Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ovo na sliki ispod 500eur. Emmi rula, nisam kupovao ovako na gomilu, ali kad god sam jurio nesto (memoriju, HD, SSD), uvek su bili najjeftiniji...
+1 za ceneJedino su im radnici prilicno smotani i ne znaju nista ni o hardveru ni o nacinu placanja :)btw Emi je u sustini ista firma kao i Win Win? Valjda su obe firme Altijeve?http://www.alti.rs/ Edited by katamaran
Link to comment
Pošto sam udomio moju staru mašinu, moralo se uzeti nešto drugo. Kako to obično biva, budžet je premašio prevashodno smišljeni, ali sve u cilju mira na duže staze u čemu bih rekao da sam uspeo sa ovom konfom, i ispade da je www.emmi.rs nešto ubedljivo najjevtinije od svega što postoji on line, a nije da nisam gledao skoro pa svuda. Toliko jevtino da je npr ova konfra jevtinija nego po VP cenama kod nekih dilera gde imam pristup B2B portalima. Isto važi i za monitor. Ne znam kako ali tako je, pa bi vam valjalo svaku potragu početi odatle ubuduće.milan_zpsbe76b3f4.jpg+ LC POWER 925B kućište, 600w napajanje,Monitor će po svemu sudeći da bude ovaj:http://emmi.rs/monit...productId=18019
Imam istu memoriju i hard disk, neće da radi u dual chanellu sa ovom jeftinom ASUS pločom što imam.A hard disk je tuga Isusova, Green edition samo se gasi sam od sebe i smara.
Link to comment
Pa sto obrisa cene?
48.017, tako nešto.
Da mu ne orobimo novu gajbu, kad saznamo koliki je burzuj. Taman dok je u Japanu :s_w:
Fondovi su sravnjeni sa zemljom, a Japan je ekser u sanduk mog budžeta. :D
imam istu memoriju i grafiku (sapphire). a koje/cije napajanje, lc?a sta bi sa onim monitorom?ovaj bre mnogo gadan, uzmi onaj
Lc power 600w napajanje, sa tim 925b kućištem.Pa ovaj monitor je malo bolji od onog della što sam kačio, tj ima USB priključke na sebi što kontam da je ok zajebancija, korisna stvar. Ima i display port, pa sam kontao tako da ga spojim, a hdmi iz grafike na lap top i ćao.
Imam istu memoriju i hard disk, neće da radi u dual chanellu sa ovom jeftinom ASUS pločom što imam.
Ja sam uzeo zato kvalitetniju ploču od onih basic modela koje obično stavljaju u gotove konfe, zbog sata 3, usb 3.0 i sl. Kontam da ne bi trebalo da bude problema, uvek sam imao poverenja u gigabyte. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Imam istu memoriju i hard disk, neće da radi u dual chanellu sa ovom jeftinom ASUS pločom što imam.A hard disk je tuga Isusova, Green edition samo se gasi sam od sebe i smara.
ne može da neće da radi dual chanell, može da neće preko 1333MHz, DC je osnovna funkcija čipseta, čak intel ume da napravi da 2+1 rade DC 1+1 a ostalo ne
Link to comment
Kako disk od 7200rpm može biti green?BTW, zar nemaš u control panelu da podesiš opciju kada se disk gasi?
Nije green, greška, Green su Western Digital serije.Sad sam video u Power options, stavljen je da se gasi na 20 minuta ako se ne koristi, kao štedi struju...
ne može da neće da radi dual chanell, može da neće preko 1333MHz, DC je osnovna funkcija čipseta, čak intel ume da napravi da 2+1 rade DC 1+1 a ostalo ne
1600 mhz neće da tera uopšte... ploča je http://www.asus.com/Motherboard/M4A88TM/#specificationsE da i LCpower 600H je smeće, meni je crklo skroz (izašlo mu nešto belo svuda unutra i posle) a ortaku već riknjava ventilator posle godinu dana.
Link to comment
Pa šta sad, ispade lc power, djubre? Ja koliko sam čitao po netu, mahom povoljni komentari.
LCpower kao firma nije ništa posebno, nemački brand name koji uzima kao OEM Andyson i Great Wall napajanja. http://www.realhardt...os/Page8401.htm600H je low end, klasičan kinez za 35€. Imaju oni i mnogo bolja napajanja ali za veće cifre.Meni je izgledao slično ovome kad sam ga otvorio:psu-oem-manufacturer,L-G-256084-13.jpg
Link to comment
Pa šta sad, ispade lc power, djubre? Ja koliko sam čitao po netu, mahom povoljni komentari.
Pa i jesteПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...