Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Otvorim sad Emmi da vidim da li su se dozvali pameti a carevi jos digli cenu :frust:
Pa naravno da su digli cenu, na tebi je da uzmeš ili ostaviš i/ili potražiš negde drugde. Kao i uvek, preporučujem Atom.rs. Pozoveš, naručiš, dođeš po to (ili ti isporuče) ako je to moguće nabaviti i mirna Bačka, teško da drugde možeš proći bolje.
Link to comment

@Filip: CM-a 620 jednostavno nema, poslao sam desetak upita i nigde ga nisu izbunarili. Ovo je bilo iznuđeno rešenje, a usputne komentare o kvalitetu napajanja sam samo preneo.Uzgred, nisam naišao ni na jedan negativan komentar konfiguracije koju si sastavio, štaviše. Nadam se da je posle sv.Jovana porinem, pa javljam utiske sa prve plovidbe.

Link to comment

Naravno, ne sporim da ako nema tog napajanja onda šta da se radi, ali ne daj da ti neko puni glavu da je tebi bolje što ti prodaju skuplje, a nešto slabije napajanje (bez obzira što će ti ono 101% završavati sav posao).Uzgred, za nas koji smo odgajeni na temeljima ravnopravnosti i bratstva, kalendar koji se oslanja na raspored slavljenja tzv. svetitelja iz doba kad se ovaj narod zvao Rašani nema preveliku upotrebnu vrednost usled nepostojanja predstava o datumu...

Link to comment
Pa naravno da su digli cenu, na tebi je da uzmeš ili ostaviš i/ili potražiš negde drugde. Kao i uvek, preporučujem Atom.rs. Pozoveš, naručiš, dođeš po to (ili ti isporuče) ako je to moguće nabaviti i mirna Bačka, teško da drugde možeš proći bolje.
Ostavicu. Tacnije sacekacu dok se ne dozovu pameti pa vrate cenu.sa 12 i nesto na 13 800 je opravdano zbog PDV-a. Zivo me zanima cime pravdaju poskupljenje na 19 500 .Imam jos 2 tb slobodnog prostora sve i da ne brisem gomilu gluposti tako da im sigurno necu platiti ovu svinjariju.edit: u Madjarskoj je porez 27% pa taj hard kosta 136 evraU Srbiji porez 20% a hard caskom sa 108 ode na 157-187 <_<Dobice od mene nesto da izbiju oci.btw kod tvog Atoma je jedna od najjacih cena (175) tako da ti od srca zahvaljujem na preporuci. Edited by katamaran
Link to comment

kat, reci mi koji je disk pa ću ti reći gde je logika. Postoji mogućnost da je prosto ulaz veliki. Do sada nisam primetio da je neko dizao cene previše. Ono što sam primetio u nekim beogradskim firmama i što me pomalo nervira je fora koju su uradili, svaka čast i ako su uspeli da se pokriju super ali...Naime, prodali su sve što su imali sami sebi 30.12. i sada prodaju po staroj ceni, ali ti lepo kažu da tu razliku plaćaš time što ti garancija ide od dana izdavanja računa.Atom je cool, slao sam par ljudi tamo po mašinu, mnogo bolje od džidžatrona, ako u konfiguratoru napraviš mašinu i pošalješ porudžbinu a oni nešto nemaju zvaće te i predložiti zamenu i to često na svoju štetu, što je, pored stahovito malih marži, stvarno za pohvalu. Mada, male marže na maloprodajnoj strani ubijaju male radnje a grosisti rasturaju pa rasturaju.edit:recimo, WD 3TB 3.5" SATA III 64MB IntelliPower WD30EFRX bi sada bio negde oko 17k i to bi trebalo da je svuda tako

Edited by Vapad
Link to comment

dobro oni su specijalci :D, to je cca 6% maržealti je uvoznik, win win maloprodaja a emmi webshopevo ti cena u, praktično, istoj firmihttp://www.winwin.rs/hard-disk-hdd-sata3-3tb-wd-red-wd30efrx-64mb-3-godine-1159730.html

