Jump to content
IGNORED

Колонизација или colony-zacija?


расејан

Recommended Posts

A što je to tako strašno uopšte?
Што продавац рибе, мајкин професионалац, не зна да се та риба на српском зове лосос. Ајде ја што не знам пола назива птица, цвећа & дрвећа ни на једном језику, нит' сам биолог нит' сам баштован, ал' да не зна назив сопствене робе...
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    187

  • bus

    61

  • hazard

    37

  • Roger Sanchez

    27

Што продавац рибе, мајкин професионалац, не зна да се та риба на српском зове лосос. Ајде ја што не знам пола назива птица, цвећа & дрвећа ни на једном језику, нит' сам биолог нит' сам баштован, ал' да не зна назив сопствене робе...
Olakšavajuća okolnost po prodavca je što ni losos ni salmon nikad nisu plovili srpskim vodama (a ni jugoslovenskim).I losos potiče iz jezika kolonizatora, Rusi su najsumnjiviji, a i Nemci su tu negde. <_<
Link to comment
Olakšavajuća okolnost po prodavca je što ni losos ni salmon nikad nisu plovili srpskim vodama (a ni jugoslovenskim).I losos potiče iz jezika kolonizatora, Rusi su najsumnjiviji, a i Nemci su tu negde. <_<
А нови колонизатори треба да имају одрешене руке да бришу историјске трагове свих претходних?
Link to comment
А нови колонизатори треба да имају одрешене руке да бришу историјске трагове свих претходних?
Zećkao sam se, reč losos je OK, svejedno da li riba pliva po našim rekama ili ne. :) A nesrećni salmon mi ide na ganglije zajedno sa strukturama, hidrogenima, nitrogenima...
Link to comment
Што продавац рибе, мајкин професионалац, не зна да се та риба на српском зове лосос. Ајде ја што не знам пола назива птица, цвећа & дрвећа ни на једном језику, нит' сам биолог нит' сам баштован, ал' да не зна назив сопствене робе...
pa ne znam. ja kupila nedavno filete pangasiusa ^_^i na etiketi isto pishe, i na rachunu - fileti pangasiusa. i uzasno mi poznata ta riba, tj fileti njeni, al sta da radim, numem. a ni ribari iz maksija :lolol:eo nashla. neko vijetnamsko somche :P [ref. vukovi sa dunava ^_^] Edited by thermal bug
Link to comment
pa ne znam. ja kupila nedavno filete pangasiusa ^_^i na etiketi isto pishe, i na rachunu - fileti pangasiusa. i uzasno mi poznata ta riba, tj fileti njeni, al sta da radim, numem. a ni ribari iz maksija :lolol:eo nashla. neko vijetnamsko somche :P [ref. vukovi sa dunava ^_^]
Meni je trebalo pola sata da dešifrujem od čega su "fileti šampijera". Dugo ne bejah u Dalmaciji. Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
Imam za seminarski Al-Khwarizmija pa nemam bas veliki papirnati izbor u Srbiji te se moram okrenuti netu. Dakle, kako se nalaze skenirane/digitalne knjige po netu (na engleskom, po mogucnosti matematicko-istorijske :) )?
И тако часни Ал Хорезми испаде Кхваризми...
Link to comment
Ja volim da čitam Kvarizmi. ^_^
Кваризам је правац у уметности, не бркати са изумитељем оснивачем тер'шћке бригаде Ал Џебр Ал Мукабала.
Link to comment

А јуче сам видео и да се укида коментар и одсад се има звати комент.Шта је следеће? Да коментатор постаје коментер, мегаломан - мегаломанијак, гинеколог - гинекологиста?

Edited by расејан
Link to comment
А јуче сам видео и да се укида коментар и одсад се има звати комент.Шта је следеће? Да коментатор постаје коментер, мегаломан - мегаломанијак, гинеколог - гинекологиста?
Krajem osamdesetih je išla serija Portret Ilije Pevca. Sve vreme sam se pitala kako je narod mogao da dozvoli da mu neko toliko menja jezik i govor. Sve je isto ko i lani...
Link to comment
А нови колонизатори треба да имају одрешене руке да бришу историјске трагове свих претходних?
Pa ne brišu tragove lososa novi kolonizatori, nego tvoj prodavac ribe. :P
Link to comment
Pa ne brišu tragove lososa novi kolonizatori, nego tvoj prodavac ribe. :P
Не него увозник, кога нико није опампрчио по прстима, џепу & мудима што увози робу која нема прописну етикету на језику земље у коју се увози. Да се то нешто враћа са границе, другачије би било.Као што нико не може да продаје у Немачкој ако нема етикету на немачком. И готово. Врћи воз.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...