Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Konzole su toliko preskupe ovde da je potpuno nebitno da li će se odraziti. Ali čisto da nam bude jasno, hoće :)Pakom naravno da je bankrotirao. Ko sa zvezdom tikve sadi, o glavu mu se obijaju.

Link to comment

kada sam otkucao post vec sam se setio one seme za kupovinu tehnike iz madjarske, tako da si u pravu da to vise nije ni bitno jer ionako odavno vise nema smisla kupovati konzole kod lopova iz games-a

Link to comment

Nije Pakom, izgleda da su ovi:

Company Name: FLAMINGO COMPUTERS HOLLAND BVBusiness Owner: Employees: 501 - 1000 PeopleMain markets: Eastern EuropeBusiness Type: Distributor/WholesalerProduct/Service: Mobile Phones, CPU, DVDRW, LCD monitorAbout Us: I would like to introduce Flamingo Holland to you:Flamingo Computers, located in Vlaardingen (next to Rotterdam), Holland. We are a big company with a few other branches locate it in Romania, Croatia, Macedonia, formal old Yugoslavia, Bulgaria, Hungary and Moldova Republic.
Imali su radnju na istom mestu u Balkanskoj gde je danas WInWIn. Edited by Anonymous
Link to comment

@gofs: roze je 600epogledaj ovo i ovo, pošto je izbor stvarno širok za cca 400e i ne zahtevnog korisnika. Za te novce može da nađe i mašinu sa originalnom osmicom, ili free torbom ili mišonjom, može i3, može 6gb rama....ali za sada pogledaj ovo.

Link to comment

haha, hvala, salio sam se za roze boju :) mislio sam da se i ti salis? nece dobiti to, naravnoskrolao sam dosta, nadjoh ovaj uz koji, umesto tih pokloncica u vidu OSa, torbe itd, dobije dodatna 4GB rama, ima i CoreDuo i AMD grafiku

Link to comment

Dobar je taj, samo nisi rekao da bi se igrala :DVažna napomena, baterija će trajati nešto kraće i grejaće se više, takođe to je još jedna stvar koja može crći, zato je pravilno dimenzionisanje zahteva bitno, ako joj ne treba često ume i da zasmeta, valjana torba je oko 2.5k a 4gb rama iljadu više, miš je oko 1.5k, legalni OS prilično, zato sam pitao za jedino za šta znam da bi moglo u startu praviti razliku kada je "za sve" priča u pitanju, za boju. Ne zezam se, kada kupuju laptop "za sve po malo" često napomenu koje boje hoće, pre par dana bio dečko sa devojkom, ona hoće rozi, eventualno ljubičasti, do 400e...ništa drugo nije bitno. I jako je teško korisniku reči izokola da jako greši a da on to prihvati i ne uvredi se.Bitno je šta se očekuje od računara, može joj ta tera zvrjati prazna i nikada ne napuniti ni 4gb rama a mali joj ekran...ili joj treba za posao pa bi legalni OS bio jako dobra ideja. Napravi listu od 35 do 45k sa različitim parametrima, procesor (i za šta će joj), memorija (...), hdd, grafika, ekran, baterija, os, garancija i objasni ukratko zašto je šta dobro pa kada ispuni ček listu po tome tražiš pravi u okviru zadate cene, nije poenta samo proći najjeftinije a u sledećih godinu dana se ispostavi da joj, recimo, treba externi hdd, kupi usb3, a kompjuter ga nema (ima tajkvih u ponudi - pod stavkom rasprodaja, sve lepo samo stari čipset), kopiraće će sporije, jaka stvar, ali mogo je to i bolje, treba gledati u budućnost, barem malo...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Došla Nova Godina, vreme za Novi Računar. Nova makina trebala bi da radi obradu bitmap grafike velikog formata, preko 20 000 piksela i na njoj će biti samo softver koji prati te zahteve: PS, Illustrator, Adobe Bridge, InDesign, Acrobat, neki softver za ripovanje i prateći programi i pluginovi.Ovo je moj tip, molim upućene forumaše da procene kako izgleda:1. Ploča, procesor, kulerVarijanta prva: GIGABYTE GA-Z77X-D3H (rev. 1.1) + INTEL i5-4670K 3.4GHz 6MB LGA1150 + COOLER MASTER Hyper 212 EVOOva matična ploča se dobro kotira, ali vlada prilična konfuzija oko njenih revizija, ova 1.1 revizija valjda podrazumeva 8 pinski ulaz i trebalo bi da fercera bolje nego 4pinski.Varijanta druga: AMD FX-8350 4.0GHz AM3 + GIGABYTE GA-970A-DS3 (rev. 1.1) + NOCTUA NH-U09B SE2 LGA1156/1366/775/AM2/AM3Varijanta jeftinija nekih 50Eur i sklonija grejanju. Na bozzabench uporednom testu su se pomenute dve varijante prilično klale(i5 brži na speed testu, FX8350 brži na filterima). 2. SSDVarijanta prva: SAMSUNG 256GB SSD SATA600 840 ProVarijanta druga: KINGSTON 240GB SSD SATA600 HyperX 3KPo dostupnim review-ima, Samsung 840 Pro je brži, ali se na uporednom testu to i nije pokazalo. Štaviše, u najvažnijoj kategoriji, image resize, Kingston ga je pokidao, a u ostalim su bili tu negde, tako da zasad ne vidim motiv da dam 30 evra više za Samsung.Pitanje: Koji je razlog da se većina konfiguracija sad sastavlja sa SSD 120GB? Tačno je da je 120GB dovoljno za sistemski disk, ali je tačno i da mu drastično padaju performanse kako se popunjava(moj sistemski je 107GB), tako da se sa 240GB lakše diše. Razlika od 120 do 240GB je svega 60Eur, cenim da ih vredi uložiti u takvu stvar. Molim forumaše za mišljenje.3. RAMVarijanta prva: KINGSTON 16GB (2x8GB) 1866MHz DDR3 HyperX Predator - za varijantu ploče GIGABYTE GA-970A-DS3 (rev. 1.1) jer idu na 1866Varijanta druga: KINGSTON16GB (2x8GB) 1600MHz DDR3 HyperX - za varijantu ploče GIGABYTE GA-Z77X-D3H (rev. 1.1) jer idu na 16004. GrafičkaOvde nemam dilemu: GIGABYTE GeForce GT 630 2GB GDDR3 GV-N630-2GI (rev. 3.0)Prejeftina i praktična, za sve nas koji ne treniramo elektronske sportove.5. NapajanjeVarijanta prva: THERMALTAKE Smart SP-630P 630W, ima je i u jačoj varijanti THERMALTAKE Smart SE 730WVarijanta druga: CHIEFTEC CTG-750CNapominjem da na napajanju ne planiram nikakvu štednju i da sam otvoren za sve predloge, baš kao i u vezi kućišta.Molim za pomoć, hvala unapred.

