Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Nisam mislio na cele serije, nego ta dva konkretna modela su na prvih par mesta gde obicno trazim 'discontinued'/out of stock, ali vidim da ima drugih iz iste serije, npr. B246HLymdr i sl.

 

Hvala jos jednom.

Link to comment

Nisam mislio na cele serije, nego ta dva konkretna modela su na prvih par mesta gde obicno trazim 'discontinued'/out of stock, ali vidim da ima drugih iz iste serije, npr. B246HLymdr i sl.

 

Hvala jos jednom.

Potraži u prodavnicama polovnih stvari, nemoj da si gadljiv. :happy: Ima svašta lepo za male pare (imate tamo sigurno neki Cash Converters, ako niste vi to i izmislili... Tamo gde Trotter braća prodaju albanske telefone :D )

Link to comment
  • 4 weeks later...

Brat od ujaka hoce da uzme neki komp, da se malo sigra. Hteo je nesto u Win-winu ali sam mu ja rekao da je bolje da trazi preko oglasa, koliko znam isplativije je. E sad, on bi nesto tipa da ima i5 ili ekvivalentan AMD procesor, neku odgovarajucu plocu, 8 giga rama i jedino je problem grafika, tu bas i ne zna sta moze da nadje, plus hard neki obican i napajanje koje moze to da izgura normalbo. Budzet je nekih 350e maksimalno pa u obzir dolazi i neka polovna komponenta.

 

Gde gledati, sta uzeti u obzir?

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Malo je to para, ako se kupuje novo onda je i5 plus ploča već oko 250€ ili tu negde, minimum 100€ za disk i napajanje i praktično ti ne ostaje ništa za grafiku (i memoriju).

Link to comment

Ako hoce da se igra, nije mu i5 bas neophodan. Ja sam skoro gledao, novi i5 (i to ne najskuplji), solidna, ali ne bas najbolja moguca ploca, memorija (doduse ddr4, mada nije ni tu neka razlika vise) i ssd izadju na oko 500-550e. Za 350 ce morati negde da stedi. Npr. ako vec ima komp, moze da ostavi stari hard za pocetak, umesto i5 nesto jeftinije i to ne ovaj poslednje generacije itd. itd. Koliko videh ovi poslednji intel procesori dolaze bez kulera, tako da je i tu trosak. Znace neko bolje da predlozi :).

Link to comment

Mozda bi moglo 400 da se nategne, vise od toga tesko. I ja sam prvo pomislio da nema nista od i5 ali je on rekao nesto u fazonu da uzme plocu sa integrisanom grafikom pa kasnije da dokupi posebnu kad skupi lovu, ne znam jel postoji i ta opcija. Hard ce uzeti obican, nista ssd. Inace, cene po oglasima su dosta manje nego po radnjama, recimo i5 je i po 50ak evra manje, valjda isto neko donosi iz Madjarske ili odakle vec..

 

Koji procesor predlazete, i koju plocu? Jel i3 valja cemu, ili neki AMD slican? Nece on da igra najnabudzenije igre, uglavnom pika CS a za to valjda i ne treba nista specijalno, nego eto hoce jos ponesto.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Bas sam neki dan gledao. I5 procesori su 21k pa navise

 

Razmisljam da probam da prodam moj i52500k plus p8p67 pro plocu pa da dodam kintu za novo. Kolko vidim 2500k jos drzi cenu.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja imam Logitech C nesto; slicnu sam dao i mojima, mada su to stari modeli. Uglavnom, OK su, ali su u Srbiji bile dosta skupe. 35-40e. Ranije sam imao neku za 15e i bila je dosta krzljavija. Definisi skupo. Mislim da bi danas i za manje para mogao slicno da kupis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...