Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

A šta ćemo sa diskriminacijom Srba satanista i brutalnom satanizacijom satanizma? Satanisti su još od Srednjeg veka najviše satanizovani u našem narodu. Satanizam ima pravo da bude organizovana religija, takođe. Dakle, pravda za sataniste!
Сатанизам је за мене потпуно промашена ствар. Преузмеш све од противника, само окренеш наопачке, али се у свему у ствари равнаш према њему и пазиш да није остало још нешто да се исконтрира. Контра није нова, она је само обрнуто старо.
Link to comment

Ево и за Фантома нешто из Русије са љубављу.55600079.jpg55600187.jpgОво је, колико знам, Световид мада има знак Сварога ако се не варам.Узгред дај нешто реци о Радегасту који се појвљује као чаробњак код Толкина у Господару Прстенова. Ако знаш.Вала јесте тај Господар глорификација евроспких северних прехришћанских религија.

Link to comment

Ево неколико занимљивости.Грб Словеније,coat-of-arms-of-slovenia.gifДа га мало рашчланимо по знаковима.Звезде представњају Цељске грофове, неко тврди да је то нађено у Београду али небитно у контексту ове приче.Вијугаве линије које симболишу реке и море.И имамо централни мотив,Триглав.Триглав је старословенски Бог,

Триглав је у митологији Балтичких Словена троглаво божанство, вероватно бог рата или вегетације. Средиште његовог култа налазило се у Штетину и Бранденбургу. У Штетину, који је био окружен трима брдима, на средишњем и највећем налазио се храм посвећен Триглаву. У њему је била постављена култна статуа бога са три главе и златним повезом преко очију и уста. Веровало се да три главе симболишу власт бога над три посебна царства: небом, земљом и паклом, а да златни повез преко очију показује да бог не жели да види грехе смртника или сазна за њих. При храму је чуван коњ вранац, са седлом од злата и сребра, који је коришћен за гатање пред ратне походе. На земљу је тада полагано девет нових копаља, на размаку од једног лакта, а затим је зауздани и оседлани коњ три пута прелазио у оба смера. Ратни поход би био предузиман само ако Троглавов коњ при прелажењу не би дотакао ни једно копље.Отон Бамбершки порушио је светилиште у Штетину и три главе одсечене са Триглавове култне статуе послао папи у Рим. Култне статуе Триглава које су се налазиле у осталим местима биле су посребрене или позлаћене.
Један од симбола Триглава,
Триглав се јавља у симболу у виду троврхе планине или у виду троглавог бића у неколико неопаганских дружина.
Имамо у бившој Југославији још један симбол старих Словена-град Велес у Македонији.
Veles je slovenski bog polja, pašnjaka i šuma odnosno useva, stoke i životinja (divljih). Njegov životinjski pandan je medved, dok je u hrišćanstvu njegovu ulogu preuzeo sveti Vasilije (ili sveti Vlasije). Ima nekih autora koji u njemu vide i slovenskog boga podzemnog sveta, a neki mu pripisuju i zaštitu poezije. Po njemu je nazvan jedan od najkontroverznijih spisa iz oblasti stare slovenske vere poznat kao Velesova knjiga.
Занимљиво је да се звао Титов Велес.Ето неких занимљивости за оне који нису знали. Edited by No7
Link to comment

Видим сине земљу нашу распетуИзмеђи четири оцилаНа којима вук зубе оштриВук се над њу надносиИ огледа љутитоУ зеленим њеним очимаИскре се оцилаСтварају му златокруг над златокругомОко лепе главеЧетири ће оцила знати синеОштри ли вук зубе за њу распетуИли за оне који су је распелиВаско Попа

Link to comment

Десанка Максимовић – НОЋУ Краљевим горама затече освајачаноћ као ова.Лелујало је биље првог мракакао танушне крунице макаи позивала туђинце сована мегдан са планинском помрчином.Вукодлаци, утваре и слепи мишипочели су шуму да плавекао што су одвајкада,а пузавице и гомиле тешких кладапред најездом су дизале уставе.И у та времена незапамћеназа руке су се хватале гранекао и садаи владао у гори мир истоветан,пун злокобнога свтлуцањакао да негде прогорева метан.Све је било исто. И – можда -душа Царевога војсковођебила је као душасловенскога неког праправожда,и биће истоветна ноћ планинскакад нов освајачопет у коју туђу гору дође.

Link to comment
Падеминаум: ког је порекла врбица? Шта је то у ствари, која је ту симболика итд?
Kako te ne mrzi da ne guglas?Lazareva subota ili Vrbica se slavi na subotu uoči praznika Cveti (koji uvek padaju u šestu nedelju Časnog posta) posvećena je uspomeni na vaskrsenje četvorodnevnog Lazara, i na ulazak Hristov u Jerusalim, gde su ga deca svečano dočekala i pozdravila. Tada se u našim hramovima u popodnevnim časovima služi večernje bogosluženje, i u crkvu se unose mladi vrbovi lastari, tek ulistali. Pošto se vrba osveti, sveštenik narodu deli grančice, i zatim se vrši trokratni ophod oko hrama sa crkvenim barjacima, ripidama i čiracima. Narod obilazi oko hrama uz pevanje tropara Lazareve subote. Ovaj praznik je isključivo praznik dece. Za taj dan majke svečano obuku svoju decu, pa čak i onu najmanju, od nekoliko meseci, donose, svečano obučenu, crkvi, kupuju im zvončiće vezane na trobojku i stavljaju oko vrata. Deca se raduju, trče po porti i učestvuju u ophodu oko crkve. Mlade vrbove grančice se odnose kućama i stavljaju pored ikone i kandila. Sa ovim danom pločinju veliki Vaskršnji praznici.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Академик Коста Чавошки током школовања (као и сви ви) залудео се грчким митовима, па сад користи Минотаура уместо српске Аждаје.Тужно.http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=10&t=327minotaur.jpg

Link to comment
Академик Коста Чавошки током школовања (као и сви ви) залудео се грчким митовима, па сад користи Минотаура уместо српске Аждаје.Тужно.
Ја нисам, знао сам сву грчку митологију наизуст, ко шта, када, с ким, од кога, где, зашто, како и на крају сам закључио да ми грчка митологија иде ужасно на живце, па сам решио да је заборавим. Још увек се сећам свега и свачега, али је не користим и не волим.
Link to comment
Ја нисам, знао сам сву грчку митологију наизуст, ко шта, када, с ким, од кога, где, зашто, како и на крају сам закључио да ми грчка митологија иде ужасно на живце, па сам решио да је заборавим. Још увек се сећам свега и свачега, али је не користим и не волим.
Meni se to desilo sa hriscanskom mitologijom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...