Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

U winwinu može da se dobije cena iz emmija za bilo koji proizvod, samo treba da se potraži. 

 

Da, imaju onu "ako negde ima jeftinije, dobijaš po toj ceni" polisu. 

Link to comment

U radnji, svejedno da li ima odmah ili čekaš. Samo kažeš hoću cenu iz emmija.

A oni kazu"izvolte gospodine cena 20% niza, jer ste vi to trazili" ili kazu "idi kod emmia"?

Link to comment

U radnji, svejedno da li ima odmah ili čekaš. Samo kažeš hoću cenu iz emmija.

 

nisam znao da moze i tako, ja obicno posaljem e-mail u kome je link do cene koja mi odgovara i lokacijom njihove radnje u kojoj hocu da preuzmem robu - a oni odgovore kad stize

Link to comment

Eno emmi stavio cene kao i na winwin (ako ne i vece). Sad bas uporedjivao cene komponenti koje sam kod njih uzeo zadnje nedelje decembra sa sadasnjim i razlika je skoro 10k din (proc, ploca i mem).

Link to comment

Eno emmi stavio cene kao i na winwin (ako ne i vece). Sad bas uporedjivao cene komponenti koje sam kod njih uzeo zadnje nedelje decembra sa sadasnjim i razlika je skoro 10k din (proc, ploca i mem).

 

Kao što rekoh, ploču nedavno platio 7k dinara koju sam pre minimum 6 meseci platio 5500. Niđe veze..

Link to comment

skočio je $ u odnosu na € a samim tim i na dinar
- danas $ vredi 20% više u odnosu na € nego pre 2 meseca, a kako se komponente dovlače iz kine i plaćaju u $ logično je poskupljenje
- kako je eu najavila štampanje i ubacivanje 1400 milijardi € ove godine na tržište moguće je dalje jačanje $, a znamo šta to znači
 

Link to comment

Znam za $, ali opet mi je preveliki skok. Pri tom, cena bi morala da padne za to vreme kako to već ide sa komponentama, izlaze novije, bolje, lepše.. Zanimljivo da je cela konfiguracija manje više ista, skoro pa iste cene. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

ništa novo realno nije izašlo od 2012, amd se samo bavi promenom imena kartica i hi end novitetima > 200€ rang cena, i zeleni rade isto, tako da odnos performanse/$ ostaje isti kao pre godinu dana

- no amd narednog meseca verovatno izbacuje novu generaciju kartica sa full dx12 podrškom, tu bi trebalo da za neki normalan novac u srenjoj klasi (80-120€) konačno dobijemo vidno ubrzanje

 

edit

mada je možda samo problem u tome da se roba rasprodala, sledeće nedelje stiže roba iz kine, brzo ćemo videti da li je to bio uzrok nenormalnih cena u zadnjih mesec dana

Edited by gone fishing
Link to comment
 

Poskupeo PC hardver u Srbiji

 

A zar nije dolar ipak malo skočio. Men' se čini da je prije godinu dana bio 1,4 a danas skoro pa 1,7 u odnosu na BAM. A BAM je oko 55 RSD. To jest da je evro oslabio u donosu na dolar? 

Edited by mackenzie
Link to comment

BAM bi po svim pravilima trebala da bude oko 61, 62 dinara, jer je vezana za evro po kursu 1,953 fiksno. Kako pada evro u odnosu na dolar, tako pada i marka. 

Link to comment

ništa novo realno nije izašlo od 2012, amd se samo bavi promenom imena kartica i hi end novitetima > 200€ rang cena, i zeleni rade isto, tako da odnos performanse/$ ostaje isti kao pre godinu dana

- no amd narednog meseca verovatno izbacuje novu generaciju kartica sa full dx12 podrškom, tu bi trebalo da za neki normalan novac u srenjoj klasi (80-120€) konačno dobijemo vidno ubrzanje

 

edit

mada je možda samo problem u tome da se roba rasprodala, sledeće nedelje stiže roba iz kine, brzo ćemo videti da li je to bio uzrok nenormalnih cena u zadnjih mesec dana

 

Zar DX12 nije Win 10 ekskluziva? A može da prođe i više od godinu dana dok ne dobijemo DX12 igre. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...