Jump to content

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

znaci ovako kada nas zastitnik putnika i dece vodi ka eu, odnosno dize nam prepreke na tom putu, onda je to cia. kada se totem steone zabe bori u hagu onda je to 1 slavenиski eshaton.
Нека буде да су мозгови из наше опозиције осмислили тај митинг.То не мења суштину онога што тврдим.ЦИА је споменута зато што имам неодољив утисак да неко јако озбиљан и стручан ради на репрограмирању Срба.Хајде рецимо, зар је Милошевић морао да буде изручен на Видовдан? Мислим, од толико других дана...Или... зар је Клинтон баш на 10-огодишњицу бомбардовања морао да слика загрљен са нашим тенисеркама?Провејава утисак да су ови догађаји у склопу психолошког рата.Или на пример... фарбање Пећке патријаршије у кармин црвено: http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=7&t=179PECC.jpgivanovic-klinton-jankovic.JPG
odnosno i ti i cia na isti nacin tretirate ono sto ti nazivas srpskim arhetipskim slikama: kao 'inzinjeri ljudskih dusa'.
Посматрам то као мој индивидуални (вероватно безначајни) отпор тоталитарном глобализму.Ако можда неког заинтересујем за митове наших предака не видим како ће то нашкодити душевном здрављу, шта више мислим да су људи који верују у митове ретки чију душу није прегазио савремени начин живота.
da li sada razumes koliko je tvoje cinjenje zaista profanisanje strukture mita u dnevnopolitickim situacijama koje vode onome sto, kada vec volis junga, se naziva 'votanizam'.mi se utoliko razlikujemo sto je meni lakse da poverujem u neposrednost postojanja u svetu duha sv. nikole (koji je onda isti za sve) nego u arhetipske slike koje odredjuju 1 naciju i samo tu 1 naciju cak i pre no sto je postala nacijom.
Идеологија није дневна политика.Немачка продире на Исток вековима, и ово актуелно одвајање Војводине од Србије само привидно је дневна политика, али људи од науке, историчари, врло добро знају да је то део вишевековног немачког плана. Када нацији одузмеш митове, тј. репрограмираш Србе, онда они нису способни да препознају опасност коју су препознавали у прошлости.
maosti bili poznati po rodnoj jednakosti? korac je maosti? sta je sledece: borka pavicevic je levicar?
Борка јесте маоиста.http://en.wikipedia.org/wiki/Feminism_in_t...public_of_ChinaChinese feminism differs from Western feminism in that Chinese feminism has no history of assuming that "man" and "woman" are real categories. Rather, Chinese culture has always assumed that "man" and "woman" are socially constructed categories.[11]
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

Нека буде да су мозгови из наше опозиције осмислили тај митинг.То не мења суштину онога што тврдим.ЦИА је споменута зато што имам неодољив утисак да неко јако озбиљан и стручан ради на репрограмирању Срба.Хајде рецимо, зар је Милошевић морао да буде изручен на Видовдан? Мислим, од толико других дана...Или... зар је Клинтон баш на 10-огодишњицу бомбардовања морао да слика загрљен са нашим тенисеркама?Провејава утисак да су ови догађаји у склопу психолошког рата.Или на пример... фарбање Пећке патријаршије у кармин црвено: http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=7&t=179PECC.jpgivanovic-klinton-jankovic.JPG
dobro. debate radi cia (re)programira srbe. sta im porucuje izrucenjem milosevica na vidovdan? srbi oslobodili ste se murata? ili namerno martirizuje coveka cije izrucenje prizeljkuje? zar se time ne osnazuje mit? zaista sada ne mogu vise da pratim ovu liniju rezonovanja.
Посматрам то као мој индивидуални (вероватно безначајни) отпор тоталитарном глобализму.Ако можда неког заинтересујем за митове наших предака не видим како ће то нашкодити душевном здрављу, шта више мислим да су људи који верују у митове ретки чију душу није прегазио савремени начин живота.
niko ti i ne prebacuje na pokusaju da zainteresujes ljude za 'predacku religiju'. ovde pricamo o pokusaju da instrumentalizujes tu 'predacku religiju' za dnevno politicku propagandu ili jos gore napravis ideologiju od te iste religije zasnovanu na navodno specificnim, arhetipskim svojstvima srpskog naroda. dakle jednom recju votanizam.
Идеологија није дневна политика.Немачка продире на Исток вековима, и ово актуелно одвајање Војводине од Србије само привидно је дневна политика, али људи од науке, историчари, врло добро знају да је то део вишевековног немачког плана. Када нацији одузмеш митове, тј. репрограмираш Србе, онда они нису способни да препознају опасност коју су препознавали у прошлости.
ovde stvarno ne znam sta da ti odgovorim. verovatno imas uvid u nemacke planovetm pre postojanja nemacke nacije i savremene nemacke drzave. ja se time ne mogu pohvaliti. opet ne razumem kako se srbi reprogramiraju/odvajaju od sopstvenih mitova tako sto se njihov bivsi predsednik martirizuje kroz izrucenje na vidovdan? ili kako se reprogramiraju tako sto im se vize ukidaju bas na dan sveca zastitnika putnika. neko u eu mora da je veci paganin od tebe.
Борка јесте маоиста.http://en.wikipedia.org/wiki/Feminism_in_t...public_of_ChinaChinese feminism differs from Western feminism in that Chinese feminism has no history of assuming that "man" and "woman" are real categories. Rather, Chinese culture has always assumed that "man" and "woman" are socially constructed categories.[11]
borka je maosti zato sto to ona kaze da jeste? po toj logici mi ti treba i tebi da verujemo da si autenticni staroslovenski paganin.takodje postoji i maoizama i feminizama ali to nije tema vecerasnje emisije.nego, ovako mi smo dosli u jednu cudnu situaciju. u stvari ja branim te i takve srpske i slovenske mitove od tebe koji ih zelis iskoristiti kako bi podrzao jednu politicku partiju i pri tome toj partiji nametnuti isprofanisani aspekt te i takve mitologije kao ideolosku potku njenog delovanja.
Link to comment

