Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ako je samo problematičan, npr. ima loše sektore (a i dalje radi), onda odmah kopiraj kad ga vrate i uzimaj novi disk. Ako je "mrtav", onda ti je helpdisc dobra opcija, pod uslovom naravno da ga vredi spasavati, odnosno da ne ispadne spasavanje skuplje od onog što je na disku. :)

Link to comment

Da, to je već malo sumnjivo, ajd što ne mogu da dignu sistem tako-tako, ali ako ne mogu uopšte da pristupe hard disku (bilo kom delu), to već liči da je crkao kad su ga otvorili... možda slučajnost, a možda njihova nepažnja.

Link to comment

Oni jesu zastupnici. Radio sam sa njim u prošloj firmi i za kratko vreme uhvatio par stvari zbog kojih sam želeo da pređem na drugog dobavljača. Ne volim ih, mislim da lažu a do te mere sam nepoverljiv da bih u ovom slučaju pomislio da su ga oni ispustili ili nešto tako.

 

Nisam siguran šta je sledeći korak. Jesi li im rekao da je funkcionisao bez ikakvih problema dok je bio kod tebe? Takođe, da li si dobio neki papir kada si ga predao na servis, da li su ga uključivali ispred tebe, da li piše bilo šta o ponašanju računara u radu?

 

Ja bih uzeo od njih napismeno to da hdd ne radi i da ne mogu da mi pristupe i otišao možda u system one koji radi sa HP i radi laptopove, po drugo mišljenje.

Edited by Vapad
Link to comment

Oni jesu zastupnici. Radio sam sa njim u prošloj firmi i za kratko vreme uhvatio par stvari zbog kojih sam želeo da pređem na drugog dobavljača. Ne volim ih, mislim da lažu a do te mere sam nepoverljiv da bih u ovom slučaju pomislio da su ga oni ispustili ili nešto tako.

 

Nisam siguran šta je sledeći korak. Jesi li im rekao da je funkcionisao bez ikakvih problema dok je bio kod tebe? Takođe, da li si dobio neki papir kada si ga predao na servis, da li su ga uključivali ispred tebe, da li piše bilo šta o ponašanju računara u radu?

 

Ja bih uzeo od njih napismeno to da hdd ne radi i da ne mogu da mi pristupe i otišao možda u system one koji radi sa HP i radi laptopove, po drugo mišljenje.

Dobio sam papir sa radnim nalogom. Nismo ukljucivali komp, jer zaista nije mogao da podigne sistem, zbog kulera. Prijavi da kuler ne radi i iskljuci se. Rekao sam im da je sve bilo ok pre servisa, mada znao je da zasivi ekran prilikom dizanja sistema, povremeno, ali ga je podizao bez problema. Ja sam to pripisao windowsu, mada je licencirana kopija na kompu.

Juce sam dobio definitivnu dijagnozu da je hard vrisnuo i da bi trebalo kod specijaliste da ide za spasavanje podataka sa njega.

A Golum sam nasao na HPovom zvanicnim sajtu, kao ovlascenog servisera.

U sustini notebook mi nije toliko bitan, bitni su mi podaci na hardu. Ne znam da li da ga saljem na recovery harda odmah ili da probam sa system one-om.

Link to comment

Iskreno ne znam šta da ti kažem. Ja bih definitivno išao na drugi ovlašćeni servis i pride tražio da mi potvrde da je taj hdd iz tog računara. Jbg. Ne znam. Nisam pametan. Jasno mi je da su ti najbitniji podaci ali takođe ne verujem u slučajnosti.

Edited by Vapad
Link to comment

Imaš 4 modula po 1GB ili 2 po 2GB? Nemaš više slobodnih mesta za dodatnu memoriju? DDR4 je i dalje mnogo skup za ono što nudi. 

 

 

Svakako DDR4 ni ne može da stavi na DDR3 ploču.

 

 

Evo proverio sam :D .

 

IrG3o4B.jpg

 

MiAPrXo.jpg

 

Kontam da u ovu drugu "rupu" mogu da nabudzim jos jedan od 4GB da ce me to izadji jeftinije ili?!

Mislim meni nije hitno, komp sljaka odlicno za moje potrebe, nego onako..

Link to comment

Ma da, strpaš još jedan od 4GB i miran si. Samo pažljivo, imaš na krajevima slota dva plastična dela koja otvoriš prema spolja, tj. u smeru suprotnom od rupe, ubaciš modul (ne brini, prave ih tako da možeš da ga ubaciš samo na jedan način), zatvoriš opet te plastične delove i to je to. Nakon paljenja gledaš kako broji dodatnu memoriju (hah, flešbek, kada se sa 256kb ram unapredi na 512kb :) )

Link to comment

Da, to znam, menjao sam kad se prelazilo sa 512 na 1GB :) . Nego sta treba da gledam na specifikaciji memorije (ili nesto kod moje konfiguracije)?

 

edti: Vidim da ima razlika izmedju 1333Mhz i 1600Mhz, cene se oko 2500.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Uzmi neki free softver tipa cpu-z ili drugog dijagnostičkog programčića pomoću njega možeš da pročitaš koju tačno memoriju imaš. Alternativno, možeš da izvadiš ovaj postojeći modul i zapišeš oznaku. Pa onda tražiš isti takav.

A u slučaju da ne možeš da nađeš isti, onda tražis neki istih specifikacija.

Link to comment

ja bih uzeo LG. 2ms odziv nije baš realan, a i za CAD nije baš ni potreban. Samsung nema DVI priključak, što onda implicira da komp mora imati HDMI izlaz, ili da se nabavljaju adapteri DVI2HDMI, što najviše mrzim. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...