Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

I ja kupio svoj C64 za 300DM u DE, prodao ga kod nas za 500DM. To je bila moja početna cena, sa koje sam računao da ćemo se cenjkanjem spustiti na nekih 200-tinak. Ali tip je bio tako očaran mojom demonstracijom mogućnosti ovog fenomenalnog personalnog računara (do tada je radio samo na Orlu u školi), da je odmah izvadio 500 zelembaća i pobegao kući sa komodorcem.

Link to comment

ja jos uvek imam mog c 64 - debeljko verzija.dobio ga jos davne 1985e. skroz ispravan sa kasetofonom i 2 dzojstika.cena sitnica 1900 dem.

Link to comment
  • 4 months later...

Posto sam uzeo lepe novce u kladionici ovih dana, resio sam da konacno uzmem neki normalan monitor. Dajte preporuku za neki IPS sa odzivom od 5ms, spreman sam da izdvojim 15-17 hiljada, po mogucnosti na rate... ne daje mi se bas odjednom jer imam jos 100 nekih bitnijih izdataka.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Ja sam skoro uzimao monitor i pisao ovde o tome. Prvo famozni dell u2312hm tako nešto, toliko je probijalo pozadinsko osvetljenje da je to bilo jednostavno smešno. Pa sam prešao na neki IPS LG koji je takođe bio hvaljen, apsolutno isto sranje, gledaš film, dole zivo, toliko je probijalo da je slika čak na filmu npr drugačija na nekim delovima ekrana, užas. Onda se prebacio na stari dobri tn panel i završio sa 24" viewsonicom za nekih 17000, ova dva su bila oko 20k ako se ne varam.

Link to comment
Posto sam uzeo lepe novce u kladionici ovih dana, resio sam da konacno uzmem neki normalan monitor. Dajte preporuku za neki IPS sa odzivom od 5ms, spreman sam da izdvojim 15-17 hiljada, po mogucnosti na rate... ne daje mi se bas odjednom jer imam jos 100 nekih bitnijih izdataka.
Lepo reci treba mi banka za kockanje :P
Link to comment

Zicer je bio, ali nije to :D Treba platiti godisnju clanarinu u teretani, uzeti trenerku, dati kevi nesto para, odraditi neke sitnice na kolima... a vec sam i pozajmio drugu nesto para, olos me savatao cim je video da dobijam. Mada cu iskesirati ovaj za 13 hiljada, kontam da za te pare nema bolji.

Link to comment
Glasu, Meni Dell u2312HM radi perfektno, uzeo sam ga pre par meseci. Nema nikakvih probijanja i slicnih stvari, fenomenalan monitor, a cifra je oko 150e.
U standardnom korišćenju su oba bila ok, ali filmovi i igre užas, crna je jednostavno siva, a LG je tu gde je probijalo belo čak i boje prikazivao loše. Pri tom su su mi debili iz Emmija poslali praktično otpakovan primerak, bilo je jako očigledno, jer onaj gornji deo kutije nije bio zalepljen. Dakle, neko ga već vrno...Znam da je to od primerka do primerka, dosta sam čitao po domaćim forumima, ima ih zadovoljnih, ali i ovih drugih i više nego zanemarljivo.Edit: Zli, sada kada je Novak izduvao, nadam se da planovi nisu spali na TN panel :P Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • 3 weeks later...
Procesor - CPU AM3+ AMD FX-4100, 3.60GHz BOX 32nm Matična ploča - 'MB AM3+ 760G Biostar A960G+, PCIe/DDR3/SATA2/LAN/5.1 Grafička kartica - 'AMD Radeon 7730 Sapphire 1GB/DDR5/DVI/HDMI/128bit/11211-03-20G vredi li ovo stogod? jel su uopste kompatibilni?
Vredi 200€ sve ukupno.Grafika 70€, procesor 110€, ploča oko 50ak€ valjda.Nije spektakularno, ali je novo i neće da se greje mnogo i troši struje.
Link to comment

Шта ваља од ССД дискова на домаћем тржишту? Циљам нешто од 180 гига навише, и 220 ајвара наниже, ал' да не буде од оних са двослојним записом, што умеју да откажу два дана по истеку гаранције (а некад и после само два дана). Даклем, нешто да ми издржи бар 4 године. Ај може и који евар више ако је нешто баш добро.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...