Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Isto je to, hitachi, toshiba i wd su svi sa istim brojem obrtaja, sa malo keša, u običnim plastičnim kućištima ali sa usb3, gledaj da ti ne padne ni sa 10cm, gledaj da je garancija pristojna.

hint: transcend, ali zeleno sivi a ne ljubičasti, imam takav od 500GB dugo, više od dve godine, pokazao se kao prilično robustan, jeste, traži mi  da ubodem oba usb, ali ima i tri godine garancije dok su svi ostali spustili na dve, za nešto malo kinte više. da budem potpuno iskren, niko se nije bunio niti je iko vraćao u zadnjih godinu dana bilo koji od ovih navedenih, sve smo ih prodavali, ali mi prosto ne ulivaju poverenje.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Pitanje.

 

Hoću da apregdujem svoj isluženi kućni kompjuter (samo zbog pojave nextgen konzola).

 

Dakle, želim budžetsku mašinu koja će ispoštovati zahteve igara koje se pojavljuju za nove konzole, koji procesor i grafička karta?

 

Nije mi bitno da svaka igra radi na 10000 FPS, mene u stvari jedino zanima Elita u najavi, a za tu igru sam spremam da izdvojim neku kintu (ali ne preteranu).

 

Ja sam malo gledao i liči mi da je AMD FX-6300 procesor i Nvidia 750ti ono što bi mi igralo, ali u stvari, pipam u mraku.

 

Sugestije?

Link to comment

Pitanje.

 

Hoću da apregdujem svoj isluženi kućni kompjuter (samo zbog pojave nextgen konzola).

 

Dakle, želim budžetsku mašinu koja će ispoštovati zahteve igara koje se pojavljuju za nove konzole, koji procesor i grafička karta?

 

Nije mi bitno da svaka igra radi na 10000 FPS, mene u stvari jedino zanima Elita u najavi, a za tu igru sam spremam da izdvojim neku kintu (ali ne preteranu).

 

Ja sam malo gledao i liči mi da je AMD FX-6300 procesor i Nvidia 750ti ono što bi mi igralo, ali u stvari, pipam u mraku.

 

Sugestije?

 

samo procesor i grafika? Za neku am3+ ploču?

ako ti nećeš koristiti svih šest jezgara bolje rešenje za igranje je, mislim fx-4300, glede grafika ne vidim tu grafiku, od 256bit ima NV760 i nešto jeftinija i malkice sporija amd R9-270x gde može da prođe jeftinije i sa modelom sa 4Gb DDR5, što vele da je bitno za teksture...

 

Ili čitavu mašinu menjaš?

Link to comment

Nisam bio precizan, naravno menja se ploča i memorija. Pogledaću recenzije fx-4300, mada kažu da ove nove igre vole da bude što više jezgara.

 

Gledao sam i Radeon 265x (za video), ali toga kod nas još nema, Nvidia 750ti se već veseo prodaje i nije tragično skupa.

Link to comment

Vap'dee! Ako planiram da uzmem smart TV, 3D, ovo ono... i da strimujem malo kvalitetnije br ripove sa kompa, jel ima smisla/potrebe uzimati SSD disk? Nesto razmisljam kako da osvezim komp, pa mi je solid stejt pao na pamet i sad kao pokusavam da samom sebi opravdam kupovinu :D

Edited by nbg4ever
Link to comment

Kupi SSD nevezano za trenutnu potrebu. Onesvestićeš se kad ga budeš video u akciji. HD je najsporija komponenta računara, SSD ti odlaže menjanje konfiguracije za par godina.

Link to comment

@nbg: Da, sada se već isplati uzeti SSD. Još im je pala cena, pošto izlaze novi modeli i nove veličine. Koliki bi uzimao?

 

@anonymous: vidim 750Ti i u pravu si, fantastična cena a dobre performanse, mada za nešto više može još uvek da se nađe 7850 koja je 256bit kartica, ali nije mnogo brža, a i 750 važi za izuzetno malog potrošača i još je relativno tiha. Dobra kupovina. Što se tiče procesora, ne znam koliko će igre moći da koriste šest jezgara, četiri hoće, a kod igranja je takt takođe bitan, e sada, pošto se fx jako lako overklokuje a razlika i nije baš tolika može se ići na 6300, ali mislim da nema potrebe.