Link to comment

Dobro si odabrao termin, taman su komponente poskupele.1. Varijanta prva, bez mnogo razmišljanja. Ne znam da li ćeš da klokuješ, ako nećeš ja bih ti preporučio čak G1 Sniper B5 ploču. Ako hoćeš, možda opet G1 Sniper Z87 ploču umesto D3H, ali dobro, to su finese. Nadam se da znaš da overkloking ide preko turba i da je do jaja slabo upotrebljiv na novim procesorima.2. Slobodno idi na drugu varijantu. Ja imam u jednom kompu tog Samsunga, u drugom tog Kingstona. Takođe bih preporučio da se ide na 250 GB jer 120 GB stvarno ume lako da se popuni, još se Windows bloatuje vremenom i praznog prostora nikad dosta.3. Pošto sam preporučio varijantu 1 za tačku 1, ovde može varijanta 2.4. Hm, da li si siguran? Ako ćeš da koristiš intenzivno obradu fotografija, znaš da novi Adobe proizvodi (i još poneki) imaju podršku za GPU akceleraciju? Samim tim, više šejder procesora jednako brži rad sa slikama. E sad, ja ne mogu da garantujem razlike u performansama jer se time nisam bavio, ali mislim da bi ti jedan GTX 660 bio optimalan izbor, bez obzira što se ne igraš. Takođe, ova stavka ti u dobroj meri poništava razmišljanje na temu "koji procesor za obradu fotografija" pošto se oslanjanjem na CUDA tehnologiju za mnoge stvari (ali ne i sve) u obradi fotki i videa eliminiše uticaj procesora, jerbo na sebe te stavke preuzima mnogo brža (za te potrebe) grafika.5. Oko napajanja, ja sam tu nekako vazda bio čistunac i odbacivao sve te ćuftek-termaltejk varijante. Preporučuje Cooler Master Silent Pro M2 od 620 W (najjeftinija/najslabija varijanta), modularno napajanje koje može da tera i svaki SLI, ubija koliko struje isporučuje, a pride je kao što rekoh modularno. Do yaya! Jeste malo skuplje, naročito ako gledaš na W snage koje isporučuje, ali to je ionako sviranje onoj stvari, bitno je da je užasno tiho i da isporučuje to što je na njemu deklarisano u svakom modu opterećenja.Kućište - nema tu mnogo filozofije, Fractal Design je pokidao sve na tržištu u aproprijativnim kategorijama. Ako ti je dovoljan Midi Tower, idi na Fractal Design R4, ako želiš nešto još malo veće, idi na Fractal Design R2 XL. Apsolutno najbolja kućišta koja postoje na tržištu u svojim cenovnim rangovima i najtoplije preporuke i sa moje strane kao vlasnika. Ako hoćeš da uštediš (mada si rekao da nećeš) na ovom segmentu, opet idi na Fractal Design Core 3000. To bi bilo to.

