Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

Kako te ne mrzi da ne guglas?
Управо зато што сам знао да ћу наћи хришћанско тумачење, које ме не занима. Обрати пажњу на тему. Дакле, да прецизирам: које је претхришћанско порекло врбице?Јер, нешто не верујем да су у Галилеји, Јудеји и тим крајевима баш расле врбе.
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

У Јудеји се радило о палминим гранама, али пошто оне не расту у Европи, овде је прилагођено на врбицу. А зашто баш на врбицу, шта се хтело да подмири од раније, не знам тачно, али врба ме асоцира на реку, врба и река на младе девојке, неке виле или припремање за удају и губљење невиности. Нешто тако сигурно.

Link to comment
У Јудеји се радило о палминим гранама, али пошто оне не расту у Европи, овде је прилагођено на врбицу. А зашто баш на врбицу, шта се хтело да подмири од раније, не знам тачно, али врба ме асоцира на реку, врба и река на младе девојке, неке виле или припремање за удају и губљење невиности. Нешто тако сигурно.
Дакле, 1 врбопуц, како ми се и чинило. Но, ваљда ће неко да улети и са нечим подробнијим.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ново на пројекту Бадњак! :wub: Пешчаник Б92 и систематска пропаганда против паганске вереhttp://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=5&t=342Изгледа да у Пешчанику седе све сами зилоти са екстремном нетолеранцијом према паганизму. Издвајам:

Ja sam išao u crkvu da se molim Isusu Hristu da ubije Slobodana Miloševića.
Link to comment
Дакле, 1 врбопуц, како ми се и чинило. Но, ваљда ће неко да улети и са нечим подробнијим.
Е, да, ово. То сам прошле године држао одштампано на столу неколико дана, док нису сви прочитали...
Link to comment
  • 1 month later...

Вук Караџић - Збирка еротске народне поезијеhttp://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=4&t=323&start=0

Link to comment

ПРИЈЕДЛОГ :D Ој снашице мила, ајдеДа од тебе правим гајде,Да ти писак мој сатерамСамо док се навечерам!Meni je super u vezi naseg naroda sto se kroz celu svoju istoriju nikad nije dugo zadrzavao u onoj fazi 'emancipovane' gradjanske svesti, nego vazda bili prosti pa se i shodno tome jebali bez zadrske. U vezi sa tim, sta je drugar pronaso na netu - Miroslav Maksimovic "Srpske opscene price", neki od naslova: "Držali se za kurčeve", "Kako je ona čobanica onome čobanu dva prsta kože za vola sa kurca zguljivala", "Crnogorac zarađivao kurcem", "Priča kako je čojeku bila lijepa žena, pa mu je žao bilo jebavati, jer se bojao da će umreti"

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Mi jesmo imali tragove modernizma, ali i da nismo - savremeno drustvo se re-tribalizuje od WW2 naovamo tako da bismo na kraju svakako bili absorbovani u trend kafa.gifNego dokle ti mislis da drzis taj sajt o paganizmu a da nemas nista o Crkvi Bosanskoj, antipapi Djedu Rastudiju i inim balkanskim manihejancima: bogumilima, katarima, pavlicanima ? Njega (Rastudija) je pola Evrope htelo ubiti u 12 veku zbog jeresi, a ti imas sajt o paganizmu i ne drzis da je uopste relevantan. Ne svidja mi se uopste se sto se drzis linije Svetosavlja i ne gledas sta je bilo u komsiluku.

Link to comment

Не могу да стигнем на све стране. Друго, не зна се природа те цркве.Зашто ти не би написао/ископао нешто о босанској цркви?kafa.gifАли да користиш неке релевантне изворе (а не википедију)А ја ћу то да поставим на сајт.

Link to comment

Ма знам шта си 'тео. kafa.gifАли као што видиш трећи подфорум се бави Србима свих вероисповести. (ту спадају и богумили, крстјани и сви други)http://forum.badnjak.com/Афирмација братства Срба свих вероисповести- Срби православни- Срби католици- Срби мухамеданци- Срби атеисти- Срби других вероисповести- Велики верници- Мали верници- Средњи верници- Неверници- Верска убеђења и осећања- Атеистичка убеђења и осећања- Верска толеранција

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...