Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

hm, ako pored i.g. ima i uobičajen ips glow, možda nije tako sjajan, tu je naravno i tip ekrana koji je kao ogledalo, no ako kupac voli da se ogleda po čitav dan nije frka :D

Internet ne sluzi za verovanje nego za proveru kao meni kada sam primetio problem, razuverio sam se jednostavno pronalaskom istog na youtubu. Znaci kucati inverse ghosting DellS2440l pustiti film ,pauzirati na polovini i uraditi isto sto i doticni iz filma.Znaci prevlaciti misa po toj sivoj podlozi srednjom i sporijom brzinom. Videcete isti efekat kao sto se i njemu pojavljuje t.j senka koja prati kursor sto je nedopustivo za novu seriju bilo kog proizvodjaca! Naravno na vise mesta se izricito napominje da cela S serija ima isti problem i modeli S2440l, S2340l, S2240l...
Imam monitor tek od skoro. Povezao sam ga preko HDMI-a. I za sada je odlican. Primecuje se ponekad inversion ghosting, ali meni to ne smeta, jer ga najvise koristimi za posao. Kvalitet slike je odlican. Jedino sto je po meni lose je glossy tip ekrana koji je kao ogledalo, posebno kad je suncano, ali to je stvar ukusa. Kvalitet izrade je ok, za te pare. Igre i filmovi deluju ekstra, boje su jako dobre, i brzina je ok. Mislim da za ove pare tesko moze bolje.
Link to comment

To ti je sinko kompjuter, eno ga napajanje dole, pa hdmi pa mreža, pa usb pa zvuk pa video izlaz, sve to na dlan da stane, i da radi na 700mhz....eeee. To bre cepa tetris u full hd :D

Edited by Vapad
Link to comment
A cemu to sluzi a uz to i ne radi?
за почетак xbmc и повезати са тв-ом (за шта се и користи у 90+% случајева), па док не смислим неку интересантнију примену, као нпр. http://www.engadget....ot-kickstarter/ Edited by Dionysos
Link to comment

Simpaticna masinka ali uzasno kilava. Cudo ga ne pakuju u neku kutiju nego ga salju ovako gologuzog.http://www.youtube.com/watch?v=r456d0imYPE&feature=youtube_gdata_player

Link to comment

Piše on tu da je sporiji zato što mu je spora SD kartica, a šipuju ga kako ga šipuju zato što košta 35 (ili već 25?) dolara. Lep je to kompjuterčić ako imaš šta da mu daš da ti radi, fleksibilniji od androida koji su možda jači, za, recimo, korišćenje kao tv boxovi. Čujem da ima dosta sistema i dodataka za njega.

Link to comment
Piše on tu da je sporiji zato što mu je spora SD kartica, a šipuju ga kako ga šipuju zato što košta 35 (ili već 25?) dolara. Lep je to kompjuterčić ako imaš šta da mu daš da ti radi, fleksibilniji od androida koji su možda jači, za, recimo, korišćenje kao tv boxovi. Čujem da ima dosta sistema i dodataka za njega.
25 је модел а, који има 256мб рама (512 на моделу б), само 1 усб, и без мрежног адаптера... ја сам узео модел б који кад се преведе на српски кошта око 45 еура, али ни то није многошто се тиче примене одлична ствар је што постоји велика заједница ентузијаста (нпр. http://www.themagpi.com/) те може много корисних ствари да се сазна, научи и примени... ја ћу за сад "лењу" варијанту са xbmc-ом, а кад ухватим довољно времена, видећемо :)
Link to comment

:)A kako misliš kao obrazovni alat. U stvari, da, mogao bi biti izuzetno koristan u teoriji operativnih sistema, on ima minimalno kontrolerske logike, tj sve je tu, integrisano, ima i GPIO za učenje, i pored kontrolera i firmvera ponaša se kao pravi hardver, ne daje ništa bez softvera (SD card). A baš je jeftin. Hm.Ja sam mislio da je najbolje da svako dete u srbiji imaosmoinčni tablet, ali bi i rad na ovome mnogo pomogao za inžinjerski način razmišljanja i stvaranje generacije izuzetnih tehničara.hm. Verovatno neka kombinacija u postupku selekcije.EDIT: nećem brišem, ali zanemarite drugi pasus, to je još malo pa interni amandman na neku staru ideju...spava mi se :(EDIT2: at indi dole, to je super, no prob, guglaću kada stignem na posao

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...