 

Što se tiče ploča, obzirom da je tako stara zrela platforma ne manjka vrhunskih ploča za relativno pristojne sume, recimo GA-99XA-UD3 (rev.3.0), MSI 990FXA-GD65 i ASUS M5A99X EVO R2.0 vredi pogledati.

 

Što se tiče memorije zavisi, u principu na svim pločama na koje sam stavljao bolje memorije sam morao da dignem novi bios ukoliko je dostupan ili da se malo zezam sa podešavanjima, ali mislim da kingston beast 2x4Gb na 1866 nije loš, latence su mu 9-11-9, za iste pare ima njihov predator na 2400 ali su mu latence 11-13-13 i nisam siguran da bi radila stabilno na tom kloku. Jedino što su oko 2-3k din skuplji od 1600 modela sa opuštenim latencama, ali mislim da to vredi, memorija je i onako nešto malo pojeftinila. Idealno bi bilo 2x2x4Gb i da se sa ramom završi tu.

Link to comment

Onaj crveni, V300? Nije šampion brzine ali će svakako biti brži od konvencionalnog hdd, a i cena jeste odlična, izađe na oko pola eura gigabajt, u principu ima razloga zašto su samsung 840 evo i intel 530 u istom kapacitetu skuplji, ali mislim da je za opštu upotrebu i ovaj model sasvim dovoljan i da ćeš biti zadovoljan. Prošle godine smo prodali dosta maleckih iz te serije, i samo se jedan vratio, od 120 se vratilo par hiperx. Nemoj da smetneš sa uma da ta brzina ima cenu, a to je sigurnost, ako se slučajno desi da "ode", otišao je. Takođe da veći diskovi imaju veće procenjeno vreme trajanja.

Edited by Vapad
Link to comment

Odličan je V300 kad imaš srednje staru mašinu (npr. laptop par godina star) koja nema SATA 600 pa ni ne može da izvuče maksimalne brzine ionako.

Link to comment

Vap'dee! Ako planiram da uzmem smart TV, 3D, ovo ono... i da strimujem malo kvalitetnije br ripove sa kompa, jel ima smisla/potrebe uzimati SSD disk? Nesto razmisljam kako da osvezim komp, pa mi je solid stejt pao na pamet i sad kao pokusavam da samom sebi opravdam kupovinu :D

 

 

SSD je uvek dobro imati. Ali čestitam na izboru primene, jer je to verovatno jedina stvar kod koje je apsolutno svejedno imaš li SSD ili PATA hard disk od pre 10 godina.

 

 

 

Odličan je V300 kad imaš srednje staru mašinu (npr. laptop par godina star) koja nema SATA 600 pa ni ne može da izvuče maksimalne brzine ionako.

 
 
Hmpf, kakve veze ima da li koristiš SSD koji podržava SATA 600 na SATA 300 portu? Kao, malo mu je 300 MB/s, koje ionako ne može da povuče u realnosti jer nema načina da se iskoristi osim ako imaš dva SSDa pa kopiraš sa jednog na drugi? Ja imam dva računara u kući, u oba imam SSD, jedan je na SATA 300, drugi na SATA 600 portu, isti đavo kako rade.
Edited by Filipenko
Link to comment
 
Hmpf, kakve veze ima da li koristiš SSD koji podržava SATA 600 na SATA 300 portu? Kao, malo mu je 300 MB/s, koje ionako ne može da povuče u realnosti jer nema načina da se iskoristi osim ako imaš dva SSDa pa kopiraš sa jednog na drugi? Ja imam dva računara u kući, u oba imam SSD, jedan je na SATA 300, drugi na SATA 600 portu, isti đavo kako rade.

 

 

Pa upravo to sam i ja rekao na opasku da V300 nije najbrži - ako imaš mašinu koja podržava sata2, tako ti svejedno koji si nakačio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...