Jump to content
IGNORED

Vujica Rešin Tucić


banatjanin

Recommended Posts

:( umro je jutros, u bolnici, na brzinu. trebalo je još da živi, trebalo je još da uradi.ukrašću reči koje je Nune napisao na svom blogu danas. neće mi zameriti, sigurno."Smrt ga je pretekla pa nije dočekao objavljivanje svog poslednjeg projekta: pesničke antologije Kolektivni oblak - pesme o postojanju, koja je stigla do faze pripreme za štampu. U predgovoru za tu antologiju, između ostalog je napisao:Pesnici ne pripadaju svetu ljudi.Oni dišu samo da rešili tu najveću od svih zagonetki: postati i nestati.Ko to ne razume, neka ćuti.Ova antologija nastala je kao završni prizor nepomične zagledanosti u tajnu ljudskog postojanja.Baš zato njen čitalac mora zaboraviti književne opštosti."i Ona pesma, zbog koje je zamalo zaglavio 12 godina robijeMI SMO IZRJADNI!Dajte mi malo para,ženu i kuću,uz kuću i kerče ŽUĆU –zbogom POLITIKO!Odobreno odlukom sanitarne inspekcije SRS.Hoću da šetam po moru,da skupljam srebrne školjke,da plivam kroz plavu vodu,da sisam SLOBODU.Zbogom idejna sliko!Nisam se sviko!MARX,ENGLEZ,LENJIR.Pustite me da perem kadu.Okupaću se,Subota uveče!Hej!Subota!ŽENO MOJA BIĆEŠ MI GOSPOJA.OD KAPIJE DO KAPIJE DOK TI NEKO NE!ZAČINKA.Kad ste rođeni?1941. godine,kad se žito vozilo.POBOGU:VALJDA, KAD SE DIGLA REVOLUCIJA?!Ne znam, gospođo,slabo sam tada vidio.Možda se i digla,meni je bio spušten.(1970)

Link to comment

Ja sam gnezdo,gnezdo paranoje,koje svetluca i lebdiu svim noćima sveta.Gnezdo sa bezbroj očiju,ušiju,ruku i nogu.Gnezdo koje nikad ne spava.Gnezdo puno duhovai gnezdou kojem duhova nema.Gnezdo s upaljenim svećamau svim uglovima.Samo strah može izlečitimoj strah.RIP

Link to comment

Баш сам га се неки дан сетио, можда баш на тај дан.Једном сам и ја замало имао проблема због њега... учествовао сам као техничко лице (донео од куће кинопројектор и пуштао његову ролну супер осмице, нешто је шврљао по Новом Саду), па сам морао код судије за прекршаје као сведок. Довољно ми је отворило очи то како је судија преправљао мој исказ и својим речима га диктирао. Нисам тако рекао...Његово незаборавно дириговање омањим хором пијаних зрењанинских песника... Воја Деспотов и Драган Царан, ваљда је био и Шаја. Певали су седећки, из првог реда. Мени три дана касније наиђе један од њих и "како си ти то пуштао филм, он ти каже врати оног кретена, а ти вратиш до Маркса" (јер је у кадру био неки чича који се шетао поред неког зида, а на зиду били неки плакати са Марксовим ликом).А сећам се и пар његових урадака из "Студента" из бурног јуна 1968... ћале полагао неке испите тада, па донео. Нешто, по сећању

...и он покупи ону куку са крпигузима, јер непријатеља треба тући његовим оружјем."Паусанија1!", дрекну овај.----1Стари Грк о коме се ништа не зна
Мало ме срамота што сам само ово запамтио. Edited by расејан
Link to comment

PONEKAD, ODEM NA ODMORPonekad, odem na odmor. Na planine i jezera,gde svako svakog ne poznajebez legitimacije. Tamo sam smiren i - pevam. Skriven iza zavese,vešt u perfekcijama, aranžer sladostrašćanasamo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...