Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

pazarim novi kompjuter pa mi je potreban savet.

koristiću ga najviše za svakodnevne stvari (net, gledanje hd filmova) + audio montažu sa slikom preko hdmi na tv

da li ovaj http://gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_upgrader_a8000-72385 (ovo mi je otprilike i max para što bih dao) radi posao ili da idem na procesor sa manje jezgra a sa boljom grafičkom?

imam eksternu zvučnu tako da to nije problem

OK je

Link to comment

Ima li neko preporuku za jeftin tablet što veće dijagonale? Jedino za šta bi se korisio bi bilo puštanje youtube klipova i tv-a preko D3GO, možda poneku najjednostavniju igricu.

Link to comment

Pogledaj Alkatel Onetouch Pixi 3, nije neka rezolucija ali je IPS, a masina bi trebala da moze bez vecih problema da tera to sto ti treba. Najbolje je otici i uzeti u ruke, pogledati, probati D3GO na uređaju i onda tek odlučiti. A ako imaš vremena pogledaj na aliju, mogu se za slicne pare naci jace masine.

Link to comment

Pogledaj Alkatel Onetouch Pixi 3, nije neka rezolucija ali je IPS, a masina bi trebala da moze bez vecih problema da tera to sto ti treba. Najbolje je otici i uzeti u ruke, pogledati, probati D3GO na uređaju i onda tek odlučiti. A ako imaš vremena pogledaj na aliju, mogu se za slicne pare naci jace masine.

 

Ali to je mobilni telefon a ne tablet...? Malo mi je 4"...

Link to comment

Ali to je mobilni telefon a ne tablet...? Malo mi je 4"...

 

 

Sori, trebao sam da dodam da kucas i 10" pride. Pogledaj ovde.

 

 

 

@katamaran i odo pecati: Zato kupujes kod proverenih prodavaca. Ja evo vec dva telefona, super hepi. Javite se moci za direkcije. PDV+Carina je 30%, sto mu dodje na isto sa cenom ovog predlozenog... itd... itd...

Edited by Vapad
Link to comment

Treba mi preporuka za wifi ruter sa USB-om, da mogu da zakačim externi disk i da ga šerujem u lanu.

Cijena recimo do 50ak jura...

Uzeo Asus RT-AC51U, dual band, šerujem tera disk u lanu, može i u cloud, radi sve ko bombon.

Cijena 6450 dindži.

Link to comment

Naručio juče da mi sklope konfiguraciju :

 

CPU LGA1151 Intel® Core™ i5-6500, 3.2GHz BOX 14nm
CPU Hladnjak LGA1150/2011/AM3+ Arctic Freezer Xtreme R2, UCACO-P0900-CSB01
MB LGA1151 H170 Gigabyte GA-H170-Gaming 3, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.0
HDD SATA3 7200 2TB WD Black WD2003FZEX, 64MB 
SSD SATA3 KIngston 512 Gb
Memorija DIMM DDR4 2x8GB 2666MHz Patriot Viper 4 CL15, XMP/1.2V/PV416G266C5K
Blu-ray BH16NS55.AUAR10B 16 x Internal SATA BDRW Kit
GeForce GTX960 MSI 4GB DDR5, HDMI/DVI/DP/128bit/GTX 960 2GD5
Kuciste Fractal Design R5 ,Modular/tool-free/dust-free/FD-CA-DEF-R5-BK
Napajanje 700W Antec VP700PC, 12cm fan/80PLUS

 

Stara konfa ima 9 godina i već je na izdisaju, vreme je bilo za zamenu.

Link to comment

How much?

 

Oko 160k RSD. Mogao sam verovatno da prođem i par desetina hiljada jeftinije, odnosno da za iste pare stavim neke jače komponente (npr. GTX 970 grafiku) da sam išao preko "Mađara". No, mrzelo me da skupljam komponente sa koca i konopca i posle ih sam sklapam u kućnoj radinosti + ovako ću imati domaće garancije, a ne mađarske.  Možda će zvučati paradoksalno, ali mi je ubedljivo najvažniji deo konfiguracije bio Fractalovo R5 kućište, i oko njega sam pravio celu konstrukciju.

 

Inicijalno sam sklopio mašinu od preko 200 k, što je bilo previše, pa sam malo racionalizovao - umesto GTX 970 sam uzeo 4Gb GTX 960 (i tako izlazi Pascal ove godine, pa ne treba tu preterivati), umesto i5 6600 sam stavio i5 6500, umesto 3 Tb WD Black HDD sam stavio 2 Tb, itd. Performanse će biti slabije za desetak procenata (ako i toliko), ali je cena manja za oko 25 %, pri čemu ću se tek ponekad približavati iskorišćenosti resursa od preko 90 %.

Link to comment

Lepa mašina. Ja jedino ne bih stavio blue ray disk. 

 

Za taj blue ray sam se razmišljao do samog kraja. No, nije preterano skup, a i lako ću ga izvaditi napolje ako me bude nervirao, pa neka stoji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...