Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Znači nije previše komplikovano da se to zameni na laptopu?Ili da ga nosim negde da to urade?Koliko bi mi para uzeli?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Otvoris laptop, izvadis stari disk, namestis SDD i zatvoris laptop. AKo te nerviraju strafcici i sl. odneses nekome ko je vestiji. Onda kupis kutiju za disk sa usb 3.0 i stavis stari hard. Imas i prenosni hard i ssd u laptopu. Uradio to pre oko pola godine, preporodio se laptop.

Edited by Milosh76
Link to comment

Znači nije previše komplikovano da se to zameni na laptopu?Ili da ga nosim negde da to urade?Koliko bi mi para uzeli?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Zavisi od laptopa. Na netbuku sam promenio hard za 5 minuta dok mi je na Dell laptopu toliko zajeban pristup hardu da ni ne razmisljam o tome :)

 

vidi na yt tvoj model laptopa disassembly koliko se tesko pristupa hardu.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne ložim ja Radišu, nego su to neke univerzalne ljudske istine. I kad ja dodjem u Radišine godine moraću da nosim skuplje stvari da bih flash out pred mladjim saradnicima da se isplati vredan rad, a ne da nas gledaju i misle baš me boli uvo da se cimam kad onaj Radiša npr. radi i subotom i nedeljom tolike godine, a nosi bezveze ranac. :) :) :)

Edited by MayDay
Link to comment

Ne ložim ja Radišu, nego su to neke univerzalne ljudske istine. I kad ja dodjem u Radišine godine moraću da nosim skuplje stvari da bih flash out pred mladjim saradnicima da se isplati vredan rad, a ne da nas gledaju i misle baš me boli uvo da se cimam kad onaj Radiša npr. radi i subotom i nedeljom tolike godine, a nosi bezveze ranac. :) :) :)

 

ma jok. nosi sve najgrdju konfekciju, oni ce onda da odustanu od cimanja, i lepo nemas konkurenciju. jedino sto oni koji ni tada ne odustanu...od njih si stvarno najebala jer to znaci da ih ne zanima novac nego slava, a to se tesko hendluje :D

Link to comment

Otvoris laptop, izvadis stari disk, namestis SDD i zatvoris laptop. AKo te nerviraju strafcici i sl. odneses nekome ko je vestiji. Onda kupis kutiju za disk sa usb 3.0 i stavis stari hard. Imas i prenosni hard i ssd u laptopu. Uradio to pre oko pola godine, preporodio se laptop.

 

Ja to bio uradio pre nekoliko godina, ali mi je crkao SSD, pa sam sve vratio u fabričko stanje. SSD, na žalost, nije pojam pouzdanosti, a taj je tada koštao 100 evrića, nisam bio srećan kad se to desilo.

Link to comment

Ima 2 veličine drajva i kod HDD (7mm i 9.5mm). SSD je uvek 7mm (EDIT. u stvari, postoje i 9.5mm - proverio), i uvek staje (problem bi bio da je obrnuto, da je drajv 9.5mm a imaš mesta za 7mm). Ponekad se doda 2.5mm debeli dodatak u vidu nalepnice, da HDD/SDD ne bi skakutao gore dole (mada to u mnogim konstrukcijama ionako nije moguće, jer se ušrafljuje).

 

Znači, ne mora da se naglašava to što pitaš (EDIT 2. Dakle ne treba uzeti debeli tj. 9.5mm SSD posebno ako je laptop ultrabook).

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...