Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ja reko ajd da proverim jel to ta neka cena za prijatelje™

 

Nisam siguran da je baš za prijatelje. Prvo moraš da daš detaljnu oznaku grafike. Drugo, da li uopšte ima kućište? Napajanje može da ide od 2000 do 50e. Ako je okoreli gamer možda je investirao više i to bi uticalo dosta da li je cena realna ili ne. 

Dakle, da bi dobio konkretan odgovor, daj detaljniji spisak SVEGA što lik prodaje. :P

Link to comment

Koja je maticna ploca u pitanju?

Asus p8p67

Nisam siguran da je baš za prijatelje. Prvo moraš da daš detaljnu oznaku grafike. Drugo, da li uopšte ima kućište? Napajanje može da ide od 2000 do 50e. Ako je okoreli gamer možda je investirao više i to bi uticalo dosta da li je cena realna ili ne.

Dakle, da bi dobio konkretan odgovor, daj detaljniji spisak SVEGA što lik prodaje. [emoji14]

Dobiću ga na testiranje i probu pa mogu onda detaljno sve da napišem
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ima li neko iskustva sa UPS uredjajima ? EPS se bas nameracio da mi ubije kompjuter. Koliko bi mi recimo ovaj Mustek od ~50 evra pomogao u zastiti ?

Treba mi samo 1 minut "pozajmljenog vremena" kada nestane struja da izgasim sve programe (eventualno snimim progres) i bezbolno iskljucim PC.

 

Btw, ako narucim online, imam 14 dana da ga vratim ako nisam zadovoljan, bez ikakvih troskova, ili gresim ? To bi trebalo da bude vise nego dovoljno vremena da se isproba

Link to comment

UPS treba da bude dimenzionisan prema tvom kompjuteru - nisu svi kompjuteri isti potrošači. I monitor se priključuje na UPS i on je potrošač, a i njih imaš raznih. 

Ovaj Mustek je onako, entry level UPS... radiće, ali bih ti ja preporučio da uzmeš neki APC. Ono, stisneš se za pare i uzmeš APC. Ja sam svoj kupio pre oko 12 godina, evo još uvek radi, doduše 2 puta sam mu menjao bateriju ali to je potrošna roba. Znam da više ništa nije kvaliteta kao što je nekad bilo... pa tako ni APC... ali i dalje je referentan brand za ove sprave. Po meni se isplati platiti više a dobiti nešto kršteno, za šta ne treba da se raspituješ kakvo je. Plus što ćeš dobiti i zaštitu za LAN-telefonsku liniju, utičnicu koja ima prenaponsku zaštitu (recimo za laserski štampač) i USB komunikaciju s računarom.

Link to comment

Meni su dovoljna 2 suko izlaza, a skoro svi APC imaju po 8, to mi deluje kao overkill zbog kog je naduvana cena. Imam neki Mustek skener, radi bez greske vec ~15 godina, sta znam, sa UPS-ovima nemam iskustva. A koji APC od ovih bi mi preporucio ? Konfa je poprilicno skromna, procesor TDP 65W + Grafa od 90W + 30W za monitor.

Link to comment

APC-ovi u toj ekonomskoj klasi imaju 3-4 izlaza (3 idu preko baterije, jedan je tu samo sa prenaponskom zastitom). Nije lose staviti i WiFi/ruter na UPS, ako ti se nlazi blizu kompjutera na primer.

Cena APC-a jeste jaca nego za Mustek, ali opet, APC ne pravi skenere niti bilo sta drugo osim uredjaja za neprekidno napajanje i srodnih proizvoda, i ima zaista dugu tradiciju u tome.  Primeti se to i u toj entry level konfekcijskoj klasi - primetices da ti recimo prva baterija na APC-u traje znatno duze od one na Musteku, kad ih uzmes u ruku APC je primetno  tezi (vise metala a manje plastike) itd. 

A racunar ces promeniti odn uraditi upgrade, mozda i monitor... dok UPS treba da ti traje... uvek je bolje kupiti nesto malo solidnije.

 

 

Sa takvim minimalnim zahtevima kakve ti imas, ja bi razmatrao ovakav neki bazican APC:

 

 

http://www.gigatronshop.com/ups_uredjaji/apc_ups_bx650ci-gr-38951

 

ili ovakav:

 

http://www.eponuda.com/racunari-ups/apc-bx700ui-ups-cena-351954

 

ili ovakav:

 

http://www.apc.com/shop/my/en/products/APC-Back-UPS-500-230V/P-BK500EI

 

 

E sada, ako zelis da das vise para, ima tu i skupljih i boljih modela... ali ne verujem da ti trebaju.

 

 

 

Naravno, proveri gde se mogu naci najpovoljnije, cene se od prodavca do prodavca mogu znacajno razlikovati.

Link to comment

Za sta ti je potrebno? Sprdamo se ovde vec neko vreme sa android TV boksom.

Pa za streaming, najviše zbog Netflix-a, i da podržava što više moguće kodeka za gledanje videa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...