Jump to content

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Aman bre ljudi ajde da pricamo posteno kako jeste.
Могао би да почнеш тако што ћеш обавестити читаоце да се хришћанска манифестација одржава једном годишње у слабо насељеној селендри.
Edited by Hella
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

U pravu si, ajd da pricamo posteno kako jeste. Koliko su ceste procesije a koliko ljubljenje asfalta?
Ma nemam nameru da uopste raspravljam o inicijativama fasisticke desnice u Francuskoj, svasta.
Link to comment
Ma nemam nameru da uopste raspravljam o inicijativama fasisticke desnice u Francuskoj, svasta.
Kao sto sam napisao situacija nije tako jednostavna. Protiv ovih ulicnih molitva se bore vise asocijacija koje pokrivaju citav politicki spektar, od lijevice (riposte laique) do desnice (identité nationale valjda). Ljudi u Francuskoj su velikom vecinom protiv iako se ne slazu sa ideologijom FN-a.
Link to comment
Могао би да почнеш тако што ћеш обавестити читаоце да се хришћанска манифестација одржава једном годишње у слабо насељеној селендри.
Uz to procesije su turisticka atrakcija. Verujem da bi i ljubljenje asfalta to bilo da je jednom godisnje. Ali ako se to radi svaki dan onda se obesmisljava namena ulice i na kraju negira svetovna vlast i demokratija. Krajnje je vreme da se malo prica i o slobodama od verskih sloboda.
Link to comment
e aj edituj ovo, nemoj se brukas bezveze
ako se brukam, brukam se na forumu, što je samo po sebi bruka, tako se ne sekirama smisao replike je da uopšte nema veze što je u datom slučaju u pitanju desnica
Link to comment
druze uco, coca-cola & komunizam su izumeli sekularnog djed mraza.
Vaistinu.Mada je lik đeda nastao kao reklama, žvaka. Kalimero je npr. nastao kao reklama za sapun, itd.Šta ti je marketing... Edited by dux
Link to comment
Zar je uopce bitno? Oce da zabrane ljudima da rade bilo sta sto se kosi sa dogmom muslimanskog vrha. Sherijat all the way.
cekaj, ko je zabranio? plus nisam bio upucen da postoji neotudjivo ljudsko pravo na djed mraza. citajte pazljivo: verski vodji nesto rekli a nova godina je u tzv. entitetu koliko ja znam drzavni praznik. moj jaran neso je proslavio katolicki bozic sa svojom suprugom i klincem a sada ce da ceka novu godinu. mozda se cak za istu obuce u djed mraza. da ga upozorim na upad serijatske policije?sarajlije se na svoj nacin bore i sa desnicarskim ludanima i drugo-bosnjacima kojima smeta to sto se SFF pomerao da ne bi padao u najvece islamske praznike. poslednje sto im treba je briga pppetparackog hitchensa. Edited by kim_philby
Link to comment

Ako pazljivo citas videces da su ga verski vodji proglasili za hriscanski simbol, sto on nije, vec se time sugerira da ono sto je izvan islamske tradicije ne bi ni trebalo da ima svoje mesto u Bosni. To je jedno kretensko zatvaranje u svoje okvire. Problema ne bi bilo da je islamska zajednica u Bosni i njen konzervativan ton jak kao u Srbiji a cini se da je mnogo jaci (ovde je samo moj utisak, mozda i gresim).

Link to comment
Ako pazljivo citas videces da su ga verski vodji proglasili za hriscanski simbol, sto on nije, vec se time sugerira da ono sto je izvan islamske tradicije ne bi ni trebalo da ima svoje mesto u Bosni. To je jedno kretensko zatvaranje u svoje okvire. Problema ne bi bilo da je islamska zajednica u Bosni i njen konzervativan ton jak kao u Srbiji a cini se da je mnogo jaci (ovde je samo moj utisak, mozda i gresim).
pa jel ti covek (iako je dabovic) postovao onu atanasijevu glupost na koju je pppetparacki hitchens reagovao odmahivanjem rukom. kladim se da toga ima jos. naravno da je verska zajednica konzervativna posto joj je to opis posla a ako ovu vest procitas videces da gradske vlasti sarajeva organizuju dodelu paketica sa sve deda mrazom.pri tome ne drzim da je prisustvo, odsustvo ili odnos prema deda mrazu znak zdravlja jedne zajednice.
Link to comment

Sama cinjenica da neko nadje za shodno da objavi vest o hajci na deda mraza u BiH na topiku o francusko-arapskim velovima ukazuje na njegovu uglibljenost u "mi" vs. "oni" percepciju. Kao,"oni" kod "nas" traze to i to, a vidite sta se kod "njih" radi "nama". Kao da postoji ontoloska jednakost izmedju verskih fanatika u BiH i vernika koju jedanput nedeljno u Parizu zaustave saobracaj na 20 minuta u dve ulice jer lokalne dzamije ne mogu sve da ih prime, samo zato sto su i jedni i drugi muslimani.

Link to comment

Smešna mi je ova naizgled subverzivna pojava, izbacivanje Deda Mraza i njegova zamena funkcijski potpuno istim "Hidžra Djedom". Jer najsmešnije je što Deda Mraz nije zabranjen od strane ni države ni verskih figura, on je zamenjen lokalnom kopijom :lol: Antiglobalizam na delu- umesto Anglo-Saksonskog zlikovca kripto-hrišćanskog Santa Clausa koga je u mainstream lansirala Coca Cola imamo autentičnu, narodnu kopiju. "Deda Mraz nije u bošnjačkoj islamskoj tradiciji", zato je tu "Hidžra Djed", koji je 1000 godina deo tradicije... Što kažu nije ni motor sa unutrašnjim sagorevanjem ni mobilni telefon u "islamskoj tradiciji". I to nije presedan, i u Rusiji tako rade-namerno oblače Deda Mraza u plavo da bi se razlikovao od crveno obojenog zapadnoevropskog, jer smatraju da je on deo ruske prethrišćanske tradicije.moroz-vs-santa.jpgGlupa i smešna pojava, IMHO. Al' kad ljudima smeta, šta da im radiš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...