Jump to content

TV Prva


renne

Recommended Posts

nisam gledao u celini i celosti, sem sto sam upucen na YT gde ima cela epizoda. tu sam pogledao dva komada iliti skeca, kako se vec to kaze i imao sam solidan transfer, narocito u slucaju koje i marka kraljevica cija saljivost uglavnom pociva na obilatoj upotrebi reci kurac i jebati. meni to nije jasno, ne znam vreme u kome se to emituje i da li postoji osnov da RRA formalno reaguje, ali ja bih to zabranio po svaku cenu. ne zbog moralnog puritanizma, zabole me, nego zato sto je to poslednje utociste propalih scenarista koji otherwise ne umeju da napisu nista smesno i onda zavrsavamo sa ovakvim jadnostima. mozda u ostatku programa ima nesto smesno, rekose mi da tu i tamo nesto zaiskri, ali nisam video.PS. psovanje bih dozvolio i ohrabrivao u informativnim emisijama i prenosima domaceg fudbala i reprezentacije.

Link to comment

kaze foks/prva da je bilo gledanije od sulejmana. sto i nije nista cudno, humor u srbiji je oduvek bio dojajan, prepun vrcavih igara recima i najduhovitijim psovkama na svetu, sad sa prstohvatom narodskih detalja i ahahaha politike, ojha.

Link to comment
Otvorena vrata?
Tako je ...I ponovio bih još jednom, čini mi se da je na B92 pre neku godinu emitovan serijal novih "Nadrealista" (mislim da se zvao "Nadrealiiti šou"), ali sarajevskog ogranka (Elvis Džej Kurtović. Zenit Đozić i ekipa) i oni su bili daleko više na tragu originalnih "Nadrealista", mada je i to bio delimično neuspešan pokušaj ... Edited by stoka
Link to comment

Pa to koliko je gledana prva epizoda govori samo o tome kako serija najavljena i reklamirana, kao i o popularnosti starih nadrealista. Koliko je stvarno popularno, videće se kasnije, po reprizama naročito, valjda.

