Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Vreme odziva nagovescuje, a brza Google pretraga potvrdjuje: sve i jedan ima TN panel, sto ja ne bih uzeo, pogotovo ne za tvoje potrebe. Mozda sam nesto propustio, pa monitori sa TN panelom imaju bolje uglove gledanja i kontrast nego ranije, ali ne verujem. Ako je cena presudna, radije bih preskocio dva leta i uzeo nesto bolje. U suprotnom, u pravu je Gojic - imao sam ranije neki samsung tn ekran koji uopste nije imao tilt opciju i to je bilo skoro negledljivo. Na kraju sam stavio pola metra knjiga da bi ga digao na nivo glave i dobio makar prihvatljivu sliku.

Link to comment

Ako je cena presudna, radije bih preskocio dva leta i uzeo nesto bolje.

 

Izvini, nisam skapirao ovu recenicu - da li znaci da bi sacekao dve godine i uzeo nesto bolje [sto ce tada biti po danasnjoj ceni]?

Link to comment

Vreme odziva nagovescuje, a brza Google pretraga potvrdjuje: sve i jedan ima TN panel, sto ja ne bih uzeo, pogotovo ne za tvoje potrebe. Mozda sam nesto propustio, pa monitori sa TN panelom imaju bolje uglove gledanja i kontrast nego ranije, ali ne verujem.

 

imaju itekako.

Link to comment

Izvini, nisam skapirao ovu recenicu - da li znaci da bi sacekao dve godine i uzeo nesto bolje [sto ce tada biti po danasnjoj ceni]?

 

:D

 

Sorry. What miki.bg said. Cak i ako si ogranicen budzetom, ustedeo bih negde drugde i dao 100e vise za neki jeftiniji IPS ekran. Ne znam modele, ali verovao bih Razzu. I ja imam neki matoriji Dell, i mada ni ti jeftini IPS ekrani nisu idealni, daleko su bolji od bilo kog TN.

Link to comment

:D

 

Sorry. 

 

 

Izvini ti - ponekad mi srpski malo zaskripi za tu neku day-to-day komunikaciju :D

 

Hvala svima na savetima - back to the drawing board [pun intended] 

 

Kinta je malo konsideracija, jer nije jedan u pitanju, vec 8 komada.

 

Ici ce ili uz 15" MBP ili uz 21" iMac [kao drugi monitor] i treba da zameni 10 godina stare 20" Cinema Display

Edited by jms_uk
Link to comment

Izvini ti - ponekad mi srpski malo zaskripi za tu neku day-to-day komunikaciju :D

 

Hvala svima na savetima - back to the drawing board [pun intended]

 

Kinta je malo konsideracija, jer nije jedan u pitanju, vec 8 komada.

 

Ici ce ili uz 15" MBP ili uz 21" iMac [kao drugi monitor] i treba da zameni 10 godina stare 20" Cinema Display

Vidi, ako ti novi monitori treba da se koriste kao drugi dodatni monitor, onda tu ima jedna začkoljica koja ume da nervira kasnije - to što nisu sa primarnim monitorom na istoj visini. Ok, ume da nervira i to što su različite rezolucije/veličine, ali sumnjam da ćeš zbog toga kupovati 20" monitor danas. Uglavnom, mislim da nijedan od ovih monitora ne podržava podešavanje visine recimo. U najnižoj cenovnoj klasi se i inače uštine na svemu.

 

No, pored onog monitora koji sam već pomenuo, da navedem još dva modela koji se cenovno sede na jednoj stepenici niže (dakle ispod 200€) : Dell P2414H i Acer B246HYL. Oba su biznis, a ne home modeli, imaju IPS ekrane, podesivi su po visini, može i ugao gledanja da se podesi, mogu i da se zarotiraju (pivot), imaju VGA/DVI/DP portove ako se ima neki stariji divajs u firmi i nemaju onaj odvratni crni klavir-lak na kojem se vidi svaki otisak prsta i svako zrnce prašine. Ovaj Acer ima i zvučnike, a Dell ih nema, ali zato ima 3,5mm audio jack i usb hub.

 

Ako već moraš da paziš na kintu, uštini gde možeš, ali za monitor u koji gledaš 8+ sati dnevno na poslu nemoj da ideš baš na najjeftiniji. Pogotovo ako ćete to rabiti opet u periodu od narednih 10 godina. Isto važi i za miš/tastaturu. Te tri stvari su ti kontakt sa kompom, a megaherce i megabajte čovek nadogradi ako je baš frka.

Link to comment

Hvala jos jednom, vrlo korisni saveti nekome ko nije kupio monitor 10+ godina.

 

Definitivno ce biti IPS, mozda spustim na 22"/23" [da bude blizi visini/formatu iMac-ovima].

 

 

Ovi modeli koje si pomenuo su malo teze za naci u UK [discontinued], ali cu da vidim nesto tekuce Dell/Acer slicnih specifikacija.

 

 

 

 

 

Ne pominji mi misa, dvojica su jos uvek na

 

iMouse-creating-Apple.png

 

because right click is evil

 

:lolol:

Link to comment

Hm, ne vidim da je ni ovaj Dell ni Acerova B6 serija discontinued. Možda je to prosto u tvojoj prodavnici status da ga nemaju na lageru? UK Amazon ih nudi i ima na lageru.

 

Možeš naravno da uzmeš i mešano, za ove sa iMacom što bliže njihovoj dijagonali, a za ove kojima će to biti jedini monitor 24+" dijagonalu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...