Jump to content
IGNORED

Dresovi


Recommended Posts

McCabe, kako ti se svidjaju ovi srpski dresovi iz 1943?

 

dres432_zps4cd2037d.jpg  dres1943_zpsbf70eec6.jpg

 

Kao vintage kuriozitet, strava su. Ali sad tek kapiram da pojma nemam kako su uopšte izgledali dresovi pre ww2. Sem YU fotki iz Urugvaja, ostalo uopšte nisam video. 

 

Ovo su plavi dresovi, ne?

 

Mislim da bi ovo i danas bilo interesantno. Naravno, bez ovolikog grba. Možda ne bi bilo loše, za repstativni dres danas uvesti tako trobojku po sredini, bilo uspravno, bilo vodoravno ili po dijagonali ali u ovoj najjednostavnijoj formi i tako je proglasiti za obavezni element. Bio bi dosta specifičan među ostalim nacionalnim dresovima, a ne bi bilo nekog prevelikog dizajnerskog luđenja poput belih krstova od prošli put. 

 

Ili ako je dres crven da ima plavu i belu prugu spojene. Ako je beo da idu crvena i plava (plava na istoj poziciji) a ako je plav, onda crvena i bela sa plavom ostavljenom izmedju kao na ovom dresu.

 

Kad sam se već zaneo, ja sam 2006 maštao da imamo crvene rukave na plavom dresu. Kao Arsenal samo sa plavom mesto bele. 

Link to comment

Ne znam, i ja pretpostavljam da su plavi ali je moguće i da su beli, samo neka tamnija nijansa, da vuče na žućkasto ili smeđkasto. Zanimljivo je i to da su dresovi biciklistički a ne fudbalski i da su ovo jedini državni dresovi iz perioda okupacije koje sam ja našao. Ako te zanimaju predratni dresovi, ima ih puno kačenih na ex-Yu topiku a mogu i ja da okačim kada se vratim sa odmora.

Link to comment

Ne znam, i ja pretpostavljam da su plavi ali je moguće i da su beli, samo neka tamnija nijansa, da vuče na žućkasto ili smeđkasto. Zanimljivo je i to da su dresovi biciklistički a ne fudbalski i da su ovo jedini državni dresovi iz perioda okupacije koje sam ja našao. Ako te zanimaju predratni dresovi, ima ih puno kačenih na ex-Yu topiku a mogu i ja da okačim kada se vratim sa odmora.

Светло плави, скоро као Лацио.

Link to comment

city2.jpg

 

 

Nike prilicno solidan napor ulaze u Citijevu opremu. Ovaj rezervni meni odlican. Stavise cini mi se da bolji posao rade za MCFM nego MUFC otkad su preuzeli Gradjane. 

Link to comment

 

Nike prilicno solidan napor ulaze u Citijevu opremu. 

 

Ja samo ne verujem da se tu sve pita nike, valjda ima udela i UTD u celom procesu izrade? Isto važi za bilo koji drugi klub, pogotovu top class kao što je UTD.

 

Inače, citijev je carski dres skroz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...