Link to comment
Tako je ...I ponovio bih još jednom, čini mi se da je na B92 pre neku godinu emitovan serijal novih "Nadrealista" (mislim da se zvao "Nadrealiiti šou"), ali sarajevskog ogranka (Elvis Džej Kurtović. Zenit Đozić i ekipa) i oni su bili daleko više na tragu originalnih "Nadrealista", mada je i to bio delimično neuspešan pokušaj ...
bila je i tu pokoja OK forica u moru tankog i bledog materijala....inace, jedan od vecih problema i tog Nadreality Show-a i ovog Neletovag zasad je sto se upravo previse oslanjaju na originalnu TLN. ne mozes sustinski istu foru da plasiras 25 godina kasnije i ocekujes da to funkcionise.btw, taj Nadreality Show iz 2007. godine je imao uzasnu gledanost, B92 ga je ekspresno skinuo s programa. mislim da nisu ni do kraja ispucali serijal od nekih 7-8 epizoda.
Pa to koliko je gledana prva epizoda govori samo o tome kako serija najavljena i reklamirana, kao i o popularnosti starih nadrealista. Koliko je stvarno popularno, videće se kasnije, po reprizama naročito, valjda.
meni je zaista iznenadjenje tolika gledanost prve epizode. ili je reklama ili Neletov star-power jer da je samo do lepog secanja na stare Nadrealiste i Nadreality Show pre par godina bi bio gledan.
Link to comment
Ja bih samo primetio drugu stvar: od originalnih Nadrealista prošlo je 20 i kusur godina. Sem Anđelićevog Mileta i Bitanga i princeza, ja se ne sećam uspešne tv produkcije humorističkog programa, i to na nivou regiona. Svakom takvom pokušaju zato treba dati šansu i neko vreme, pre masovne pljuvačine.
Vjerovatno najpopularnija humoristička serija u regionu, u poslednjih 10, pa i više godina je Lud, zbunjen, normalan. Znam pouzdano da je veoma popularna i u BiH (Federalna TV - produkcija) i u Hrvatskoj (Nova TV - koprodukcija) i u Srbiji (RTS - prikazivanje ove serije pokazalo se kao pun pogodak za RTS).Prije ove serije Federalna TV je imala popularnu seriju Viza za budućnost. Iako upitnog kvalieta (blago rečeno), bila je veoma popularna u BiH (Federacija), a donekle i u RS i Srbiji (takođe RTS).Zenit Đozić i dio ekipe iz Nadrealista (Elvis, Minka...) radio je Nadreality Show. Seriju su radile Federalna TV (BiH) i RTL (Hrvatska), a u Srbiji je sa manjim zakašnjenjem prikazana na B92. Iako slabije od originalnih nadrealista bilo je to nešto najduhovitije na TV u tom trenutku. Ipak, nemam utisak da je ekipa postigla uspjeh koji je očekivala i da se danas nešto naročito prepričavaju fazoni iz ove serije, odnosno da je posebno zaživjela u narodu.Zanimljivo da je RTS od raspada SFRJ dvije najduhovitije serije napravio još sredinom 90-tih (dakle u doba Vučelića) - Otvorena vrata i Složna braća. Međutim, nisam siguran da su te serije imale nekog odjeka izvan Srbije (izuzev u CG i naravno RS).Ni u Srbiji neku popularnost nije doživjela solidna serija Kazneni prostor (sa Brstinom, Isidorom Minić i Mirom Banjac).O fenomemenu Pavićevih serija nećemo ovdje.Ovde nećemo ni o Pinkovim humorističkim serijama. Jedina koja je imala pozitivne kritike je Ljubav, navika, panika (koju nisam gledao upravo zato što nisam očekivao da može ličiti na nešto zbog TV na kojoj je prikazivana).Od humorističkih serija na ostalim srpskim televizijama izdvajaju se Crni Gruja (BKTV) i Mile protiv tranzicije (B92) koji su postali svojevrsni brendovi u Srbiji. Mislim da ni za njih nije čuo prosječan gledalac u Hrvatskoj, pa i u federalnom dijelu BiH (što je za Gruje itekako razumljivo :ss1: ).U Hrvatskoj a donekle i BiH i Srbiji bila je popularna Večernja škola Željka Pervana. Emisija je bila dosta duhovita dok je išla petkom uveče na HRT2. Prelazak na Nova TV gdje su išli 5 puta sedmično je bio evidentan promašaj - prosto su otupili.HRT-ove porodične sitcome (Naši i vaši, Puna kuća, Odmori se zaslužio si, Stipe u gostima...) gledao sam malo ili nikako.Pravi bum, ali ne baš od starta, napravile su Bitange i princeze. Iako po osnovnoj premisi vuku na Friends, po stilu humora više podsjećaju na Simpsonove. Uz Otvorena vrata, ovo je najduhovitija serija urbanije provinijencije. Slična ekipa (scenaristi Lazić i Kožul i reditelj Vitez) prije 2 godine napravili su seriju Zakon! sa sličnim stilom humora, ''krimi'' zapletima i nešto manje poznatim glumcima (barem tada su bili). No, serija nije nešto zaživjela ni u Hrvatskoj. Trenutno se reprizira nedeljom naveče na HRT3, a sve epizode se mogu naći na youtube (topla preporuka).Humorističke serije prikazane na RTL i naročito Nova TV su u rangu onih sa Pinka, ako ne i gore.Meni je najnejasniji fenomen popularnosti Naše male klinike (bez obzira o kojoj verziji je riječ), naročito u Hrvatskoj. Ja lično nisam od Đure očekivao onako prizeman humor.Kad smo kod novih nadrealista - od tri glavne ideje - škola za kriminalce, Marko Kraljeviću Hagu i vlada ulaže novac iz budžeta u kladionicu, originalna i duhovita mi je samo ova treća. Ostale dvije su mi nekako prvoloptaške i prežvakane. Od glumaca mi je najiritantniji bio Miloš Samolov kao piskutavi reporter - Crnogorac. Nadam se da će naredne epizode biti bolje.I da, počeo sam na youtube da redom gledam zaostalo gradivo iz Državnog posla :) Edited by colonelo
Link to comment