Link to comment
http://www.emmi.rs/hard-diskovi-(hdd)-i-fioke-hdd-sata3-4tb-wd-green-wd40ezrx.11.html?productId=37423Pre nove godine - 12 i nestoposle nove - 13 800 kod njih i u Monitoru. Jos 5-6 firmi drzi slicnu cenu.Negde oko desetog ga iz nekog razloga svi podigose na 18500. Emmi posle dize jos hiljadarku.Ko sto umeju da bilduju cene umece i da ih spuste kad im niko ne bude kupovao po ovim cenama.
Naime, prodali su sve što su imali sami sebi 30.12. i sada prodaju po staroj ceni, ali ti lepo kažu da tu razliku plaćaš time što ti garancija ide od dana izdavanja računa.
Sinoc su mi ga u jednoj firmi ponudili za 18k pod tim uslovima.Pojavio se sa cenom slicnom onoj za 3TB pa je neki mudrica resio da nabiju par desetina evra da naprave razliku u ceni.To sto je zeleni od 3TB u inostranstvu 85 evra nasim prodavcima nije bitno. Njima se bas svidja cena od 110 do 135. Edited by katamaran
Link to comment

4 TB WD Green bio 12k pre Nove Godine? :o Nema šanse, ja bih prvi uzeo dva komada za te pare, može biti samo da je bila greška u cenovniku. To je otprilike bila cena 3 TB diskova pre Nove Godine.

Link to comment

100%I to ne samo jedna firma pa da kazes greska u cenovniku. Kad se pojavio cena mu je bila maltene ista kao 3TB koji sam i nameravao da kupim pre pojave ovog.Sinoc mi isto ovaj sto mi nudio za 18k rece da je sigurno bila greska u cenovniku a kad sam mu rekao da ga je 5-6 razlicitih firmi prodavalo za te pare dosli smo na teoriju da je uvoznik pogresio sa cenom. Cisto sumnjam.Koliko mi se cini uglavnom su cene komponenti kod nas slicne sa cenama napolju pa cu sacekati da se izjednace.

Link to comment

nisam video nigde 4TB green, sigejt 4TB na 5900 je oko 19k, red je već oko 23k, 3TB green bi trebalo da bude oko 14k sada...EDIT:BTW, nisu se menjale ulazne cene, to znači da ako je bio autlet ili greška kod jednog u ulazu lako je bilo moguće da u svim cenovnicima vidiš tako nešto, prosto su uzeli pogrešnu za ulaz, ovde izgleda kao da su uzeli cenu 3TB grrena.

Edited by Vapad
Link to comment

Emmi, Monitor i jos 4-5 razlicitih firmiNemacka 132-141http://www.idealo.de...rn-digital.htmlSrbija155-190http://www.itsvet.co...omp_hdd/26/2914Sigejt koliko sam video uglavnom drzi svoju cenu od pre nove godine. WD se prosetao sa 108(120 posle promene poreza) na 155Evo vam tema na Benchu gde se covek razmislja koji hard da kupihttp://forum.benchma...-HDD-za-storage

WD Green WD40EZRX - za nekih 110 €Seagate Barracuda ST4000DM000 - za 135 €
Kud ga ne uzeh al ko je mogao da sanja da ce dici cenu 50 evraedit: komentar na itsvet
isgood.png veliki, uzeo ga za 12400din neki dan pre nove godine

isbad.png cuje se vise od wd green od 1tb serije, sporije se budi

3.7tb, nije lose za 12400din 150mb/s citanje 60mb/s snimanje

Edited by katamaran
Link to comment

Kupio sam komp pocetkom decembra samo na grafickoj sam "zaradio" skoro 5000 din ( R9 270 kupljena za 17800 sad je preko 22000) na procesoru oko 2000 (i5 4670; bio 20000 a sad je preko 22000) Grafiku sam uzeo u Emmiju, a komp u Atomu tako da mi se zurba isplatilaSent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...