Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

To da, obavezno isporbati pre kupovine

 

Prvo isprobavam na Zvezdari, onda idem u Srem, blizu tebe - Slankamenački vinogradi. HDMI mi izgleda zgodniji nego SCART za kačenje risivera na monitor. 

Link to comment

 Šta će ti HDMI ako nemaš zvučnike na monitoru? Inače, moje preporuke idu za Dell. Ja duže vreme koristim U2412M u zdravlju i veselju. Ima i novijih, ali ako nađeš i ovaj, nećeš se razočarati.

 

http://www.anandtech.com/show/5550/dell-u2412m-16-10-ips-without-breaking-the-bank

 

Inače, kome treba i ima para, novi Dell Ultrasharp nudi 5K rezoluciju na dijagonali od 27 inča, 5120*2880. 

http://www.anandtech.com/show/8496/dell-previews-27inch-5k-ultrasharp-monitor-5120x2880

 

 

 

Kod Emmija imaju navodno noviji S2415H sa zvučnicima, razmotriću i njega.

Edited by ajgor
Link to comment

Prvo isprobavam na Zvezdari, onda idem u Srem, blizu tebe - Slankamenački vinogradi. HDMI mi izgleda zgodniji nego SCART za kačenje risivera na monitor.

Onavezno HDMI, to se danas podrazumeva.

A i lepo je ponekad pogledati RTS HD

Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba mi hdd od 2 ili 3 TB, nisam jos odlucio. Najpovoljniji su Seagate diskovi a razlika je oko 2000 dinara. Da li neko ima iskustva sa njima ili da jurim WD?

Link to comment

Prvo isprobavam na Zvezdari, onda idem u Srem, blizu tebe - Slankamenački vinogradi. HDMI mi izgleda zgodniji nego SCART za kačenje risivera na monitor. 

 

I, hvata li se dig. signal RTS-a na Zvezdari na onu malu antenu sto ide uz USB DVB-T2 prijemnik? :)

Link to comment

Treba mi hdd od 2 ili 3 TB, nisam jos odlucio. Najpovoljniji su Seagate diskovi a razlika je oko 2000 dinara. Da li neko ima iskustva sa njima ili da jurim WD?

 

blog-fail-drives-manufactureX.jpg

Link to comment

Btnj, neki tvrde da je to istraživanje s*anje, ali bolje nego ništa. Šta god da uzmeš ne možeš biti siguran da će 100% raditi. Meni je u zadnjih godinu dana crkao jedan Seagate od 2TB i to baš crkao načisto, samo sam ga bacio. Hard diskovi su potrošna roba.

Link to comment

Ima li neko savet/ideju gde mogu da kupim LCD za Toshiba Satellite c655?

Prso mi, servisi mi traže ~100eur za zamenu, a ja bi da ga đoram sam (i razliku u kešu upotrebim da dodam recimo još RAMa)

Link to comment

Treba mi savjet - neki dobar laserski štampač, pola office pola kućna varijanta, da je izdržljiv a ne mora da bude fensi ni da ima neke fensi karakteristike. Dvostrana štampa bi bila poželjna. Znači oko koju hiljadu listova mjesečno. Zahvalan za svaku preporuku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...