Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Rešio konačno da kupim još 4GB memorije, potražim pakovanje ove koje imam da vidim koji tačno model je u pitanju (znam da može i drugačije) i nadjem i račun. Pre dve godine sam ta 4 GB platio 2300 a sad je nema ispod 4000. Malo sam se iznenadio, nisam nešto u toku sa cenama komponenti, niti sam bez računa znao koliko sam je tad platio ali za očekivati bi bilo da je cena memorije pala.Šta je tu u pitanju, da li su porasle cene svih memorija ili su samo neki stariji moduli zadržali/povećali cenu? Konkretno je reč o khx1600c9d3b1/4g

Link to comment
Stari moduli uvek koštaju više od novih, valjda zato se više ne proizvode.
Upravo, zakon ponude i potražnje. Malo ih je i to je to.Edit: Treba ti 64bitni win za preko 4, verovatno znaš al ajd da spomenem. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Mada ima i porasta cene memorija.Ja sam moja 4 gb pre nesto vise od dve godine platio preko 4000(edit: april 2011 4160). Skoro je bila riknula pa sam video na racunu i garanciji.Posle je u jednom trenutku pala na negde oko 2k ako se ne varam a sad vidim da je nesto preko 3.Mislim da su jedno vreme memorije bile jako jeftine pa se to verovatno nije svidelo onima koji diktiraju cene pa su ih opet vestacki naduvali.

Edited by katamaran
Link to comment

Pa to, računao sam da stari modul zadržava cenu jer se više ne proizvodi, ali ovo je skoro pa duplo skuplje nego pre dve godine. To je ipak malo previše.Imam 64bitni win, hvala :)Nego, šta mi je tu zapravo još bitno kod kupovine i dodavanja drugog modula, sem frekvencije?Mogu staviti bilo koji drugi ddr3 na 1600?

Edited by mr@ki
Link to comment

latency modula i voltaža- cene su skočile kao posledica nekog požara u fabrici na dalekom istoku gde se proizvode- ako znamo da je opravdanje za poskupljenje hd-ova pre 2 godine bio monsun i poplave i da se kasnije ispostavilo da same fabrike nisu ni bile poplavljene, te da se posledice poplavetm nisu otklonile već evo drugu godinu jasno je da je katamaran pogodio suštinu

Link to comment

cene su skočile zato što su u januaru na sastanku proizvođači čipova rekli da su nezadovoljni zaradom i da će poskupeti 32% svoje proizvode, pre toga je cena memorije bila na istorijskom minimumu, sada je kako je. DDR3 je aktuelna, tako da nema govora o starim memorijama (koje jesu skupe zato što ih je malo a ima potražnje). Pride je ovo hiper x na 1600 i latencom 9 i alu kućištem, sada se više valja 1333 ili 1600 c11 bez hladnjaka i ičega. Cena će skočiti sa pdv-om a posle njihovog novog sastajanja ćemo znati da li će ići gore ili dole i šta će biti sa DDR4...

Link to comment

Usvojili izmene zakona, PDV i zvanicno na IT opremu od 1.1.2014, bice 20%, sto bi se reklo, uz rast evra i taj PDV, cene idu bar 15% gore.Uzeo sam nov racunar pre neki dan, stap od 8Gb Kingston na 1600 je oko 7500 dinara. Posle NG planiram jos 8GB i miran sam neko vreme.

Link to comment

Drugarica hoce da kupi laptop za oko 400e, treba joj Office, surf, filmovi itd, nista specijalno. Ja kontam da ima da se nadje za te pare, ali sam malo ispao iz toka, ne znam gde da gledam - Gigatron? Comtrade? WinWin? Koje radnje su dobre?

Link to comment
Drugarica hoce da kupi laptop za oko 400e, treba joj Office, surf, filmovi itd, nista specijalno. Ja kontam da ima da se nadje za te pare, ali sam malo ispao iz toka, ne znam gde da gledam - Gigatron? Comtrade? WinWin? Koje radnje su dobre?
sve te tri. +laptopcentar
Link to comment

Da li se neko seća imena holandske firme (na vrh mi je jezika) iz koje je nastao Alti. Imali su radnju u Balkanskoj, u bivšem Semenu.edit: mislim da je Flamingo, nisam sto posto siguran.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...