Čekaj, ta Večernja škola - to su kod nas Kursadžije? To je i kod nas najpopularnije, na žalost.Meni je Ljubav, navika i panika najbolja domaća serija u ovom veku. Razlog je pre svega u tome što je uzeto troje dobrih glavnih glumaca (N.Simić, Seka Sabljić i Zijah) i dat im igriv scenario, koji je napisao neko ko barem zna taj posao. Ostali naši sitkomi su totalna katastrofa.Nisam razumeo kako to Bitange i princeze po stilu humora podsećaju na Simpsons. Ne mogu da osetim tu misao. :fantom:Najgore od svega sa našim novim serijama je to što pokušavaju da se primene obrasci, žanrovi i da se radi onako kako se, šatro, radi u Americi. To neće da može, iz mnogo razloga - najbanalnijih (kad imaš manje para, ne možeš da radiš isto kao onaj koji ima više) do suštinskijih (različit humor, različita publika, različita tradicija u serijama, itd.)

Link to comment

Kursadžije su preuzele formu Večernje škole - profesor i učenici i banalizovali je do kraja. U večernjoj školi centralni lik je profesor. On drži predavanja, koja su često u stilu stand up nastupa, a, koliko znam, Željko Pervan koji igra profesora i koji je glavni autor, bavio se i stand upom. Učenici uskaču i nadopunjuju ga. Tu preovladava improvizacija i zna biti jako duhovito. Kod Kursadžija profesor je u principu nebitan (mislim da se tu smjenjuju glumci i glumice). Humor se svodi na prepričavanje bajatih viceva (od 10 ispričanih viceva od ranije znam 8-9, a od toga je 1 koji bih dalje ispričao u društvu), prilagođenih aktuelnom trenutku (npr za aktere su uzete neke poznate ličnosti) uz dosta vulgarnosti i prizemnih stereotipizacija na nacionalnoj i regionalnoj osnovi.Mislio sam reći da BiP humor podsjeća na Simpsonove po vrsti verbalnog humora sa dosta visokim procentom duhovitosti po izgovorenom tekstu, replikama likova koji su okarakterisani kao ''manje inteligentni'', humoru na ivici političke korektnosti i po stalnom, često surovom, prozivanju ''selebritija''...

Edited by colonelo
Link to comment

Inace sinoc sam igrom slucaja saznao kako je uopste i doslo do snimanja novih Nadrealista.Pre nekog vremena razboli se Nele i zavrsi u bolnici, ko prati novine setice se da su izvestavali o tome danima. Kao sto to biva bolest dosla u najnezgodini trenutak i to bas kada se ugovarao neki koncert No Smoking Orchestra u Juznoj Americi a glavni za ugovaranje svirki je bio Dr. Nele a posto je on bio u bolnici Emir preuze to na sebe, okrene te Brazilce i rutinski ugovori svirku. Organizator pita koja je cena a Kusta kaze pa ista kao i do sada, 20.000e na sta se organizator iznenadio kako sad 20.000, kada je uvek bilo 25.000e?Sve u svemu ispostavilo se da je Nele po koncertu uzimao 5.000e sebi u dzep pa je Kusta igrom slucaja to provalio te je dobrom Doktoru sada potreban nov priliv finansija. Ergo Nadreliti TV.

