Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

E da, imam i ja jedno glupo pitanje. Grafika mi je Zotac GTX260 od 448 bita (sta god to znacilo) za koju pise da maksimalno trosi oko 200W, sto je bas mnogo. Zanima me koliko trosi otprilike ako ne igram nista od ovih novih igara (samo Haxball, malu flash igricu) nego samo zujim po netu i eventualno slusam radio? Napajanje mi je LC od 600W i to nije problem ali kapiram da je mozda bolje da probam da je zamenim za neku slicnu sa manjom potrosnjom.
Kad ne radiš ništa posebno što uključuje GPU odnosno 3D, trebalo bi da troši 30-35W. Pod punim opterećenjem može da vuče valjda ~180W (ako nije overklokovana). Obrati pažnju da neke stvari i na netu kroz flash i sl. mogu da aktiviraju GPU.Ako niste sigurni oko potrošnje, ima recimo na Enermaxovom sajtu kalkulator. Tu se onda navede sve šta se ima u mašini (od procesora preko diskova do kartica) i onda on izbaci koliko je jako napajanje potrebno. Povesti samo računa o efikasnosti napajanja, tj. da li je 80%+ itd.
Link to comment

intelovci, treba mi pomoc.ako moze neko na brzaka da poredja sve potrebne komponente. treba mi cela konfa, budzet 100k dinara, sa nekim monitorom od 24" (bilo sta osim samsunga), graficka manje bitna. koji procesor uzeti, koju plocu. ako moze da se ugura u budzet ssd uz obican hard moze ako ne onda samo obican hdd.

Link to comment

U kom smislu manje bitna, može integrisana ili???Intel Core i5-3470, 3.20GHzMSI Z77A-G452 x 8GB DDR3 Kingston HyperX Predator, PC1866, KHX18C9T2K2/16XSilverStone Strider Essential ST50F-ES, 500WKućište BitFenix Shinobi Black1TB WD SATA, 64MB, WD10EURX, Intellipower120GB SSD Samsung S840 MZ-7TD120BW BasicAsus 24" ML249Hcena cca 102.780 din.Ako ipak treba nekakva grafika može se ići na 3350P procesor, 8GB rama ili nešto lošiji monitor i da se stavi neka 7770.

Link to comment
  • 2 weeks later...

DELL 23" S2340L IPS LED monitor Kaže, odziv 7 ms, zanima me koliko to može da utiče eventualno na igranje poneke igre, hoće li da brlja možda? Ostale spec: Rezolucija 1.920 x 1.080 Tip panela LED; IPS Nativni kontrast 1.000:1 Dinamički kontrast 8.000.000:1 Odziv 7ms Osvežavanje 60Hz Osvetljenje 250cd/m² Odnos stranica 16:9 Uglovi gledanja 178° horizontalni; 178° vertikalni Veličina piksela 0.265mm

Link to comment

Opet glupavo vreme za edit od 13,24 sekundi. :/Elem, vidim sada da ima hdmi i običan dsub ulaz, a ja bih da nakačim na tv, ima li grafika sa dva hdmi ulaza? Pošto pazarim konfu takođe, na ovoj koja predviđeno dolazi, ima neka display port za koji da budem iskren, nem pojma čemu je uopšte tj kako funkcioniše.

Link to comment

Postoji DVI-D na HDMI adapter, mislim da možeš da zakačiš monitor preko konvertera na DVI-D a TV preko HDMI i mirna bačka. BTW, ne verujem da će ti taj monitor praviti bilo kakvih problema u upotrebi.

Link to comment

kupio racunar klincima

  • Matična ploča: MB LGA1155, H61M, PCIe/DDR3/SATA2/LAN/DVI/7.1
  • Procesor: Intel® Pentium® Dual-Core, 3MB BOX 32nm
  • Takt procesora: 2.60GHz
  • Memorija: DDR3 4GB
  • Kapacitet hard diska: 320GB
  • Grafička kartica: AMD Radeon 6450 1GB/DDR3/VGA/HDMI/DVI/
  • Optički uređaj: DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
  • Zvučna kartica: Integrisana

octavio stari crt monitor :) i uzeo Eksterni hard disk HDD External 2.5" 750GB Transcend TS750GSJ25M3, 8MB USB 3.0 Gray/Greensluzi savrseno i jedno i drugonece klinci sad da se menjaju, a kod mene malo, malo plavi ekran smrti ubijam racunare po kucama :)nego pitanjeubijaju me kablovi za tv i netwf treba da nabavimtelekomov jet speed, dva betonska zida od 20 cm i 5m rastojanjamogao bi svaki wf to da probije?

Link to comment
Postoji DVI-D na HDMI adapter, mislim da možeš da zakačiš monitor preko konvertera na DVI-D a TV preko HDMI i mirna bačka.BTW, ne verujem da će ti taj monitor praviti bilo kakvih problema u upotrebi.
Čitao sam malo o njemu, gledao yt i sl, izgleda da je monitor zlo i naopako.
Link to comment
U kom smislu?Duhovi, loša crna?Možda da ne uzmeš IPS onda, i pogledaj asuse pored della.
U pozitivnom smislu sam mislio, nisam upotrebio najsrećniji superlativ. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...