Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Koliko vidim drugi nema monitor. Ima slabiju grafiku (mada su i jedna i druga grafika više nego dovoljne za pes 2017), više memorije i kvalitetnija je firma. Skladišni kapacitet je isti, na tebi je da odlučiš da li ti je bolje da imaš jedan veći ili dva manja harda. Ako ćeš ga koristiti na poslu, prevagu bi mogao da da podatak da drugi ima licenciranu sedmicu (doduše kućnu varijantu) dok kod prvog status win10 nije jasan. 

Link to comment

Neka preporuka za laptop do 45k? 15.6 inča recimo.

 

Igrice nisu bitne, bitno je da običan rad na njemu bude što udobniji, da se ne guši ako se istovremeno surfuje, skajpuje i koristi Ofis. Da li i dalje bolje uzeti neki sa i3 procesorom nego sa gorepomenutim Celeronom (N3700 i N3710)? Kako su se pokazali AMD-ovi A6 i A8 u praksi? Prednost svakako dati nekom sa SSD-om ili ti diskovi u srednje-jeftinim laptopovima nisu mnogo pouzdani? 

Edited by copkillah
Link to comment

ako ga nosas unaokolo, vise gledaj kvalitet monitora, tezinu, kvalitet izrade, i trajanje baterije, nego procesor i ostale "sitnice". 

(veoma sam srecan sto moj trenutni izdrzi 8h na bateriji, pa ne vucem punjac sa sobom. nazalost, skuplji je od 45k, pa ga ne mogu preporuciti :( )

 

za ovo sto ti treba, posao radi manje vise svaki.

i izbegavaj dodatne graficke karte, integirsana je vise nego dovoljna (tipa Intel HD, ne znam sta nudi AMD za dz.)

Edited by Zverilla
Link to comment

Ako ne nosaš, jasno ti je da ćeš za iste pare dobiti barem 25+% bolji desktop?...

 

I kaki celeroni, Inešto (3, 5, 7) i da te bog vidi. Ako ti ne treba grafika, ostaće ti više za ram i sam procesor, pa i ssd. 

Link to comment

Ne ne, nije za mene, potrebno je da bude laptop jer neće često da se nosi ali treba da ima prenosivost :)

 

A što se tiče A6 tj A8 procesora? 

Link to comment

U međuvremenu kupljen je HP 15 ay000nm. FullHD, i3, 4 giga RAMa, 500gb, neka Radeon kartica.

 

E sada novo pitanje, da li neko ima neki UPS ili nešto slično preko čega će ruter i modem da dobijaju napajanje i kada nestane struje? Čitao sam da UPS-ovi ponekad ne prepoznaju rutere i modeme jer vuku premalo struje pa se isključe, da li neko ima neko konkretno iskustvo sa nekim UPS-om koji mu je držao internet i kada nestane struje?

Link to comment

Pitacu drugara sto se UPS-ovao pa javljam ako budem imao koristan info.

 

Maxthor i Samsung su isto? Sad kad guglam izadje mi da su Maxthor i Seagate isto...

 

Hocu da uzmem neki eksterni hard od 5TB (hteo sam 4 al je ovaj skuplji samo 1500 din) pa gledam sta cu. Neki od hardova iz tog cenovnog ranga je znacajno bolji od konkurencije? Nekako bih najpre wd ili Samsung. U radnji mi rekose da nemaju taj Samsung koji imaju na sajtu nego neki Maxthor sa istom oznakom i to je navodno isto...

 

edit: najradije bih izbegao taj maxthor. koliko ja znam to je nekada bio jak igrac kojije pre vise godina progutan od vece ribe. Jako mi je cudno otkud njihov hard tolikog kapaciteta

 

edit 2: na itsvet maxthor cak 2 hiljadarke skuplji (meni su ga nudili po istoj ceni ko i Samsung) i stvarno im se podudara deo oznake...

Edited by katamaran
Link to comment

Seagate je kupio Maxtor-a pre 100 godina, a Samsung-ov hdd biznis pre malo manje od 100 godina... :) Pretpostavljam da je to sad sve Seagate, od ovih prethodnih je eventualno ostalo samo ime.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Fala puno. Maxthor je nekada bio ime al sam bio ubedjen da ne postoje vec desetak godina pa me iznenadise. Verovatno cu ga ipak uzeti jer je skoro sigurno isti hard unutra dok je eventualno enclosure nesto drugaciji al me za to bas briga.

 

Interesantno da su eksterni hardovi vec poduze jeftiniji od internih. Barem ovi veci za storage.

 

Mozda bih cak i radije interni da ne bih morao da se zezam sa dodatnim napajanjem al su par hiljada skuplji sto mi nikako nema logike.

 

edit: da je bar par. Sigejtov od 5tb je deset hiljada skuplji od eksternog. Jeste da je surveilance al mislim da taj momenat ne bi trebao previse da utice na cenu. Cak bi pre trebalo i da je malo smanji

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...