Jump to content
IGNORED

Dresovi


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
AS Roma and Nike announced a new partnership for Nike to become the club's official apparel and equipment sponsor. The 10-year agreement will begin at the start of the 2014-15 season. Nike will produce all on-pitch and training product, from the first team to the youth teams, as well as off-pitch product for the players and fans. AS Roma will wear an unbranded kit next season after dropping current supplier Kappa in a legal dispute over alleged quality and distribution issues. :wacko:
Link to comment

Rosella Sensi je pre nego da proda klub potpisala dugorocan ugovor sa kappom (2007-2017 valjda), kojim je zgrnula dosta kesa odmah, ali je sprecila dugorocno razvoj u tom segmentu. Ali je bolelo dupe, realno. E sad, kad su ameri preuzeli klub gledali su na sve moguce nacine da raskinu taj ugovor, ali kappa je htela ogromnu svotu kao kompenzaciju, nekih 30-35 miliona valjda, sto ovima nije padalo na pamet da plate. Glavni problem je bio nedostupnost na globalnom nivou, kappina prodajna mreza je katastrofalno losa i prodaja dresova je svugde van EU gotovo nemoguca. Ali su iskoristili kiks koji je kappa napravila sama u nekoj turi sa gostujucom garniturom, gde se kragna "topila" i pravila mrlje ispod prilikom znojenja, otprilike kao da je neko brisao dupe dresom. To je iskorisceno za raskid ugovora, kappa je pretila da ce tuziti, bla-bla, ali pojeo vuk magarca izgleda.Onda je Roma pocela da trazi novog dobavljaca, pretpostavljalo se da ce biti adidas, ali je nekako uleteo nike (dao bolje uslove). Samo zato sto je sve uradjeno na brzinu nije bilo vremena da postanu dobavljaci vec od leta. Zato je prva opcija bio macron na godinu dan, ali se navijacima nije svidelo jer felazio vec nosi njihove dresove. Onda se nekako doslo do toga da Asics odradi dresove za narednu sezonu (sto je meni kul, vec smo imali njihove dresove sredinom 90-ih), ali iz nekog razloga nece biti markirani njihovim znakom. Nemam pojma zasto. Ja cu taj dres da uzmem sigurno, vredece visestruko kroz koje desetlece :lolol:Eto, sad znas pricu :)

Link to comment
  • 1 month later...

Ćezli lansirao nove dresove, po meni jako dobro odradjeni, jednostavni i bez zajebavancija, može se reci i da su pomalo retro, fina kragna... Po meni najbolje sto im je Adidas uradio otkad im isporucuju opremu.chelsea1314adidashomefo.jpg

Edited by ducca
Link to comment
  • 2 weeks later...

Odlicni dresovi, takodje se slazem sa dosta ljudi koji kukaju diljem raznih foruma sto nam ovaj golmanski nije away kit.

Link to comment

Ja golmanski, sa kratkim rukavima, kupujem čim bude bio na popustu, možda i pred kraj sledeće sezone, za tipa 20e.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Je l' to Nike zimus kada je prodavao Umbro zadržao sebi sva iole relevantna prava na snabdevanje dresovima ili se baš potrefilo da svi spontano isprelaze na Nike?Gmazovi, sjebaše i Converse i Umbro do neprepoznatljivosti. <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...