Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

aj dobaci specifikaciju sa cenom ako nije tajna...
ma nije stvar cene, nego palo neko sponzorstvo, pa se obradovah...ne zameri, onako pregledah, pa sam sad još zahvalniji
Link to comment

treba mi konfa. budzet oko 800 jura. mora da ima i7, 16GB rama i hard od 1TB. bez monitora, naravno.dajte masti na voljusklopio sam neku AMDovu za 93k protivu intelamb: sabertooth 990fx 15kcpu: fx-8150 20khdd: seagate 1TB 32mb 10.5k ram: 16GB kingston 10kpsu: seasonic 620GM 11.5k vga: saphire 7850 26k

Edited by exTRaGluv
Link to comment

nista mi ne pomazete. slabo poznajem intel tako da je svaka sugestija dobrodosla. pogotovo vezano za plocu i grafu. ajd sad ozbiljno. uslovi su i7, 16GB, 1TB. budzet 800 jura.

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Pa eto, 150 ojra i tvoja je.4x4gb npr nekog Kingstona na 1600mhz oko 100e.i7 oko 250e, stigao si na 500.Gigabyte GA-Z77X za oko 200 (ima sve sto vole mladi).Imas 1TB diskova raznih za 100, i "samo" ti jos fale kuleri, napajanje i case... I DVD/BluRay. Znaci jos jedno 300. Pfu... <_<LOL nadjosmo se na ploci :lolol:

Edited by historian
Link to comment

tesko da ce biti viska od 300... koja z77, svaka ploca ima z77 oznaku manje vise. i sto gigabajt, pobogu?sklepo sam neku skuplju na brzaka, fale kucista i dvdovi, kuleri...evga gtx 560 17.7kseagate 32mb 1TB 10.5k16GB 10kseasonic 620w 11.5ki7 3770 31.6kasus p8z77 pro 21.3ktotal102.8k

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Gigabajt je, meni, bolji od asusa, mada valja pogledati i asrock sada, ako ti ne treba wi fi na ploči, extreme6 recimo, mada mislim da bi i pro3 radio sasva dobar posao.sve ostalo je super, grafika prilično jeftina naspram onog što sam gledao (u stvari ti sam ja gledao), da li stvarno treba toliko jaka, igračka mašina u pitanju ili... što se tiče kućišta pogledaj fractal design modele (core 3000) ako voliš lepa diskretna kućišta, ili neki haf 912 plus recimo ako ti ne smetaju svetleći kuleri.da li ti stvarno treba dvd?i dodatni kuleri?btw, sve to uturaš u makinu a niđe SSDa?ako pak uzimaš ima ok muškin hronos ili samsung 830 modela.

Link to comment

za dizajnera sklapam. ivy bridge ima hd4000 grafu pa cenim da mu evga dodje kao ispomoc. daj neki predlog za grafu ako imas. cija je ploca pro3? pa trebace njemu dvd... valjda :D

Link to comment

asrock Z77 pro3 - sasva fina ploča, extreme6 pak, fantastična ploča, asrock na testiranjima ume da ostavi velikane u prašini, uzgred pogledaj i msi z77a-gd65. I taj asus se pokaza kao dobar. Pitanje je šta treba korisniku, da li je potreban wi fi na ploči, ili je bolje da ima displej port i fajervajer (kao ovaj skuplji asrok). Ako mu treba stabilan rad može to postići i sa pločom od 100e, ne mora trošiti 200 samo zbog raznih dodataka koje neće koristiti, a više stvari na ploči je za mene uvek više stvari koje mogu da crknu.Kako misliš kao ispomoć za HD4000, jesu li implementirali optimus u 560-tice?pazi, super je to grafika, i znam da adob od cs4 koristi i snagu grafičke, samo ne znam koliko, a velika je stavka u konfiguraciji, do te mere da bi možda bilo dobro probati kako radi sa integrisanom pa ako je zadovoljan ništa a ako misli da treba nešto brže ubaciti i grafiku, i videti da li radi u multimonitor postavci, možda bi mu više odgovarao slabiji radeon koji može da baci sliku na 4 monitora (gtx ima "samo" dva dvi i hdmi, zar ne?). Doduše stvarno je dobra cena i te karte su fantastične. Ne znam, omatorio sam, gledam što tišu i hladniju mašinu uvek pre nego sirovu snagu. A svakako bih preporučio GTX560 ili 560-Ti, ukoliko odgovara feature set, ozbiljno dobre karte...samo, koliko se greje taj evga?Ma, DVD je negde oko 15e, nije neka stavka, a i njemu će verovatno trebati više glede posla, većina ljudi inače više ne koristi dvd-rw, samo to ne primećuje.

Link to comment

ma ovaj vec pegla na 64bitnoj cs6 tako da ce mu sigurno trebati i grafika pride.sta ti je optimus? mislio sam da kad sistem ne moze graficki da iznese zahtevano da pozajmi resurse od graficke karte. njemu ce to sigurno trebati. mada mozda ne ovoliko jaka grafika....kupovacu kod monitora posto mi je blizu a i ok su momci. nemaju asrock pro3...

Edited by exTRaGluv
Link to comment
ma ovaj vec pegla na 64bitnoj cs6 tako da ce mu sigurno trebati i grafika pride.sta ti je optimus? mislio sam da kad sistem ne moze graficki da iznese zahtevano da pozajmi resurse od graficke karte. njemu ce to sigurno trebati. mada mozda ne ovoliko jaka grafika....kupovacu kod monitora posto mi je blizu a i ok su momci. nemaju asrock pro3...
Optimus, koristi intel integrisanu dok mu ne zatreba diskretna grafika, u cilju uštede energije, manje temerature i svega, znam da su pričali da će početi od 560 da rade optimus ali nigde nisam čitao da su to stvarno i u radili i ne vidim da je neko testirao, stoga sam zaključio da nisu.Ako radi 3D rendering osetiće ubrzanje od cuda.Sve nove nvidia, ati i intel 3000 i 4000 ubrzavajuFast Draft modeHardware Accelerate Composition, Layer, and Footage PanelsUse OpenGL When Available option in Cartoon effectisto važi i za open GLšta to znači, da možda neće osetiti nikakvo ubrzanje od grafike ukoliko ne radi poslove koji mogu da koriste ove opcije, samim tim će imati parče hardvera od 150e koje mu čuči u kućištu i ne radi ništa. A za 150e može da se uzme sasvim fin SSD :)koji je sajt tog monitora?uzgred gledao sam tu asusovu ploču, ti misliš na p8z77-V pro ?skroz ok, mada je i ona bez pro dobra, ima digitalnu naponsku jedinicu, samo što je kod "obične" osmofazna a kod pro dvanestofazna, go figure. Opasne ploče, al' skuuupe u .... bilo kojoj valuti :P Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...