Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Di gledate cijene komponenata u Srbiji? Meni ok ovaj "e-ponuda", neki agregator sa različitih strana, piše ko dostavlja a ko ne itd itd.

 

Najjeftiniji je emmi.rs

 

Ali mala napomena: najneprofesionalnija bahata grupa govana koja postoji. Baš sam dosta kupovao od njih, večito sranja, 2, 3 puta dobijao osetno korišćene stvari.. Garancija je naravno tu, ali mrzim ih iz dna duše i voleo bi da se ugase sutra, makar plaćao sve u budućnosti 10, 20% skuplje. Poslednje sam dobio kućište bez stiropora, otvorena kutija.. Dakle otvarnao i ko zna šta. Jednom sam tako dobio i monitor od 20+ k dinara, otvoreno, korišćeno. Jednom grafiku od 150e prepunu prašine - koja je stigla bez antistatičke kese, bilo čega za zaštitu, landarajući po kutiji. Kreteni neopevani. 

Link to comment

Najjeftiniji je emmi.rs

 

Ali mala napomena: najneprofesionalnija bahata grupa govana koja postoji. Baš sam dosta kupovao od njih, večito sranja, 2, 3 puta dobijao osetno korišćene stvari.. Garancija je naravno tu, ali mrzim ih iz dna duše i voleo bi da se ugase sutra, makar plaćao sve u budućnosti 10, 20% skuplje. Poslednje sam dobio kućište bez stiropora, otvorena kutija.. Dakle otvarnao i ko zna šta. Jednom sam tako dobio i monitor od 20+ k dinara, otvoreno, korišćeno. Jednom grafiku od 150e prepunu prašine - koja je stigla bez antistatičke kese, bilo čega za zaštitu, landarajući po kutiji. Kreteni neopevani. 

Ovaj sajt obuhvata i njih, i vidio sam, baš glede ovih štampača o kojima smo pričali ovdje, ima i nekih jeftnijih, tipa neki Frange, Atom computers itd. Jbmliga, nisam pametan.

Link to comment

Di gledate cijene komponenata u Srbiji? Meni ok ovaj "e-ponuda", neki agregator sa različitih strana, piše ko dostavlja a ko ne itd itd.

eponuda, pcberza i itsvet

Link to comment

Najjeftiniji je emmi.rs

 

Ali mala napomena: najneprofesionalnija bahata grupa govana koja postoji. Baš sam dosta kupovao od njih, večito sranja, 2, 3 puta dobijao osetno korišćene stvari.. Garancija je naravno tu, ali mrzim ih iz dna duše i voleo bi da se ugase sutra, makar plaćao sve u budućnosti 10, 20% skuplje. Poslednje sam dobio kućište bez stiropora, otvorena kutija.. Dakle otvarnao i ko zna šta. Jednom sam tako dobio i monitor od 20+ k dinara, otvoreno, korišćeno. Jednom grafiku od 150e prepunu prašine - koja je stigla bez antistatičke kese, bilo čega za zaštitu, landarajući po kutiji. Kreteni neopevani. 

Ko?Emmi?Ja sa njima imao samo dobra iskustva.

A za ovo tvoje bi im j... m...

Link to comment

Ispade dug post, pardon me.
 

svaki, ali svaki put je trebalo da ih prijaviš inspekciji, bez izuzetka

 

nego me čudi što si posle prvog bezobrazluka nastavio da posluješ sa njima

 

Zato što su BAŠ jeftiniji. I ne bojim se da ću isterati svoje. Primera radi, kada sam im vratio taj monitor, čuveni IPS LED dell kome je toliko probijalo pozadinsko svetlo da je crno ispod filma bukvalno sivo sa tendencijom na belo, naručio sam drugi, neki LG cinema istog kvaliteta. Još gore, 3/4 ekrana UŽAS. Ja vratim, oni neće da vrate pare.. Napisao sam im takav mail, pretio sudom, da sam dobio mail od nekog direktora sa trgovinom u cc-u koji ne napisao samo "vratite čoveku pare". 

Druga stvar, dao sam im oko 600.000 dinara za 12 računara u roku od nekoliko meseci. Uredno najavio da ću uzeti 12 tj 13, 4 puta po 3 komada, tražio sam bilo kakav popust, dobio sam znate šta da izbijem znate šta.. Da ne pričam da sam poslednje tri mašine apsolutno iste konfiguracije platio više nego prve tri. Kontam kurs i to, ali... Izašli su mi u susret NULA za oko 5 soma prometa. Skoro sam menjao 13. mašinu tj server, plaćam ploču 7000 koja je koštala 5500 sa tim mašinama... Msm ne znam šta se dešava. Pošalju napajanje od 500w umesto 550... Pa onda ne mogu samo da pošalju drugo i zamene već moraju da uzmu to, pa odrade povraćaj pa ti zbog njihovog idiotizma čekaš još 7, 10 dana. Pa se onda sklopi mašina i pošalje mi lik koji mi to radi, pa nešto ne radi, izgleda grafika, zakucava, baca artifakte i crnu sliku.. Pa vraćaj njemu... (pa me u povratku sa pošte udari kamion na semaforu od pozadi al to je već bilo na hejtu.)

Bottom line, grafike koje sam uzimao kod njih su bile 15500 dok su kod drugih bile 18000, 19000, pomnoži sa 12 pa vidi uštedu, a gde su ostale komponente... Zato sam trpeo. Nemam ja problem da ću da isteram svoje, al da su stoka, svakako jesu. A kukaju na njih i na drugim forumima samo tako, a skoro sam čitao neki izveštaj po kome su u najcrvenijoj mogućoj zoni (alti) u smislu podrške kupcima, i tim stvarima. Stoka.

 

Ovaj sajt obuhvata i njih, i vidio sam, baš glede ovih štampača o kojima smo pričali ovdje, ima i nekih jeftnijih, tipa neki Frange, Atom computers itd. Jbmliga, nisam pametan.

 

To sve drži veliki uvoznik Alti (ako pričaš o emmiju), njihovi su Emmi, winwin, msm i pc practic, za ostale ne znam. 

 

Cene na emmiju su bukvalno VP cene, imam uvid u altijev portal, cene su identične kao za dilere, u dinar. Barem bile kada sam istraživao pre kupovine tih mašina.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

 

 

 

To sve drži veliki uvoznik Alti (ako pričaš o emmiju), njihovi su Emmi, winwin, msm i pc practic, za ostale ne znam. 

 

Cene na emmiju su bukvalno VP cene, imam uvid u altijev portal, cene su identične kao za dilere, u dinar. Barem bile kada sam istraživao pre kupovine tih mašina.

pa da, alti bi trebalo da je "krovna" firma, rade veleprodaju i sklapanje racunara

win win njihov maloprodajni lanac, emmi isto maloprodaja, ali vecinom bazirana online, te samim tim daleko povoljnija sa cenama

bas u emmiju sam kupio racunar pre 2,3 godine sa sve pratecom opremom i za sad sam izuzetno zadovoljan

ista takva konfiguracija u winwinu je kostala ako se dobro secam nekih 20% vise

za pc practic nisam znao da su njihov deo, a msm ne znam ni sta je

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...