Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Vredi 200€ sve ukupno.Grafika 70€, procesor 110€, ploča oko 50ak€ valjda.Nije spektakularno, ali je novo i neće da se greje mnogo i troši struje.
znaci kompatibilni su ovi delovi zajedno...ne treba meni svakako nista spektakularno...dovoljno ce mi biti ovo za naredne 2-3 godine.
Link to comment
Шта ваља од ССД дискова на домаћем тржишту? Циљам нешто од 180 гига навише, и 220 ајвара наниже, ал' да не буде од оних са двослојним записом, што умеју да откажу два дана по истеку гаранције (а некад и после само два дана). Даклем, нешто да ми издржи бар 4 године. Ај може и који евар више ако је нешто баш добро.
Što je veći to će duže da traje. Ali ga i dalje možeš posmatrati kao flash, može da crkne i sutra... Video sam dva hiperx 90 koji su posle tri meseca u office radu pukli.Preporuka, nezahvalna, ide na SSD SATA3 240GB Intel 530, ima ih, koštaju oko 200e u altiju (svemoćni win win (koji je izgleda kupio gigatron)), trebali bi imati pet godina garancije (intel se isprsio za ovu seriju), i MLC su, doduše 20 nanometarski, prvo znači duži a drugo kraći životni vek, opet, za 240GB to bi trebalo biti...hm.... kako ono ide...SxiKHRb.pngtako nekako, taman da istraje garanciju...@189-: a za šta ti treba?Zašto uzimati tako star čipset i AM3+, mislim da možeš da uđeš u fin dual core 1150 sa H81 ili čak B85 pločomrecimoPentium G3220MSI B85-G41MSi HD7750 1GB DDR5bi trebalo, grubo, biti oko 220eono jeste amd quad na 3,6 ali je prilično udobno raditi na ovom novom intelu osim ako nemaš neki specifičan razlog zašto ti trebaju četiri jezgra a i onda možeš da pogledaš stariji i5 sa P oznakom (grafika je isključena) i, ako ti nije bitna oprema ploče, može na neku jeftinu B75 i ta 7730 i da opet bude brži i bolji od tog amda a slične cene, trenutno nije opravdano kupovati AMD, po meni, koliko su ranije davali bang for buck tako sada intel rastura u svim segmentima zahvaljujući fantastičnoj arhitekturi procesora.
Link to comment

pa treba mi sada (1-2 godine) jos za igranje a posle cenim da ga dam caletu i nek ga on koristi sto duze.i na proslom kompu sam samo zamenio graficku i dodavao ramove pa je izdrzao dobrih 10 godina, ajde poslednje 2-3 godine nije bio nizasta ali i to je bilo sasvim dovoljno za caleta.

Link to comment

@189-: Ok je to. Samo mi se i dalje čini da je greota kupovati tako staru platformu, nema ni usb3 :DAko je za igre, za oko 200e može (koristim atom konfigurator kao oslon za cene)Intel Dual Core G2030, 3.00GHzMSI B75MA-P45MSI ATI 7770 1GB DDR5, R7770-PMD1GD5cca 23kili ako ćeš nešto malo bolji procesor za igreAMD Athlon II X4 750K 3.4GHzGigaByte F2A85XM-D3HMSI ATI 7770 1GB DDR5, R7770-PMD1GD5cca 25kako ti je budžet strog onda 7750... u svakom slučaju treba ploča da bude što bolja, ako misliš da traje duže, takođe, staviti jak procesor a osrednju grafiku nema logike, i obrnuto :)@lezilebovich: čuh pre par dana neku priču

Link to comment
Ja planiram da uzmem nesto novo u decembru. Neki predlog za budzet oko 400 evra. :)
Kupujes sve ili zadrzavas nesto od postojeceg kompa tipa hdd, kuciste, dvd...Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Link to comment
Kupujes sve ili zadrzavas nesto od postojeceg kompa tipa hdd, kuciste, dvd...Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Sve ce biti novo. Jedino mi novi monitor nije neophodan, te je ceo budzet za komp.
Link to comment
Sve ce biti novo. Jedino mi novi monitor nije neophodan, te je ceo budzet za komp.
A da li ti treba grafika?Čemu bi sve služio komp, film, internet, posao, igranje (koje)? Edited by Vapad
Link to comment

Primarno mi je da mogu da odigram sve sto sam propustio od novijih PC igara(2 godine unazad). Trenutna konfiguracija je stara 3 godine, te je nakon Skyrima, vecina stvari pravila problem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...