Edited by pavllle
Link to comment
Inace sinoc sam igrom slucaja saznao kako ej uopste i doslo do snimanja novih Nadrealista.Pre nekog vremena razboli se Nele i zavrsi u bolnici, ko prati novine setice se da su izvestavali o tome danima. Kao sto to biva bolest dosla u najnezgodini trenutak i to bas kada se ugovarao neki koncert No Smoking Orchestra u Juznoj Africi a glavni za ugovaranej svirki je bio Dr. Nele a posto je on bio u bolnici emir preuze to na sebe, okrene te Brazilce i rutinski ugovori svirku. Organizator pita koja je cena a Kusta kaze pa ista kao i do sada, 20.000e na sta se organizator iznenadio kako sad 20.000, kada je uvek bilo 25.000e?Sve u svemu ispostavilo se da je Nele po koncertu uzimao 5.000e sebi u dzep pa je Kusta igrom slucaja to provalio te je dobrom Doktoru sada potreban nov priliv finansija. Ergo Nadreliti TV.
?
Link to comment
Inace sinoc sam igrom slucaja saznao kako je uopste i doslo do snimanja novih Nadrealista.Pre nekog vremena razboli se Nele i zavrsi u bolnici, ko prati novine setice se da su izvestavali o tome danima. Kao sto to biva bolest dosla u najnezgodini trenutak i to bas kada se ugovarao neki koncert No Smoking Orchestra u Juznoj Americi a glavni za ugovaranje svirki je bio Dr. Nele a posto je on bio u bolnici Emir preuze to na sebe, okrene te Brazilce i rutinski ugovori svirku. Organizator pita koja je cena a Kusta kaze pa ista kao i do sada, 20.000e na sta se organizator iznenadio kako sad 20.000, kada je uvek bilo 25.000e?Sve u svemu ispostavilo se da je Nele po koncertu uzimao 5.000e sebi u dzep pa je Kusta igrom slucaja to provalio te je dobrom Doktoru sada potreban nov priliv finansija. Ergo Nadreliti TV.
zvuci kao jedna od kafanskih ekskluziva by Dejan Andjus.btw, i ja sam nacuo da su se Kusta i Nele popickali oko love. Nele je nakon bolesti odradio jos nekoliko koncerata do kraja 2011. a posle ga nije vise bilo sa zvanicnim objasnjenjem da se jos oporavlja..mada verovatnoca da Nele licno ugovara koncerte po Juznoj Americi sa lokalnim promoterima u svakoj drzavi ponaosob nije bas velika. imaju oni za te poslove armiju menadzera koji se motaju oko benda od Kikija Zurovca preko Ganeta Pecikoze do Kustinih Francuza. Edited by zvonko
Link to comment

Одгледао и није ми се допало. Не свиђа ми се што су ту Која и Цвија, више бих волио да су улоге добили неки млади глумци, студенти или неко ко би ту унио више ентузијазма и новине. Такође скечеви трају предуго, поготово онај са Цвијином школом.Уосталом то и није ТЛН, већ нека сасвим друга емисија и тако је треба и гледати.

Link to comment
zvuci kao jedna od kafanskih ekskluziva by Dejan Andjus.btw, i ja sam nacuo da su se Kusta i Nele popickali oko love. Nele je nakon bolesti odradio jos nekoliko koncerata do kraja 2011. a posle ga nije vise bilo sa zvanicnim objasnjenjem da se jos oporavlja..mada verovatnoca da Nele licno ugovara koncerte po Juznoj Americi sa lokalnim promoterima u svakoj drzavi ponaosob nije bas velika. imaju oni za te poslove armiju menadzera koji se motaju oko benda od Kikija Zurovca preko Ganeta Pecikoze do Kustinih Francuza.
Pouzdan izvor bas iz te spominjane menadzersko-muzicke branse ;)Nisam ulazio u to da li je to rado na svakom koncertu ili na svakom trecem ali je definitivno zbog toga pukla tikva, a onda i usledio ovaj navrat na nos show sa bajatim vicevima.U svakom slucaju sumnjam da ce im ovo potrjati i godinu dana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...