Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Svašta. Dell IPS monitor i gotovo.

+1

vidi se ko zna...

Samo što oni idu deo 300€, tako da se ne uklapaju u budžet. 

Ako uzimaš TN panel onda stvarno može svašta, nema mnogo razlike da li je ViewSonic ili Samsung ili štaveć, sve je to isto.

Link to comment

ako je dovoljno 23" onda dell u2312hm ili s2340l, oba su oko 170€, imaju:

Ulaz : Analogni, DisplayPort, DVI
Pre nekoliko dana sam uzeo ovaj monitor u2312hm i on nama vidljiv backlight bleed ali primerak koji je došao pre ovog imao je dosta izražen backlight bleed, na više mesta, pa sam ga morao vratiti, još pre preuzimanja. Nakon što sam priključio monitor, i počeo ga koristiti, primetio sam da ima jak Anti-Glare Coating, foliju koja smanjuje refleksije, a izgleda kao da je posuta peskom. Sve svetle boje na ovom monitoru imaju crni šum (noise). Čitajući naknadno o ovome shvatio sam da je bilo bolje da sam se opredelio za neki glossy monitor kao Dell S2340L, jer uglavnom radim u zamračenoj prostoriji. Možda je ovo dobar monitor za rad u dobro osvetljenoj kancelariji ali za rad kod kuće sigurno nije. Sledeći monitor mi sigurno nece biti matt posle iskustva sa ovim.

sa it sveta, mrzelo me da sam kucam, imam u2312hm i def. nije za zamračenu prostoriju ako vam je dobar vid...

Link to comment

Ja sam promenio 2 IPS panela, oba su imala toliko probijanje pozadinskog svetla da je uticalo na izgled boja i svega ostalog, katastrofa. Da, i baš taj del u koji se svi kunu. Posle sam uzeo 24 viewsonic tn i prezadovoljan sam.

Link to comment

koji monitor uzeti do 20k, da ima dvi?

Ne znam koliko je 20k tačno, ali teško da može jeftinije od ovog mog set-upa (dva polovna dell 1907FP monitora, ukupno sam platio 38 eura. ^_^

 

 

IMG_2763.jpg

 

Link to comment

Ja sam promenio 2 IPS panela, oba su imala toliko probijanje pozadinskog svetla da je uticalo na izgled boja i svega ostalog, katastrofa. Da, i baš taj del u koji se svi kunu. Posle sam uzeo 24 viewsonic tn i prezadovoljan sam.

Koji tačno modeli? I ja imam Viewsonic neki VA2213W i umereno sam zadovoljan.

Ima naravno mnogo boljih monitora, LEDova, sa više ulaza/izlaza, ovo moje ne može recimo da se vrti po osi, stalak je od užasne jeftine plastike, crne boje su sive itd. Ali barem šljaka, i po suncu i po mraku.

Koštao svojevremeno 140€, što i nije neka cena.

 

Ali ovaj Dell što ima ortak, pa prosto ne može da se meri.

Link to comment

Moj bio oko 17.000

 

Mislim da je VX2453mh, nisam kući, pa ne mogu da proverim.

 

Ono što je meni smetalo kod IPS-ova su isprane boje, i prikazu crne da ne govorim, u oba slučaja je to bilo uglavnom sivo. Ja volim vividnije varijante oduvek, da ne pričam o prikazu u igrama, msm nisam neki gamer, igram jednu jedinu igru ali konstantno, neuporedivo je. Ostavljam prostora da IPS samo iziskuje više štimunga i živaca, ali ja sam moja dva vratio zbog probijanja pozadinskog osvetljenja koje je u oba slučaja bilo neverovatno, kod Della nna 3 četvrtine ekrana, što verovatno objašnjava što mi je iz Emmija stigao OTPAKOVAN, vidno korišćen, no to je neka druga priča...

Link to comment

@extragluvi - zavisi za šta ti treba,

 

pogledaj sledeće modele

 

asus 21,5" VX229H IPS - cenim asusa, malo je manji monitor za te pare ali mislim da je ok, 5 godina garancije!!!

dell 23" U2312HM IPS - još jedan IPS, meni ne smeta manjak crne

benq 24" VW2430H - običan veliki monitor, za svaki dan, ili nije... VA panel i mnoštvo opcija!

 

 
Link to comment

Svašta. Dell IPS monitor i gotovo.

 

 

+1

vidi se ko zna...

Samo što oni idu deo 300€, tako da se ne uklapaju u budžet. 

Ako uzimaš TN panel onda stvarno može svašta, nema mnogo razlike da li je ViewSonic ili Samsung ili štaveć, sve je to isto.

 

Шта је 300€ за освешћену радничку класу.

Ако је небо граница постоји само једна реч - Еизо.

Ево нешто из њихове прихватљиве понуде

http://www.itsvet.com/proizvod/eizo-fs2333w/comp_comp_monitor/1156/3733

Link to comment

Tražim razdelnik za USB 3.0, poželjno sa spoljnim napajanjem (tj. USB hub), ali sve što za sada vidim u domaćoj ponudi je 2.0. Ima li ko bolje informacije za publiku sa jeftinijim ulaznicama?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...