Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

i sto gigabajt, pobogu?
Nikad, ali NIKAD nisam imao nikakav problem ni sa jednim Gigabyteom, a Asusi su mi recimo crkavali, MSI se glupeli cak i kroz (ili mozda upravo zbog) onog online bios updatea, itd...Dakle samo licna preferencija, nista drugo...Edit: nepismenos Edited by historian
Link to comment
Nikad, ali NIKAD nisam imao nikakav problem ni sa jednim Gigabyteom, a Asusi su mi recimo crkavali, MSI se glupeli cak i kroz (ili mozda upravo zbog) onog online bios updatea, itd...Dakle samo licna preferencija, nista drugo...Edit: nepismenos
MSI ploče su mi uvek, ali uvek crkavale blizu kraja garantnog roka, ili čim bih ih uzeo (bio sam uzeo jednu iz serije koja je cela imala grešku, koju je MSI mesec dana odbijao da prizna)...MSI nikada više...
Link to comment

MSI. pre no štu počeli sa novim bojama i oznakama?znam, "tradicionalno"* je gigabajt najbolji, zadnjih pet godina radim sa njim, a sada pravim izlete u msi vode i zadovoljan sam, asus mi je uvek pravio problema i imali su siromašniju opremu od ostalih...ali.... gigabajt sada ne nudi dovoljno, u jednom trenutku oni su u čitavoj gami nudili kvalitetnije komponente i odličnu izradu ali sada svako stavlja solid kondenzatore i hladnjake na mosfetove, čak asrok stavi i pajp tamo gde ga kod konkurencije još uvek nema. *Tradicija, ako tako nešto uopšte postoji u ovako mladom tržištu, ne znači previše.Da li se neko seća epoxa, čejnteka, abita, ili pregršt drugih, u jednom trenutku odličnih, kompanija?A što se tiče crkavanja, možda sam u zadnjih pet godina ukupno pet puta menjao ploču, i to je uvek bio gigabajt, zato što sam sa njima radio u 95% slučajeva, sve ima svoj procenat otkaza, iskreno mislim da trenutno od velikih u srednjoj i višoj klasi nema lošeg proizvođača, u pitanju su samo različiti featur setovi. Ok, imao sam jednu problematičnu asusovu, i zato ih ne volim previše, i grejale su se dosta...ali su onda promenili boje i ubacili ove šašave hladnjake i to sada radi relativno ok, samo su ružne.A kolega ima problema već dva tri puta sa gigabajtovim amd pločama i loše rešenim delom za zaključavanje hladnjaka procesora, ta plastika se iskrivi, ako na to dodaš jako loše hladnjake na sempronima koji su toliko tanki da se iskrive i sami posle vremena imaš veliki problem... tako da...niko nije savršen.

Link to comment
MSI ploče su mi uvek, ali uvek crkavale blizu kraja garantnog roka, ili čim bih ih uzeo (bio sam uzeo jednu iz serije koja je cela imala grešku, koju je MSI mesec dana odbijao da prizna)...MSI nikada više...
Ista muka. Jednu ploču sam 3 puta vraćao, počeo već da se pitam da ne radim nešto pogrešno, pa da ih ja sjebavam. Kad sam iskukao da mi daju gigabyte ploču umesto tog govneta, sve ferceralo godinama.
Link to comment

e, ipak sam se odlucio za mb asrock pro3, mogu da nabave i kosta 11.5 sto je usteda od skoro 10k. srezao sam i graficku za jedno 6k. a uzeo haf 912 plus. sve to zajedno 98k sto s euklapa u onaj okvir od 800e@vapadimam abita nf7-s cca 8 dina, radi ko podmazan, samo promenio fabricki kuler na mostu :Dmonitor.rs

Edited by exTRaGluv
Link to comment
A kolega ima problema već dva tri puta sa gigabajtovim amd pločama
Ovde moram da se ogradim, jerbo sam jednom u zivotu imao komp sa AMDom, i to kratko...
Link to comment

