Jump to content

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

- ti gledaš podatke koji se odnose na oc verziju (zeleno obojena skala), stock verzija (plavo obojena skala) je 10% slabija od oc, odnosno 30% slabija od 6870- doduše koliko vidim 7770 je oko 130 a 6870 oko 160€ + ušteda struje :D

Link to comment
- ti gledaš podatke koji se odnose na oc verziju (zeleno obojena skala), stock verzija (plavo obojena skala) je 10% slabija od oc, odnosno 30% slabija od 6870- doduše koliko vidim 7770 je oko 130 a 6870 oko 160€ + ušteda struje :D
Pa to ti kažem. :DPare-muzika.Samo treba videti šta ti treba.I teaba pogledati i MSI GTX560SE ;) Mada, ako još uvek može da se nađe 6850 OC za oko 130e to bi bilo super, ali nema ih, stare su previše...mada vidim da ima nekih 6870 za 16000d, ali 2 godine garancije, powercolor...Ne znam, težak je to segment, stare su dobre, nove su dobre, oni gledaju da ih izjednače pa se zezaju sa dobavljivošću. Ima raznih verzija. Treba procunjati...@exTRaGluv: provrti malo cenovnike, računaj da ima i OC verzija ali i da neke firme nude samo 2 godine garancije a i neke imaju bedaste ploče i hlađenja, sve košta... Edited by Vapad
Link to comment

pa oc verzije uglavnom imaju toxic ili jednostavno oc u nazivu, to ne bih kupovao. oko kartica mi je jebada ziva, uzeo bih neku 256bitnu saphirovu ali im cene uopste ne padaju. a ni tih 150 evra vise nije 15 hiljada nego 17, a toliko mi se ne daje. opet 7770 izadje na 13800 sto nije puno jeftinije a performanse su dosta slabije. cenim da bi mi i ovo radilo poso http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-6850-1gb-gddr5-11180-00-40r/comp_comp_vga/130/2377

Link to comment
pa oc verzije uglavnom imaju toxic ili jednostavno oc u nazivu, to ne bih kupovao. oko kartica mi je jebada ziva, uzeo bih neku 256bitnu saphirovu ali im cene uopste ne padaju. a ni tih 150 evra vise nije 15 hiljada nego 17, a toliko mi se ne daje. opet 7770 izadje na 13800 sto nije puno jeftinije a performanse su dosta slabije. cenim da bi mi i ovo radilo poso http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-6850-1gb-gddr5-11180-00-40r/comp_comp_vga/130/2377
Čekaj, zašto ne bi uzeo OC?I da li si siguran da su ovo cene? Gledam malo taj IT svet i ... http://www.itsvet.com/proizvod/msi-radeon-hd-6850-1gb-gddr5-r6850-pm2d1gd5-oc/comp_comp_vga/24/2430 navodno 110ehttp://www.itsvet.com/proizvod/msi-radeon-hd-6850-1gb-gddr5-r6850-pm2d1gd5/comp_comp_vga/24/2543 oko 125eTu se vrte razne stvari, treba videti dostupnost.A safir, kvalitetna izrada ali samo 2g garancije.Heh, vidi ovo...I nisu baš toliko slabije...kada pogledaš testiranje, negde su par procenata slabije, negde jače, jedino kriza2 pravi problem, u dx9 modu 7770 je katastrofalna...
Link to comment

Huh... ne znam. Mislim da bi se moglo i sa 6850 ili 7770. Zavisi naravno od dijagonale monitora i očekivanja. 6870 jeste, naravno, brža ali mislim da je bolje ići na nešto slabiju varijantu, a to stvarno nije puno slabije u RL, i za razliku, koja je primetna, uzeti možda još nešto memorije (ukoliko imaš win 7 64bit) dok je ima i dići procesor na 3.2Ghz (sećam se da se core lako i fino overklokuje na P35 i P45 pločama).

Link to comment
Čekaj, zašto ne bi uzeo OC?
ne znam, nikad nisam voleo da radim oc pa ne bih ni kupovao takav hardver (mada ce me na novom kompu vuci da teram brze i jace, a i da vidim kako se ponasa ostatak racunara pri opterecenju :)). nemam potrebe za overom, realno, pa imam neku zadrsku prema istom. mislim da zabadava (ako nema ralne potrebe) smanjujes radni vek komponente.vapade, one dve msi karte su mnogo ruzne :) Edited by exTRaGluv
Link to comment

Običaj je, mada ne i pravilo, da se za OC biraju najbolje karte, najstabilnije, ti uvek možeš underklokovati OC karticu na osnovne vrednosti i...produžiti joj život :)Lepota često nema veze sa efikasnošću, još kada uzmemo da ih verovatno nećeš gledati duže od par minuta, ili koliko god da ti treba da montiraš grafičku :DMada i ja ke***, imam 4870 dark knight190209_asus_radeon_hd_4870_dark_knight_02.jpg:wub:

Link to comment
  • 1 month later...

Da li je neko imao prilike da radi na ovoj masini? Gledam i ne verujem sta su spakovali. Samo hdd zameniti ssdom i izbaciti veliku kantu iz sobe. Ovo moze da stane i iza monitora. Ko se ne igra, vise nego dovoljno. Nisam video uzivo, ali mislim da je velicine kao uredjaj za IPTVprocesor Intel Atom Processor D525 Dual Core 1,8 GHzgrafički procesor NVIDIA® ION™ (T218-ION).RAM 2GB DDR3320GB hardtrosi 65Wdimenzije kućišta (193 x 193 x 39 mm, težina 1,2 kg)slim DVD±RW4xUSB2.0, 2xUSB3.0, e-SATAHDMI - podrška za Full HD rezoluciju (1080p)VGA i GigabitEthernet (10/100/1000 Mbps)WLAN 802.11b/g/n 300 Mbps IEEE802.11 Draft Nslot za SD Cardslushke aut, mic inza 27090 din.ioport_s.jpg

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...