Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Sve to za delove je kao i kod automobila. Neki model prati prica da se kvari i da je los, kupis deo i radi bez problema. Opet sa druge strane naletis na losu seriju "izvikane" marke i propatis se za sve pare.Vapade, ako se ne varam ti imas Phenom II, da nije cuveni 555 na 3,2???

Link to comment
SSD 120 GB Kingston - 100€Procesor Intel G2120 - 80€Ploča Asus, neka - 60-70€8 GB DDR3 - 40€
Znači oko 300 jura za te glavne komponente.Bem li ga na ovu besparicu možda jeste skupo ali ako se setim da sam poslednji put "apgrejdovao" računar 2008 to možda i nije tako loše.
Link to comment
Sve to za delove je kao i kod automobila. Neki model prati prica da se kvari i da je los, kupis deo i radi bez problema. Opet sa druge strane naletis na losu seriju "izvikane" marke i propatis se za sve pare.Vapade, ako se ne varam ti imas Phenom II, da nije cuveni 555 na 3,2???
ja imam 550 na 3.1 otključan na B50 ponekad, ali radim i sa atlonima i sklapao sam FM1 i FM2 konfiguracija od A4 do A10, moj servisni računar je G540 na B75, subjektivno, tečnije radi od mog kućnog. Od AMD, FM2 ispod A6 ne ići, ne radi mi glatko. Ono što AMD ima bolje su memorijski kontroleri i rade sa većim taktovima memorije bez problema što je ste bitno, posebno ako je integrisana grafika. Zato je možda bolja kolegina preporuka za G2120, pošto on zvanično podržava i 1600 a 2020 navodno ne.Takođe ako je apgrejd bolje možda ići na jeftin SSD od 60GB i ubrzati tako mašinu pošto se očekuje uskoro (relativno) DDR4, ako nije preko potrebno možda je bolje sačekati da se vide platforme i cene za to.
Link to comment

ako hoće da se igra, na makar osrednjim podešavanjima svejedno je šta će uzeti ako je to slabije od atijeve 7750, ona je nekih 80 € (samo treba imati na umu da naši trgovci imaju neki njihov kurs 1€=120 dinkića), a koja troši < 50W, pa će raditi i na kineskim napajanjima- alternativa je 2% brža i 1000 dinkića skuplja gtx 650 za one koji preferiraju zeleni tabor

Link to comment
e imao sam tu istu, za nove igre nije upotrebljiva, sve ostalo gura bez problema
Bitno mi je da gura FM13, ostalo i ne igram. I naravno da je cifra ok za celo kuciste.
Link to comment

E da, imam i ja jedno glupo pitanje. Grafika mi je Zotac GTX260 od 448 bita (sta god to znacilo) za koju pise da maksimalno trosi oko 200W, sto je bas mnogo. Zanima me koliko trosi otprilike ako ne igram nista od ovih novih igara (samo Haxball, malu flash igricu) nego samo zujim po netu i eventualno slusam radio? Napajanje mi je LC od 600W i to nije problem ali kapiram da je mozda bolje da probam da je zamenim za neku slicnu sa manjom potrosnjom.

Link to comment

Nema potreba da uzimaš manje napajanje. To što piše 600W to samo znači da može da izvuče toliko a ne i da konstantno koristi toliko snage.Znaš li koliki bi račun za struju dolazio da mi napajanje konstantno vuče 800W ?

Link to comment
Nema potreba da uzimaš manje napajanje. To što piše 600W to samo znači da može da izvuče toliko a ne i da konstantno koristi toliko snage.Znaš li koliki bi račun za struju dolazio da mi napajanje konstantno vuče 800W ?
Ja kontam da je on pitao da li da menja grafičku za neku sa manjom potrošnjom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...