Ma ovako, uzmem ploču iz gornje srednje klase pre 6-7 godina, MSI i to je ta koja je neispravna došla iz fabrike...Zamenim je za istu tu, posle mesec dana jebavanja, crkne mi posle dve i po godine... Zato što sam dobar sa likovima koji su mi je prodali, uspem da izmajmunišem garanciju, i dobijem novu, iz više klase, uz malu doplatu...Posle 2 godine, ploča krene lagano i glupo da otkazuje, tako što odbija da upali kompjuter, kada klikneš na dugme za paljenje, iz prve... Zavrti sve i ništa se ne dešava, a reset ne radi... Ugasiš mašinu, pa je ponovo upališ i sve radi... :isuse:I tako...Eno, još fercera, sad će kod žene u kancelariju taj kompjuter, nadam se da će moje objašnjenje paljenja znati da ispoštuju... Nastranu što ne rade više svi USBovi i što neće da radi sa različitom količinom memorije od 2GB :isuse:

Link to comment
http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor_plagueSome common behavioral symptoms of "bad caps" seen in computer systems are:
  • Intermittent failure to turn on, requiring user to press reset or try turning the computer on repeatedly
  • Instabilities (hangs, occurrences of the "Blue Screen of Death", kernel panics, etc.), especially when symptoms get progressively more frequent over time
  • Memory errors, especially ones that get more frequent with time
  • Spontaneous restarts or resets
  • In on-board or add-on video cards, unstable image in some video modes
  • Failure to complete the Power-On Self Test ("POST"), or spontaneous rebooting before it is completed
  • Failure to even start the POST; fans spin but the system appears dead

Trebalo bi da moze da se sredi za ne preterano velike pare (zamena kondenzatora)

Link to comment
http://en.wikipedia....apacitor_plagueSome common behavioral symptoms of "bad caps" seen in computer systems are:
  • Intermittent failure to turn on, requiring user to press reset or try turning the computer on repeatedly
  • Instabilities (hangs, occurrences of the "Blue Screen of Death", kernel panics, etc.), especially when symptoms get progressively more frequent over time
  • Memory errors, especially ones that get more frequent with time
  • Spontaneous restarts or resets
  • In on-board or add-on video cards, unstable image in some video modes
  • Failure to complete the Power-On Self Test ("POST"), or spontaneous rebooting before it is completed
  • Failure to even start the POST; fans spin but the system appears dead

Trebalo bi da moze da se sredi za ne preterano velike pare (zamena kondenzatora)

Ma koće se time jebavati, kad skroz crkne, samo ću da uzmem komplet (ploča, proc, mem) i gotovo... I onako će to sad da bude office mašina... Inače, kad uđe u stabilan rad, ne gasi se više... Radio je 6 meseci bez gašenja... :)
Link to comment

Kondenzatori su 20 kinti komad. Znas i sam koliko kosta nova ploca :)Nacuo sam da ima i servisa koji ne deru za zamenu kondenzatora. Moj zet se vec godinu dana pati sa ovim na laptopu i nikako da me poslusa da to odradi. Ja ne bih imao zivaca svaki dan da se maltretiram sa tim.

Link to comment

Eh, meni su na famoznom Epoxu menjali kondenzatore pre 5-6 godina. Hiljadarka.Samo sam tada vec spremio pare za novu plocu, pa mi nije delovalo puno. Sad vidim da su me odrali :thumbdown:

Link to comment

Odrali? Meni hiljadarka zvuci kao sasvim OK cena u poredjenju sa kupovinom nove ploce.Sami kondenzatori su smesno jeftini ali je logicno da zamena kosta jer ipak je to pipav posao.

Link to comment

Pretpostavio sam al nisam bio siguran :)Kakvu dramu pojedini prave za 20-100 dinara ne bi me iznenadilo da neko bude nezadovoljan sto placa hiljadarku popravku ploce.Ti sto su ti radili rade i za laptop? (skidanje ploce-popravka-vracanje) Ako rade daj mi neki kontakt telefon tog servisa da nastavim da smaram zeta.Proslo doba kad si mogao da kupis hard za razliku :( Sad najmanji hard 6-7K i cujem da nemaju nameru da vracaju cene na situaciju od pre poplava.

Link to comment
Da li se neko seća epoxa, čejnteka, abita, ili pregršt drugih, u jednom trenutku odličnih, kompanija?
behu to odlicne ploce. ipak u secanju su mi najvise ostale pcchips ploce koje ne verujem ni da su radile u fabrici kada su probane :-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...