Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

 

 

PS. Ja sam isla da pitam po radnjama sta imaju od laptopova sa DDR4 i niko nema nista. Weird.

 

 

Nije weird. Weird su savjeti na forumu na koje nabasaš.

DDR 4 još nije nikakav standard.

Edited by Mister No
Link to comment

Nije weird. Weird su savjeti na forumu na koje nabasaš.

DDR 4 još nije nikakav standard.

 

Neće biti. Još 2012 je JEDEC izbacio standard, koji je dakle, jedini relevantan standard za DDR4 memoriju. Mass market proboj od 50% se očekuje sredinom 2015.

DDR4 je trenutno samo na high-end premium segmentu tržišta, ali samo je pitanje vremena kada će preći u budžetne i mobilne uređaje. To je jedina nova tehnologija i standard koji postoji.

Link to comment

Neće biti. Još 2012 je JEDEC izbacio standard, koji je dakle, jedini relevantan standard za DDR4 memoriju. Mass market proboj od 50% se očekuje sredinom 2015.

DDR4 je trenutno samo na high-end premium segmentu tržišta, ali samo je pitanje vremena kada će preći u budžetne i mobilne uređaje. To je jedina nova tehnologija i standard koji postoji.

 

Hoće biti, jer si me upravo potvrdio u drugom dijelu posta.

Pod standardom podrazumijevam na standardnu memoriju koja se danas stavlja u laptope i konfiguracije koje se prodaju na tržištu.

Danas je to DDR3 i on je u masovnoj upotrebi.

Savjetovati nekome danas da ne kupuje laptop ako nema DDR4 memoriju je suludo, jer se u njih još masovno ne stavlja DDR4.

Link to comment

Šta je tu suludo, objasni mi? Za 2,3 meseca DDR3 ide u penziju, gotovo je sa njime. Valjda kada kupuješ hardver gledaš malo u budućnost, kupuješ najnovije komponente i ideš ukorak s vremenom?  Šta za šest meseci, fabrike DDR3 se gase, pravi se DDR4, razvijaju se novi procesori i uređaji koji će ga koristiti, DDR3 je završio svoj životni ciklus a konkurenata nema. Tvoj je izbor hoćeš li da kupiš DDR3 ili DDR4 u krajnjoj liniji, ali nije mi jasno zašto bi se odlučio za DDR3? Šta se time dobija?

2011-06-20_DRAM.jpg

Link to comment

a šta se dobija sa ddr4 0,5% bolje performanse u odnosu na ddr 3, tip memorije je totalno nebitan za rad sistema, bitna je njena količina i to daleko iza grafe, procesora, i ssd je x puta uticajniji na performanse od tipa ram-a

Link to comment

@ Utvara

 

Pa možda što laptopa sa ddr4 baš i nema u ponudi trenutno.

Tako da ne shvaćam tvoj savjet nekome ko kupuje laptop danas, ne za godinu ili dvije dana.

Sa druge strane ddr4 nema nikakva magična svojstva naspram ddr3 memorije pa da bi se neko suzdržavao neko vrijeme od kupovine novog uređaja dok ovaj ne dođe u masovnu upotrebu.

Edited by Mister No
Link to comment

a šta se dobija sa ddr4 0,5% bolje performanse u odnosu na ddr 3, tip memorije je totalno nebitan za rad sistema, bitna je njena količina i to daleko iza grafe, procesora, i ssd je x puta uticajniji na performanse od tipa ram-a

 

Uvek je tako blio sa memorijom. Grandiozno bacanje para za bedan dobitak u performansama. Čak i DDR2 meorije rade još uvek pristojno, jedino što ih nijedna nova ploča više ne podržava. Bolje je ulupati pare u SSD, e tu se već vidi razlika u odnosu na HD.

Link to comment

Šta je tu suludo, objasni mi? Za 2,3 meseca DDR3 ide u penziju, gotovo je sa njime. Valjda kada kupuješ hardver gledaš malo u budućnost, kupuješ najnovije komponente i ideš ukorak s vremenom?  Šta za šest meseci, fabrike DDR3 se gase, pravi se DDR4, razvijaju se novi procesori i uređaji koji će ga koristiti, DDR3 je završio svoj životni ciklus a konkurenata nema. Tvoj je izbor hoćeš li da kupiš DDR3 ili DDR4 u krajnjoj liniji, ali nije mi jasno zašto bi se odlučio za DDR3? Šta se time dobija?

2011-06-20_DRAM.jpg

 

Covece, postoji jedan jedini chipset koji podrzava DDR4 u ovom trenutku i taj je namenjen za high end masine. Neko ko danas hoce da kupi laptop ima okruglo 0 opcija sa DDR4 ramom. 

Link to comment

Slažem se sa ostalima, DDR4 je nebitna stavka u kupovini, posebno kod laptopa koji se 99% neće kasnije nadograđivati, osim možda za one koji moraju imati sve naj-naj-naj.

Link to comment

Slažem se sa ostalima, DDR4 je nebitna stavka u kupovini, posebno kod laptopa koji se 99% neće kasnije nadograđivati, osim možda za one koji moraju imati sve naj-naj-naj.

Ja sam juče probao da nađem jedan laptop sa DDR4 u ponudi u Srbiji. Nema toga.

 

A na netu sam našao jedan Lenovo G500, i to je bilo to...

 

Dakle, nema toga... :(

Link to comment

^^Ne čudi me... uostalom, kome je memorija od presudne važnosti i znači mu da li je DDR3 ili DDR4, taj verovatno neće ni nabavljati laptop.

Ma da... U ultra high end mašinama kao HP zBook je još DDR3...

 

Neće toga biti pre drugog tromesečija 2015 u nekom širem obimu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...