Link to comment
Dobro si odabrao termin, taman su komponente poskupele.
Kad je beg bio cicija? To je samo faking Marfi: dobri stari cinik Q6600 sačekao je da komponente poskupe da bi mi okrenuo leđa.
1. Varijanta prva, bez mnogo razmišljanja. Ne znam da li ćeš da klokuješ, ako nećeš ja bih ti preporučio čak G1 Sniper B5 ploču. Ako hoćeš, možda opet G1 Sniper Z87 ploču umesto D3H, ali dobro, to su finese. Nadam se da znaš da overkloking ide preko turba i da je do jaja slabo upotrebljiv na novim procesorima.
Neću da klokujem, a vidim da G1B5 uparuju sa i54670. Moguće da te poslušam i probam.
2. Slobodno idi na drugu varijantu. Ja imam u jednom kompu tog Samsunga, u drugom tog Kingstona. Takođe bih preporučio da se ide na 250 GB jer 120 GB stvarno ume lako da se popuni, još se Windows bloatuje vremenom i praznog prostora nikad dosta.
Usvaja se. Cenim iskustvo.
4. Hm, da li si siguran? Ako ćeš da koristiš intenzivno obradu fotografija, znaš da novi Adobe proizvodi (i još poneki) imaju podršku za GPU akceleraciju? Samim tim, više šejder procesora jednako brži rad sa slikama. E sad, ja ne mogu da garantujem razlike u performansama jer se time nisam bavio, ali mislim da bi ti jedan GTX 660 bio optimalan izbor, bez obzira što se ne igraš. Takođe, ova stavka ti u dobroj meri poništava razmišljanje na temu "koji procesor za obradu fotografija" pošto se oslanjanjem na CUDA tehnologiju za mnoge stvari (ali ne i sve) u obradi fotki i videa eliminiše uticaj procesora, jerbo na sebe te stavke preuzima mnogo brža (za te potrebe) grafika.
Zaključak sam doneo prateći diskusiju na Dizajn Zoni, gde sam saznao da i GT630 ima integrisan CUDA a razlika do GTX660 je preko 100Eur koje bih radije utrošio na kućište, kuler, napajanje ili UPS.
5. Oko napajanja, ja sam tu nekako vazda bio čistunac i odbacivao sve te ćuftek-termaltejk varijante. Preporučuje Cooler Master Silent Pro M2 od 620 W (najjeftinija/najslabija varijanta), modularno napajanje koje može da tera i svaki SLI, ubija koliko struje isporučuje, a pride je kao što rekoh modularno. Do yaya! Jeste malo skuplje, naročito ako gledaš na W snage koje isporučuje, ali to je ionako sviranje onoj stvari, bitno je da je užasno tiho i da isporučuje to što je na njemu deklarisano u svakom modu opterećenja.
Sad sam pregledao, mislim da bi teralo ovaj procesor sasvim pouzdano.
Kućište - nema tu mnogo filozofije, Fractal Design je pokidao sve na tržištu u aproprijativnim kategorijama. Ako ti je dovoljan Midi Tower, idi na Fractal Design R4, ako želiš nešto još malo veće, idi na Fractal Design R2 XL. Apsolutno najbolja kućišta koja postoje na tržištu u svojim cenovnim rangovima i najtoplije preporuke i sa moje strane kao vlasnika. Ako hoćeš da uštediš (mada si rekao da nećeš) na ovom segmentu, opet idi na Fractal Design Core 3000. To bi bilo to.
Da, primetio sam taj hajp oko Fractala. Najbliži sam varijanti R2XL, samo ću proveriti da li ima mesta za aftermarket kuler, jer je EVO 212 dosta glomazan. Imam vremena do ponedeljka da procenjujem, a onda ću krenuti da zovem dilere.
Link to comment
Nova makina trebala bi da radi obradu bitmap grafike velikog formata,preko 20 000 piksela i na njoj će biti samo softver koji prati te zahteve:PS, Illustrator, Adobe Bridge, InDesign, Acrobat, neki softver za ripovanje
Koliki treba da bude DPI, koja je površina grafike, da li je grafika indoor ili outdoor?
Link to comment
Koliki treba da bude DPI, koja je površina grafike, da li je grafika indoor ili outdoor?
Za outdoor uglavnom nije problem: bilbordi trpe i 30dpi, uz moje intervencije, tako da ni megabordovi nisu preterano teške pikselaže. Problemi nastaju na indoor grafici koja uglavnom ne bi smela na štampu bez 72dpi jer se posmatra sa manje od 2m razdaljine, pa tako sasvim prosečan zid od 8m dužine ode na preko 22000 piksela(recimo 8mx3m je 22677 x 8504px). U takvim slučajevima najčešće sve radim umanjeno i konvertovano kroz vector smart, pa u zadnjoj ruci korekcije rasterizujem i radim image resize 200 - 250%; ali i takav koncept podrazumeva rad u lejerima sa preko 10 000px i prosečne fajlove preko 2GB.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...