Jump to content
IGNORED

Dresovi


Recommended Posts

Irci su imali slican fazon sa fontom izvedenim iz uncijal pisma. Ono sto je nama studenicki tipik i miroslavljevo, njima su ona srednjevekovna jevandjelja.

 

To nije los fazon i Srbi su veoma malo svesni koja je to gotivna specificnost. Sada postoje i eksperti koji bi mogli da izvedu neki progresivan font oslonjen na ta pisma ali deluje da je dizajnetima brojeva bilo dovoljno da prosto prenesu prastara pisma u digitalnu formu.

 

Ocekivao bih vise ali kad se kulturno radnici time ne bave, sto bi se umbro zezao.

 

U svakom slucaju, ti brojevi su daleko bplji fazon koji bi nas cinio prepoznatljivim nego krstovi. Ali tanka je linija izmedju pukog podrazavanja proslosti i majstorskog trazenja inspiracije u njoj.

 

Sacekao bih bolje i zvanocne slike pre ocene sta je od ta dva.

 

Ono sto odmah mogu da kazem je da ovoliko insistiranje na tradiciji deluje jako usiljeno i mora suptilnije.

Edited by McCabe
Link to comment

Btw muslinov predlog sa prugastim dresovima je odlican i estetski i koncepcojski.

 

Avaj, nema puno maste u srpskom fudbalu ni oko njega.

 

Sem arg i paragvaj nosi pruge, a nosila ih je i nigerija.

Link to comment

Ocekivao bih vise ali kad se kulturno radnici time ne bave, sto bi se umbro zezao.

 

Pa, ovi dresovi su ti čista kulturna politika... Sprdanje sa svim ovde, nije mi jasno zašto... Možda ti znaš?

Link to comment

Ne znam.

 

Ne deluje mi da su se sprdali ali lozacka atmosgera koja prati promociju dresa deluje kao sprdanje.

 

Btw potrazite stjepana filekija na tipometru i njegove rekonstrukcije starih pisama. On je bio makstor i to je bio pionirski poduhvat. Moguce je da su koristili njegove rekonstrukcije (sasvim kul ali da li je za fudbalski dres) a moguce je i da su pomerili stvar. Voleo bih da je ovo drugo ali ukoliko je gornji leak tacan...

 

Ne deluje da je tacan jer ispis imena nije isti kao ispis svi zajedno. A i brojevi su izgleda drugaciji.

 

Ma...

Videcemo.

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...