Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

 

Treba mi brzo neka dobra kamera za Skype nista otmeno, pogotovu nista skupo.

 

 

Zapravo imam bolji predlog. Idi na neki pretrazivac cena (itsvet ili kako vec), izaberi cenu od-do i nadji nesto sto ti deluje pouzdano. Onda baci pogled na youtube, verovatno je neko testirao tako sto je snimao istom tom kamerom.

Link to comment

eponuda.com je sad mnogo bolja od itsveta, unesi u tražilicu "web kamera" i dobijaš celu paletu

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ja imam Logitech C nesto; slicnu sam dao i mojima, mada su to stari modeli. Uglavnom, OK su, ali su u Srbiji bile dosta skupe. 35-40e. Ranije sam imao neku za 15e i bila je dosta krzljavija. Definisi skupo. Mislim da bi danas i za manje para mogao slicno da kupis.

 

Soma i po, 2 je najvise sto bih dao. I ja imam neke krzljave™, morao sam ovde da davim ne bi li nekako dosao do drajvera (mislim da je dobri Vapad intervenisao :D )

 

edit: Hvala obojici, na sta vam lici ova 4 kandidata?

 

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment

Pogledaj sajt proizvodjaca i vidi da li imas drajvere za tvoj OS, da se opet ne zlopatis i tako. Od nekog kvaliteta verovatno nema nista, mada je to realno u vecini slucajeva i nebitno. Jedino mozda da probas da nadjes koliki im je FPS, kapiram da jos ima modela koji su deklarisani na 15fps, to je u startu lose.

Link to comment

Mozda bi moglo 400 da se nategne, vise od toga tesko. I ja sam prvo pomislio da nema nista od i5 ali je on rekao nesto u fazonu da uzme plocu sa integrisanom grafikom pa kasnije da dokupi posebnu kad skupi lovu, ne znam jel postoji i ta opcija. Hard ce uzeti obican, nista ssd. Inace, cene po oglasima su dosta manje nego po radnjama, recimo i5 je i po 50ak evra manje, valjda isto neko donosi iz Madjarske ili odakle vec..

 

Koji procesor predlazete, i koju plocu? Jel i3 valja cemu, ili neki AMD slican? Nece on da igra najnabudzenije igre, uglavnom pika CS a za to valjda i ne treba nista specijalno, nego eto hoce jos ponesto.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

CS 1.3, 1.6, Source? To će da tera bilo koja grafička.  I Intel i AMD procesori u zadnjih par godina imaju u sebi integrisanu grafiku koja je ok ako nećeš da se baviš 3D animacijom ili nekim hard core igranjem (AAA naslovi mlađi od tri godine na high setovanjima). Mislim da više niko ne prodaje ploče sa integrisanom grafikom. Kada ti drug skupi pare, samo treba da ubode novu grafiku u odgovarajući slot. Nemoj se zezati sa oglasima, jeftiniji su jer nemaš nikakvu garanciju da to radi niti da će servis to popraviti / zameniti za 0 dinara u garantnom roku.  Na brzinu sam pogledao Gigatron oglase, za oko 350 evra možeš da dobiješ I3 mašinu sa 8GB memorije i 1TB diskom dok je odgovarajuća I5 konfiguracija pedesetak evra skuplja. Ovo je stvar lične preferencije, ja ne bih za igranje uzimao AMD, pogotovo starijih igara, bilo je suviše problema sa njihovim drajverima (slučajevi kada moraš da loviš tačno određenu verziju drajvera na kojoj ta igra radi). 

Link to comment

I ja sam kupio glavne komponente preko oglasa, Phenom ll x4 965 Black edition koji sam platio nov 40e jeftinije nego po radnjama, neku Gigabajt plocu i 8gb rama. Grafiku i ostalo sam uzeo od poznanika odavde koji radi s kompovima. To je sve bilo pre par godina i nikad nikakvih problema nisam imao. Jebem li ga, nisu valjda svi prevaranti.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Interni Vs eksterni storage hard? Bar za ovu velicinu su cene skoro iste.

 

Mobilnost mi nije previse bitna al mi je kul da mogu da ga kacim samo po potrebi. USB 3.0 bi dao otprilike iste brzine kao sata?

 

Godinama imam plocu sa 3.0 usb portovima al jos nisam ubo 3.0 uredjaj u njih :)

 

edit: u kompu vec imam 3 harda u kejdzu za 5 (hard-prazno-hard-prazno-hard) pa bi ubacivanje novog harda sigurno podiglo temperaturu ostalih jer bih morao da ga gurnem izmedju dva postojeca. Mada postoji i opcija da izvadim jedan kuler iz kucista pa da tu stavim mesta za jos dva harda (full tower :wub: )

http://www.hardwarelogic.com/articles/reviews/case/Thermaltake_VH6000BWS/Thermaltake_VH6000BWS_HDD_Cage.jpg

 

Derfinitivno naginjem eksternom al me bas zanima koje tacno hardove guraju unutra.

Edited by katamaran
Link to comment

Godinama imam plocu sa 3.0 usb portovima al jos nisam ubo 3.0 uredjaj u njih :)

 

Ja sam skoro uzeo externi na 3.0 i razlika u brzini je stvarno ogromna.

Link to comment

Interni Vs eksterni storage hard? Bar za ovu velicinu su cene skoro iste.

 

Mobilnost mi nije previse bitna al mi je kul da mogu da ga kacim samo po potrebi. USB 3.0 bi dao otprilike iste brzine kao sata?

 

Godinama imam plocu sa 3.0 usb portovima al jos nisam ubo 3.0 uredjaj u njih :)

 

edit: u kompu vec imam 3 harda u kejdzu za 5 (hard-prazno-hard-prazno-hard) pa bi ubacivanje novog harda sigurno podiglo temperaturu ostalih jer bih morao da ga gurnem izmedju dva postojeca. Mada postoji i opcija da izvadim jedan kuler iz kucista pa da tu stavim mesta za jos dva harda (full tower :wub: )

http://www.hardwarelogic.com/articles/reviews/case/Thermaltake_VH6000BWS/Thermaltake_VH6000BWS_HDD_Cage.jpg

 

Derfinitivno naginjem eksternom al me bas zanima koje tacno hardove guraju unutra.

 

M2 može da bude brži mada većina koristi SATA interfejs. Ako ne nameravaš da menjaš ploču onda ti je svejedno. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

pazarim novi kompjuter pa mi je potreban savet.

koristiću ga najviše za svakodnevne stvari (net, gledanje hd filmova) + audio montažu sa slikom preko hdmi na tv

da li ovaj http://gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_upgrader_a8000-72385 (ovo mi je otprilike i max para što bih dao) radi posao ili da idem na procesor sa manje jezgra a sa boljom grafičkom?

imam eksternu zvučnu tako da to nije problem

Link to comment

Treba mi preporuka za wifi ruter sa USB-om, da mogu da zakačim externi disk i da ga šerujem u lanu.

Cijena recimo do 50ak jura...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...