Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ja sam mislio da je najbolje da svako dete u srbiji imaosmoinčni tablet, ali bi i rad na ovome mnogo pomogao za inžinjerski način razmišljanja i stvaranje generacije izuzetnih tehničara.hm. Verovatno neka kombinacija u postupku selekcije.
Ne treba zaboraviti ni ovo za tu namenu.MKSP11-2.jpgMeni stigao pre neki dan, još nemam vremena da se ljucki poigram sa ovim elektropionirom za 21. vek. :D
Link to comment

Evo par Vapade, npr ovo:http://arstechnica.com/information-technology/2012/09/university-builds-cheap-supercomputer-with-raspberry-pi-and-legos/Bilo je jos toga, nisam sacuvao linkove. BTW. U UK, Google poklanja 15.000 Rasp.Pi-a skolama. To ce ovim sad klincima biti sto je nama Bila Mehanotehnika ili Mali Elektrotehnicar (ili kako se to vec zvalo, bilo je pre skoro pola stoleca za mene).

Link to comment

Sećam se toga, neki metalni delovi sa mnogo rupa, velika baterija od 4.5V i rotor neki, i sijalica, i prekidač, magnet i zrnca metala, tada sam ukapirao mnogo stvari i igrao se time čitavo leto. A u školi se to nije radilo, samo šper ploča, lepak i plastelin. skoro četvrt veka za mene, toga nema više ?

Link to comment
Evo par Vapade, npr ovo:http://arstechnica.c...y-pi-and-legos/Bilo je jos toga, nisam sacuvao linkove. BTW. U UK, Google poklanja 15.000 Rasp.Pi-a skolama. To ce ovim sad klincima biti sto je nama Bila Mehanotehnika ili Mali Elektrotehnicar (ili kako se to vec zvalo, bilo je pre skoro pola stoleca za mene).
realno, bilo bi super da sve škole imaju ovo. meni treba 2x 12 računara u računarskim učionicama, a cena pc-računara je minimum oko 200eura i teško ih je nabaviti jer mora da se čeka neka donacija, pošto škola nema para za to. ušteda bi bila ogromna, a i škola bi mogla da si priušti 24 računara za oko 40eura po komadu, što je izvodljivo sa nekim manjim intervencijama opština i grada. drugo, klinci se uče da koriste legalan softver, što je danas jako teško, a i linux ima i ugrađene interpretatore za python, npr, što omogućava učenje osnova programiranja.
Link to comment

Video sam kod kolege jednog knjigu za informatiku, po kojoj on predaje, tamo se spominju i open office i gimp, što je odlično. Samo treba postaviti osnove, da ne bude preteško, a da pipnu sve da bi mogli dalje da se usmeravaju, malo programiranja, može tu i c, i obavezno da naprave neku minijaturnu aplikaciju za android, a u srednjim i da biraju šta će da rade.BTW, jedini problem što monitor mora da može sa hdmi ili dvi...

Edited by Vapad
Link to comment

Ima kineski dvi 2 vga za mislim manje od 2 dol. (EDIT. Svasta sa mnom, "kineski", ko da moze da bude neki drugi).

Edited by Indy
Link to comment

Pošto sam udomio moju staru mašinu, moralo se uzeti nešto drugo. Kako to obično biva, budžet je premašio prevashodno smišljeni, ali sve u cilju mira na duže staze u čemu bih rekao da sam uspeo sa ovom konfom, i ispade da je www.emmi.rs nešto ubedljivo najjevtinije od svega što postoji on line, a nije da nisam gledao skoro pa svuda. Toliko jevtino da je npr ova konfra jevtinija nego po VP cenama kod nekih dilera gde imam pristup B2B portalima. Isto važi i za monitor. Ne znam kako ali tako je, pa bi vam valjalo svaku potragu početi odatle ubuduće.milan_zpsbe76b3f4.jpg+ LC POWER 925B kućište, 600w napajanje, Monitor će po svemu sudeći da bude ovaj:http://emmi.rs/monitor-monitor-23-dell-u2312hm-led-ips.11.html?productId=18019

Link to comment

imam istu memoriju i grafiku (sapphire). a koje/cije napajanje, lc?a sta bi sa onim monitorom?ovaj bre mnogo gadan, uzmi onaj

Edited by extragluv
Link to comment
milan_zpsbe76b3f4.jpg
Ovo na sliki ispod 500eur. Emmi rula, nisam kupovao ovako na gomilu, ali kad god sam jurio nesto (memoriju, HD, SSD), uvek su bili najjeftiniji...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...