Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

imam ga, dosta je lagan. I mojoj ženi odgovara, iako joj je ruka dosta manja, vrlo je prijatan za rad

 

:naughty:

 

 

 

U šta god da staviš dve baterije, postaje teži. Jedino da se nađe model u koji ide po jedna baterija - ima recimo jeftinijih Logitechova poput M185 (ovde košta ~12€) u koji ide jedna baterija i koji je težak oko 160 grama. Ja dobih na poklon Logijev Anywhere Mouse MX i nešto sam se razočarao za te pare. Mada ne zbog težine - ja volim kad je miš teži - nego zbog kvaliteta signala.

Link to comment

u pravu si! sada sam izvadio baterije cisto da vidim koliko tezi plastika. ne osecam je u ruci. ovo ti upste nije losa ideja sa jednom baterijom, i tako sam probao i malo je lakse. inace, da je ovo moj mis, ne bih mogao da se naviknem.

 

Link to comment
  • 2 months later...

Imam nekih 300 evra na raspolaganju, treba mi savet za nesto sto ce moci da vrti ove nove igre bar na low detaljima. Naleteo sam na ovu konfu u bespucima interneta, deluje pristojno:

 

AMD Athlon X4 Quad-Core 740

MSI FM2-A55M-E33

DDR3 4GB 1600MHz Kingston CL11

HDD SATA3 7200 500GB Toshiba DT01ACA050

Kuciste 420W LC Power 7023B

AMD Radeon R7 260 MSI OC 1GB DDR5

 

Kad dodam neki najjeftiniji rezac, u Emmiju me izadje na ~35.000. Monitor i ostale periferije imam, memorija nije prioritet, to se najlakse nadogradi kasnije... ima li nesto bolje za tu kintu ili da kupujem ovo?

Edited by Calavera
Link to comment

Ako je ovo sa emmija, ne, nemaš nigde jeftinije, 100%. To ti kaže neko ko je od njih uzeo 12 kompova u poslednjih 6 meseci, a veruj mi da sam tražio... A uzeo sam i iste procesore kao ti. Probaj da nađeš drugi hdd, tošiba mi ne uliva poverenje.

 

A da li ima bolje, sumnjam, taj procesor je best buy. Imaš brand name napajanje, kakvo takvo, nije neko kinesko bezimeno sranje..

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

za te pare teško da može bolje, grafa koja je sada na akciji za 9300 je ubedljiv best buy u ovom trenutku, za te pare se nude grafe koje su 50% sporije od nje serija r7 250, iz zelenog tabora nema smisla uzeti ništa slabije od gtx 750 a ona je 4k skuplja i 10% brža, pa se baš i ne isplati

Link to comment

Ако ти је за игре, узми флешовани Playstation 3, још ће и кусур да ти остане а све ћеш да тераш у full hd. :fantom:

Link to comment

Imam nekih 300 evra na raspolaganju, treba mi savet za nesto sto ce moci da vrti ove nove igre bar na low detaljima. Naleteo sam na ovu konfu u bespucima interneta, deluje pristojno:

 

AMD Athlon X4 Quad-Core 740

MSI FM2-A55M-E33

DDR3 4GB 1600MHz Kingston CL11

HDD SATA3 7200 500GB Toshiba DT01ACA050

Kuciste 420W LC Power 7023B

AMD Radeon R7 260 MSI OC 1GB DDR5

 

Kad dodam neki najjeftiniji rezac, u Emmiju me izadje na ~35.000. Monitor i ostale periferije imam, memorija nije prioritet, to se najlakse nadogradi kasnije... ima li nesto bolje za tu kintu ili da kupujem ovo?

 

 

Ako nisi jos uzeo komp... imas odlicnu ponudu kod Emmi-ja  MSI 970A-G46 + AMD FX-6300 za 17.788 dinara uzmes ono sto si vec izabrao od komponenti i Izadje ti oko 40.000 dinara, ali se isplati.

Edited by Milosh76
Link to comment

Pa to sam mogao da igram i s ovom krntijom :D Sumnjam, imam rastucu listu od 20 igara koje sam propustio za ovih 6-7 godina, to ima da mi pojede svo slobodno vreme...

Link to comment

Pokvario mi se monitor, ima li to svrhe popravljati ili samo uzeti novi?

Nisam uopšte u toku, koliko treba para za neki pristojan od 22" ili veći?

Iz objektivnih razloga ne mogu lepo ni da pretražim i pogledam šta je aktuelno, ajde preporučite neki model...

Link to comment

Definiši pokvario i koji je monitor u pitanju?

 

I meni se pokvario nedavno pa se ispostavilo da je popravka krajnje jednostavna, zamena nekih sitnica, što me je koštalo 2.000.  

Link to comment

Pa pitanje je više bilo u smislu vredi li takve stvari uopšte nositi na servis. Ali to je bilo samo prva reakcija, naravno da vredi pokušati, ne treba mi sad nikako trošak kupovine novog monitora ako već mogu da prodjem bez toga :)

Ne znam šta mu je, ne daje nikakve znake života (sem kontrolne lampice da je upaljen), potpuno crn ekran.

Odneću sutra pa ću videti šta kažu i preračunati da li mi se isplati popravka. U pitanju je Samsung t220

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...