@Fantom iz OpereTo znaci da ti verujes da je i hriscanstvo svojevremeno bilo deo plana reprogramiranja Srba ?

Edited by Simon Dolapovic
Link to comment
@Fantom iz OpereTo znaci da ti verujes da je i hriscanstvo svojevremeno bilo deo plana reprogramiranja Srba ?
ДА!Византија је преко хришћанства поробила Србе.Покренуо сам једну дискусију под насловом, Византија - империја зла http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=6...=82&start=0
" О ширењу хришћанства међу Србима, говори писац на два три места по неколико реди. Прича, како су (по прилици у IX. веку) долазили у српске земље хришћански мисионари, прво из Рима, па онда из Византије, да тамо проповедају нову веру. И прича, како су неки пристајали уз њих из уверења, неки што је то било нешто ново, неки из рачуна. Али је маса бранила старе традиције, и сматрала хришћанство као знамење ропства.Још и у XII. веку не иде са хришћанством како треба. А писац нам то тумачи с тим: „Јер о српске земље и превласт у њима од увек се борила римска и цариградска црква, а хришћанство је у ово доба још увек, можда баш због тога или бар и с тога, код Срба било врло слабо утврђено”.Не, не, зацело није због тога. Да је писац изнео пред читаоце, како је било онда са хришћанством, читаоци би и сами, без његовог тумачења видели у чему је ствар. Хришћанство у оно доба није излазило пред Србе као чисто верско питање. Нова вера, коју су ширили из Рима и Цариграда, била је испреплетана са новим редом, и то са новим економским и политичким редом. Филозофија оног хришћанства била је - ропство. Прве присталице хришћанства, живели су у заједници имања, а власти су их се плашиле, те их прикивале о крст и бацале у воду. Но после неколико векова преобразили су вука у јагње. Они, који су међу Србима ширили хришћансгво, нису причалн о једнакости, о братству, о милосрђу. Него су причали страдање, а награда за страдање је на оном свету. А на овом свету треба бити покоран, треба у првом реду поштовати и световне и црквене власти, јер је свака власт од Бога. Зато су то хришћанство и ширили у српском народу - од горе. Властели српској годила је нова култура и нови ред, јер је она под тим новим редом постајала силна, моћна и богата. Сјајно материјално стање римских и византијских великана бљеснуло јој је у очи.Са старом српском вером био је везан стари српски економски и политички ред. Србин у старој својој постојбини није научио да буде на земљи спахијски роб и да даје кулук, и да му одсецају уши и нос. Он је имао своје задруге, своје поротне судове, а имао је гласа, када се што закључивало или се бирали главари. По новоме, бајаги хришћанском реду, владар је постајао не по вољи народа, него „по милости божијој”, а по милости божијој постајала су и сва ситнија господа, јер је свака власт од Бога. Какво верско питање? Оно је било само на површини. На дну тога питања ухватио се у коштац стари и нови економски ред. На једној страни борило се старо српско задругарство, а на другој страни економско ропство - феудализам. На једној страни борио се стари српски демократизам, а на другој страни: самовласт светских и црквених великана.Ово је језгро спора. Само је то језгро било увијено с једне стране у стару српску многобожачку веру, а с друге стране у изопачено хришћанство.И кад је стара српска вера, стари српски ред почео да поклеца, тада се јавља богомилство. Јавља се као протест противу феудализма, као протест противу новог реда.Такозвана борба између старе српске вере и хришћанства била је ужасна и трајала је вековима. Маса српскога народа није хтела да пристане на ропство, него се очајно борила против тога, и зато није могла тако дуго да постане српска држава. Хрвати су много брже створили државу, јер су лакше пристали на нови ред. Кад је српска самостална држава постала, Хрватска је већ била и - прошла. Види се дакле: шта су били узроци ономе трењу. То није, што је Србин проклет, па није могао да се сложи, него што није хтео у својој кући да буде роб. "
Link to comment

