Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Nepoznata mi je firma, čitao sam review, kažu da je dobar, za te pare odličan, ali...da mu je malo glasniji ventilator, na najvećem broju obrtaja. Znaš kako, ako ti nije frka ti uzmi i probaj :D, po svemu viđenom deluje ok.

Link to comment

Kako ti bre nepoznata firma, pa valjaju ih u poslednje vreme solidno.

 

Moćo, gde si našao 90-milimetarski ventilator da uzimaš, leba ti? 120mm ili ništa.

Link to comment

Slabo ide posao, prodaju se hladnjaci od 1000d i manje, čak sam video i kod kineza nešto, kupuju ljudi, šta da se radi.

 

Nije sam cena, nego i veličina, da li će da mu stane.

...

 

:lolol:

Link to comment

Ni u to nisam ubedjen.

 

tx3

 

Noise Level

17 – 35 dBA

212

 

212

Noise Level

9 – 36 dBA

 

Na idle brzinama se svakako ne cuju pa je nebitno 9 ili 17. Kad se zalete istu buku prave.

 

Znam za logiku da 212 ima manje potrebe da se zalece zato sto pomeri vise vazduha  al mislim da je to zanemarljiva razlika.

 

Ja sam sa tx 3 super zadovoljan. Na idle mi je oko 30 a pod opterecenjem ne prelazi pedesetak.

 

edit: amd fx 8320 stock vs tx3

 

Edited by katamaran
Link to comment

Slabo ide posao, prodaju se hladnjaci od 1000d i manje, čak sam video i kod kineza nešto, kupuju ljudi, šta da se radi.

 

Nije sam cena, nego i veličina, da li će da mu stane.

 

Оно што си ми препоручио пре 4 године и даље ладно лади и не чује се. Кад погледам, температура процесора оде на у вр главе 49 кад ради склекове, иначе сиђе на 39-41. А да је стало, стало је, још трошим оно коњско кућиште из '99. Кад бих мало преорганизовао каблове, могао бих фићу да паркирам у неискоришћени део.

Link to comment

:)

Ah, sećam se, ja bih skajt i noktue trošio samo da mogu :D

I to je u stvari bila prava preporuka u onom postu na moćino pitanje, ali ne smem tako da kažem direktno pošto zaista postoje alternative, a noktua košta prilično.

Ti imaš onu skajt nindža varijatu sa tri pajpa što stoji ukoso ako se sećam dobro. To je opako dobro hlađenje. Ali "kosa" nije kod nas nikada išla ako se dobro sećam.

 

Ja na lokiju, koje je, ponavljam, bio jeftiniji čak i od ovog kineza koga moća pominje, imam 50c ali je ventilator, devetka, na 960 obrtaja, tiho da ne može tiše.

Link to comment

AJde Vapade pomagaj :) Znam za Noktuu  ali brate kosta ko sam djavo.

Inace ovo kuciste imam. Mislim da moze dvanaestica bez problema.

Edited by Moća
Link to comment

Tvoje je široko 200mm, moje 180mm,  212 je visok cca 160mm, mislim da bi bilo koja 12 stala knap.

 

Ako filip kaže da ide i da je ok, mislim da vredi probati sa rajntekom, čitao sam malo, oni su prošle godine počeli, neke švabe, vele ljudi da valja.

A što se tiče 12, koliko vidim od 212 i 4k na dole nema ništa da valja, imaš neki specifičan model u vidu??

Edited by Vapad
Link to comment

Ti imaš onu skajt nindža varijatu sa tri pajpa što stoji ukoso ako se sećam dobro. To je opako dobro hlađenje. Ali "kosa" nije kod nas nikada išla ako se dobro sećam.

 

Да, три цевке кроз лимове и стоји штогод искошено и још ми остане око сантиметар форе до поклопца кућишта. Једино је мало зајебано за чишћење под тим углом, јер не знам где ми је цевчица од боце с ваздухом. Прогурам чачкалицом кад се накупи... а и док не прочистим, и даље му не смета и не врти брже од 980.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...