Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

ja sam se sa grkom vlasnikom (tj. zena mu vlasnik) skontao pre 8 godina. covek tad radio samo na veliko ali meni izasao u susret i sklopio mi komp jer me zagotivio :)jos sam neke komponente dovukao sa strane al nije pravio preveliku buku, malo mi prebacio al ipak pristao da mi zavrsi do kraja konfui evo, 8 godina kasnije taj komp i dalje sljaka bez greske, mada je dosta i kostao - citavih 36k, za ono vreme dosta :)mislim da sam ovo vec pricao...

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Duocom - jos jedna firma gde su veoma korektni. Vise puta su imali sjajne kombinacije i cene za plocu, procesor i RAM.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Uhh Imtel su bili zakon, jos je tamo radio tip sa sezama pa je moglo sve da se kombinuje...Ali vec godinama to se cini mi se gasi , ako nije vec ugaseno nisam bio sto godina...

Link to comment

Uuuu, ja sam kod njih merkao onaj 486SX-33MHz sa mono-VGA monitorom što su nudili za 999 maraka.A ložio sam se i na one TIGA kartice što su nudili, ali samo iz njihove ruke :cry:

Link to comment

A onaj mali subnotebook što su valjali po sajmovima, valjda mu je ime bilo bicom bi 260. Staje na dlan i ima hard od 40MB. Ili imtel baby at za 999 maraka (ali bez harda).

Link to comment

Juče sam kupio ove Sony bubice i totalno se razočarao.Nemaju bass, ma nimalo. Čak sam i neke matore Pleomax, pustio uporedo da proverim da li se tripujem.Ukratko, totalna preporuka za zaobilaženje...Sad, pitanje - ima li pristojnih bubica za sličnu cenu?

Link to comment
  • 3 months later...

Intel® Pentium® G640, 2 jezgara, 2.8GHz, MSI H61M-P20 (B3), 4GB DDR3 1.333MHz Kingston, nVidia® GeForce® 610 GT 1GB DDR3, HDD 500GB SATA II, DVD±RW Dual Layer, Spire CoolBox 500W, miš i tastaturaza 25.5k, jel to OK?

Link to comment
Intel® Pentium® G640, 2 jezgara, 2.8GHz, MSI H61M-P20 (B3), 4GB DDR3 1.333MHz Kingston, nVidia® GeForce® 610 GT 1GB DDR3, HDD 500GB SATA II, DVD±RW Dual Layer, Spire CoolBox 500W, miš i tastaturaza 25.5k, jel to OK?
Kontam da jeste, fina je to mašina za te pare.
Link to comment

Koliko bi ispalo (okvirno) ako bi se ovih dana uzimale sledeće komponente:- 64bitni dual kor (Intel) od recimo 2,2Ghz- 8GB RAM-120GB (nekog) SSD hard diska i- neka ploča (ASUS) koja može to sve da podrži (jeftinija varijanta)

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Koliko bi ispalo (okvirno) ako bi se ovih dana uzimale sledeće komponente:- 64bitni dual kor (Intel) od recimo 2,2Ghz- 8GB RAM-120GB (nekog) SSD hard diska i- neka ploča (ASUS) koja može to sve da podrži (jeftinija varijanta)
SSD 120 GB Kingston - 100€Procesor Intel G2120 - 80€Ploča Asus, neka - 60-70€8 GB DDR3 - 40€
Link to comment

Zavisi, ja bih sada išao na intela, prosto mi je udobniji rad na njemu, hladniji je i tiši.Eye, nisi rekao šta ti tačno treba, sam takt je relativna stvar, imaš G1610 celeron na 2,6 koji je džabalesku, imaš čist G2020 ili skuplji 2120 koji su 6 i 8k a imaš i prve i3 koji su, valjda, preko 12k. Ako tražiš preporuku, za jeftin procesor, ali ne i najjeftiniji. Intel G2020. Što se tiče ploče, preporučio bih MSI B75 iz G serije, 41 ili 43, eventualno P45, dobro su opremljene, imaš USB3 na njima, pristojne ploče. Što se hdda tiče, intel330 ili eventualno ovaj muškin, ja bih uzeo i hronosa muškinovog ali ga prati loš glas zbog nečega pa ne mogu tek tako da preporučim. Ram, nemoj samo patriot, jeste jeftin ali se nije pokazao, bilo šta u principu. I uzmi 2x4Gb ako uzimaš ploču sa 4 mesta za memoriju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...