@Fantom iz OpereДобро, можеш ли сада у анти-византијском духу да нам све ово напишеш писмом које се користило пре репрограмирања ?Узгред, зашто др Војислав Шешељ Стефана Немању (Стѣфань) назива именом Стеван када је то варијација грчког имена Стефанос (Στεφανοσ) а чије је значење круна тј. крунисан, односно венац тј. овенчан и коришћено је од стране српских владара у средњем веку као ТИТУЛАРНО име ?Разумем да је долазило до погрешних интерпретација имена у народу али човек његовог образовања то баш и не би требало себи да допушта...

Edited by Simon Dolapovic
Link to comment
dobro. debate radi cia (re)programira srbe. sta im porucuje izrucenjem milosevica na vidovdan? srbi oslobodili ste se murata? ili namerno martirizuje coveka cije izrucenje prizeljkuje? zar se time ne osnazuje mit? zaista sada ne mogu vise da pratim ovu liniju rezonovanja.
Видовдан је најсрпскији празник јер спаја паганску и хришћанску традицију. Видовдан је дан Бога Световида, Бога рата и светлости.На дан светлости (и заиста је крајем јуна дугодневница - дани су најдужи, Сунце најјаче сија) се не раде прљави послови.Мит би био оснажен у случају да су амерички командоси упали хелихоптерима у Србију и отели Милошевића на Видовдан.Али не! Сами Срби [српска власт] су га предали на Видовдан. Тиме је поручено нацији: ми више не верујемо у Бога Вида.Исто тако.... Ану Ивановић и Јелену Јанковић нико није физички натерао да се насмејане сликају са Клинтоном и да га грле.(али сам сигуран да је догађај исценирао неки мозак из ЦИА)
niko ti i ne prebacuje na pokusaju da zainteresujes ljude za 'predacku religiju'. ovde pricamo o pokusaju da instrumentalizujes tu 'predacku religiju' za dnevno politicku propagandu ili jos gore napravis ideologiju od te iste religije zasnovanu na navodno specificnim, arhetipskim svojstvima srpskog naroda. dakle jednom recju votanizam.
И у време док су Срби били пагани, пре 1200 година, та стара вера је није била само вера већ и идеологија.Византијски хроничари пишу да Словени живе у демократији.Даље, пишу да се Словени не дају поробити.Даље, пишу да су словенске жене равноправне и да толико воле своје мужеве да често врше самоубиство после мужевљеве смрти.Даље, пишу да су Словени љубазни са странцима и да не држе дуго заробљенике него их ослобађају.......
ovde stvarno ne znam sta da ti odgovorim. verovatno imas uvid u nemacke planovetm pre postojanja nemacke nacije i savremene nemacke drzave. ja se time ne mogu pohvaliti. opet ne razumem kako se srbi reprogramiraju/odvajaju od sopstvenih mitova tako sto se njihov bivsi predsednik martirizuje kroz izrucenje na vidovdan? ili kako se reprogramiraju tako sto im se vize ukidaju bas na dan sveca zastitnika putnika. neko u eu mora da je veci paganin od tebe.
Непосредно пред напад Немачке на СССР (1938) совјетски редитељ Ајзенштајн снимио је филм "Александар Невски" о руском вођи који је у 12. веку потукао немачке витезове тевтонце који су имали задатак да поробе Русију. Затим када су Немци (1941.) окупирали део Земље, Стаљин је је наредио да света икона (заборавио сам назив) обиђе око Лењинграда, ре-активирани су традиционални руски митови, позивано је на јунаштво славних предака, Невског, Кутузова... јер је чак и стаљинистичка врхушка схватила да нови комунистички митови неће одбранити Русију.
borka je maosti zato sto to ona kaze da jeste? po toj logici mi ti treba i tebi da verujemo da si autenticni staroslovenski paganin.takodje postoji i maoizama i feminizama ali to nije tema vecerasnje emisije.nego, ovako mi smo dosli u jednu cudnu situaciju. u stvari ja branim te i takve srpske i slovenske mitove od tebe koji ih zelis iskoristiti kako bi podrzao jednu politicku partiju i pri tome toj partiji nametnuti isprofanisani aspekt te i takve mitologije kao ideolosku potku njenog delovanja.
