Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Dobili smo pre dva meseca 70 ovih lexmarka na poslu. Dva su došla neispravna (greška u firmveru valjda, zamenjeni su), ostali rade ko zmajevi, neki u ubuntu, neki u windows, neki direkno u mrežu. Ne mogu za sad da pričam o izdržljivosti.

 

P.S. Ima i wireless, nismo testirali.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Pa ume Lexmark da napravi odličan štampač po niskoj ceni.

Ja sam E120 za po kući platio nekih par desetina evra, evo ga 6ta godina, doduše, ne štampam nešto mnogo, ali nikad nikakav problem.

Link to comment

Sačekaj još par meseci pa onda davaj savete.  :frust:

 

Mi imamo stotinak komda unazad 3-4 godine, i ja nisam zadovoljan jer smo pre imali Kyocera uglavnom

 

Lexmark je preskup u exploataciji, tačno koliko je jeftin u nabavci, po mom mišljenju. Jeftiniji modeli nisu ni zašta, ovi skuplji i A3 su upotrebljivi.

 

Toneri se zaštićeni čipovima, pa je reciklaža skoro onemogućena, 

Fotokonduktorski valjci su sa veoma tankim foto slojem pa posle par tonera mora na zamenu i redovni servis.

Otpadni toner ostaje u kaseti čije otvaranje i pražnjenje nije baš za svakoga lako ....

Gumeni valjci koji vrše uzimanje papira se brzo troše i teško čiste ...

 

Mnogo mi je bolji koncept HP i Canona gde se sa ketridžom menja i sređuje i fotokonduktor i pola mehanizma.

 

Ko nema para za Kyoceru neka se ne zanosi Lexmark manjim modelima, jedini koji je opravdao cenu i kvalitet izrade po meni je Lexmark 780, a ni on ne može da se meri recimo sa Kyocera 3800 ili boljim.

Edited by zmanic
Link to comment

 

Toneri se zaštićeni čipovima, pa je reciklaža skoro onemogućena, 

 

Ako proizvođač stavi čip da bi zaštitio toner, to verovatno ima neke veze sa predviđenim načinom funkcionisanja uređaja.

Slažem se da poskupljuje eksploataciju, kao što se ti slažeš da je jeftiniji u startu. Pitanje je samo šta kome više odgovara.

Link to comment

Externi ili interni? Ja na laptopu furam WD a vanjske sam probao svakakve, izbjegavati Toshibu, moje iskustvo, pojebu im se ulazi pa prekidaju stalno, nisu izdržljivi. Ja doduše često seljakam eksterni HD, ali očekivao sam više.

Link to comment

Gledaj wd green seriju. Samo pazi da ne uzmes one za video nadzor. EURS oznaka ako se ne varam.

 

ezrx je za skladistenje podataka kolko se secam.

 

Nego vidim da su 4TB opet poskupeli  <_<

Edited by katamaran
Link to comment

Uzmi 2TB za nesto oko 100 evra i da te ne boli glava :D Razlika izmedju 1 TB i 2 TB je 2-3000 dinara, 500 GB i 1TB jos manja. Od viska glava ne boli, a uvek ces imati slika, filmova, serija, dokumenata za cuvanje... Licno merkam ovaj, al nikako da presecem :D

Edited by Milosh76
Link to comment

4TB mi je mnogo. meni je i 250GB radilo posao.

 

gledao sam ovaj, i mogu da kazem da je poskupeo oko 700 dinara za ovih mesec dana.

 

ne znam kakav je seagate danas.

Imas i od 1TB. Taj od 4 ja za sebe pikiram al nikako da ga kupim.

 

http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-1tb-64mb-sata600-wd10ezrx/comp_comp_hdd/26/2296

 

A posto kazes da ti je 250 giga dosta imas i ovaj od 320

 

http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-320gb-8mb-7k-sata300-wd3200avvs/comp_comp_hdd/26/2294

 

Mada ti je veci rezon da uzmes ovaj od 1tb. Nece da se baci visak prostora.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...