Не браним политичку партију него анти-хашки подухват господина Шешеља за који мислим да има митску димензију. Edited by Fantom iz Opere
Link to comment
Druze Fantom, izvini sto upadam ovako, vec si neko vreme na forumu a jos nam nisi otkrivo za koga navijas? zvezda ili partizan?
Не пратим фудбал. Уопште не пратим.Мој главни спорт је шах.
Link to comment
Не пратим фудбал. Уопште не пратим.Мој главни спорт је шах.
<_< ali pre nego si poceo da ne pratis sport, jedan od ova dva ti je morao biti drazi...ali ok, ako ces se braniti cutanjem...troll off
Link to comment
...Стаљин је је наредио да света икона (заборавио сам назив) обиђе око Лењинграда, ре-активирани су традиционални руски митови, позивано је на јунаштво славних предака, Невског, Кутузова... јер је чак и стаљинистичка врхушка схватила да нови комунистички митови неће одбранити Русију.
Link to comment
<_< ali pre nego si poceo da ne pratis sport, jedan od ova dva ti je morao biti drazi...ali ok, ako ces se braniti cutanjem...troll off
Никада нисам волео фудбал, ни као дете. Баш никад, никад, никад.
@Fantom iz OpereДобро, можеш ли сада у анти-византијском духу да нам све ово напишеш писмом које се користило пре репрограмирања ?Узгред, зашто др Војислав Шешељ Стефана Немању (Стѣфань) назива именом Стеван када је то варијација грчког имена Стефанос (Στεφανοσ) а чије је значење круна тј. крунисан, односно венац тј. овенчан и коришћено је од стране српских владара у средњем веку као ТИТУЛАРНО име ?Разумем да је долазило до погрешних интерпретација имена у народу али човек његовог образовања то баш и не би требало себи да допушта...
Шешељ га назива Стефаном у Идеологији српског национализма http://www.vseselj.com/files/books/Ideolog...acionalizma.pdfАли историчар Владимир Ћоровић га назива Стеваном http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/co...torija/3_1.htmlhttp://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%...%B2%D0%B8%D1%9BДр Владимир Ћоровић (1885–1941) је био српски историчар и редовни члан Српске краљевске академије.
Link to comment
Не браним политичку партију него анти-хашки подухват господина Шешеља за који мислим да има митску димензију.
koji poduhvat? vulgarnost i sovinizam? na stranu sve ostalo opet cu ti ponoviti idi na sever medj hiperborejce i tamo pisi o haskoj odbrani vojvode balacka ukoliko je to ono sto te interesuje. tvrdnja da taj dogadjaj ima neku transistorijsku dimenziju odnosno privilegovan pristup mitoloskom vremenu je cist votanizam. preporucujem ti citanje blohovog 'duha utopije' kako bi shvatio zasto mitolosko (religijsko) vreme i istorijsko vreme ne koegzistiraju odnosno zasto je svaki pokusaj baziranje politike na mitoloskim/mesijanskim postavkama sustinski profanisanje istih tih postavki. ovde cu samo ponoviti njegovu tvrdnju o tome da je teokratija uvek najbezbozniji poredak zato sto tvrdi da je moguce ubrzati/ovlapotiti telos istorije/bozije volje ljudskim delovanjem. mislim da bi to trebao da imas to na pameti kada zazivas boga vida.
Link to comment

Нека буде по твоме, хајде да оставимо митску димензију по страни.Пресудама у Хагу пише се будућа историја Срба, зар не?Кад ме унуци буду једног дана питали, деда, деда, јесу ли Срби стварно 1991-1995 + 1999.-те имали злочиначки план, ја ћу им онда показати "досије Шешељ" од добровољне предаје, штрајка глађу па на даље, и њима ће бити сасвим јасно какав анти-суд је у питању.Дакле, сваки мит (у настајању) има своју рационалну компоненту.Друго, ја не поседујем ресурсе којима бих могао да ширим свој "вотанизам" шта год то значило. Само посматрам, анализирам, а време ће показати колико сам у праву или нисам у праву. За теократију нисам. А у Бога Вида верујем зато што сматрам да постоји - иако званичне, инстутиционалне религије у Србији тврде да не постоји.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...