Jump to content

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Pitanje: Es-selamu alejkum. Imam jeno malo komplicirano pitanje, pa sam se ponadala da mi vi možete pomoći. Naime, evo par godina kako sam primila islam i kako sam pokrivena, elhamdulillah. Ali, stvar je u tome što sam u džahilijetu bila od onih lica što se slikaju za noslovnice raznih časopisa. Uništila sam sve što je bilo u mojoj moći, ali tih slika ima sigurno još negdje... pa ne znam šta da radim, šta je moja dužnost po tom pitanju? Da vas Allah nagradi i podari vam svaki hajr!Odgovor: We alejkum selam we rahmetullahi we berekatuhu,Amin! Da Allah i tebi podari svako dobro dunjaluka i ahireta.A potom cijenjena sestro, Uzvišeni Allah kaže:لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا ‘’Allah ni jednu osobu ne opterećuje preko mogućnosti njene.’’ (Bekare, 286. ajet)I kaže isto tako:فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ‘’Allaha se bojte koliko god možete.’’ (Et-Tagabun, 16. ajet)Stoga, dok god si ti uradila sve što je u tvojoj moći da odstraniš i uništiš slike sa tih naslovnica i časopisa, ti si uradila ono čime te Allah duži. Ono što više nisi u stanju učiniti time te Allah ne duži. Tebi kod Allaha neće ništa škoditi ako je nešto od tih slika ostalo a nisi ih bila u stanju uništiti dok god je tvoje pokajanje iskreno i odluka čvrsta da se ne povratiš u pomenuti grijeh. Ostaje ti da upućuješ dove Allahu, subhanehu ve teala, da Allah da pa da te slike na časopisima više ne ugledaju svjetlo dana, a Allah je kadar da to učini.Odgovorio: Šerijatski odbor sajta
link
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odgovorio: Šerijatski odbor sajta
a jel imamo mi nesto ovako na PPP? :lol: PS Steta sto zabrinuta ne ostavi kakvu sliku sa naslovnica, cisto radi lakseg prosudjivanja
Link to comment
  • 2 weeks later...
Srbija osuđena zbog diskriminacije hindu-vernika iz JagodineVuk Z. Cvijić | 14. 12. 2010. - 19:14h | Komentara: 34BEOGRAD - Država Srbija izgubila je danas prvi put spor pred Evropskim sudom za ljudska prava zbog kršenja odredbe o zabrani diskriminacije i dužna je prvostepenom presudom da obešteti svog državljanina Životu Milanović iz Belanovice, kod Jagodine, za 10.000 evra.Inicijativa mladih za ljudska prava u ime Milanovića pokrenula je 2. oktobra 2007. spor pred Evropskim suda za ljudska prava. Milanović je član Hindu Vajsnavske verske zajednice, a od 2001. do 2007. godine pet puta je napadan zbog svog religijskog opredeljenja. Napadači su ga prebijali rukama i nogama, bezbol palicama, ubadali nozem u ruke, noge, stomak i grudi. Juna 2006. godine Milanoviću je nožem urezan krst na glavi. Inicijativa mladih je podnela tri krivične prijave tadašnjem Okružnom tuzilastvu u Jagodini, prvu u martu 2006, a poslednju u junu 2007, obraćala se predsedniku Srbije, ministrima pravde i unutrasnjih poslova i Generalnom inspektoratu, ali su se napadi i dalje nastavljali. U presudi Evropskog suda se navodi da je država Srbija je odgovorna za krsenje clana 3. Konvencije prema kome niko ne sme biti podvrgnut mučenju, nečovečnom, ili ponižavajućem postupanju ili kažnjavanju. Takođe država je odgovorna i za kršenje člana 14, po kom se uživanje prava i sloboda predviđenih ovom Konvencijom obezbedjuje bez diskriminacije po bilo kom osnovu, kao sto su pol, rasa, boja koze, jezik, veroispovest, političko ili drugo mišljenje, nacionalno ili socijalno poreklo, veza s nekom nacionalnom manjinom, imovno stanje, rođenje ili drugi status. U presudi se napominje da je praskom suda ustanovljeno da prilikom istrage nasilnih incidenata, državne vlasti imaju dodatnu dužnost da preduzmu sve razložne korake za utvrđivanje da li su etnička mržnja ili predrasude igrali ulogu u tome. Policija u Jagodini je devet godina odbijala da ispituje slučajeve napada na Životu Milanovića koji je konzervator umetničkih dela, i pored više naloga iz jagodinskog Okružnog tužilaštva. Milanoviću je prvi put prećeno 2001. godine. Nepoznate osobe, koje su se predstavile kao „čuvari otečastvenog obraza Srbije“, poručile su mu tada da se iseli iz Belanice jer „nije dobar Srbin“. Deset dana posle tih pretnji, trojica muškaraca pretukla su Milanovića palicom za bejzbol. Posle toga je više puta napad. Jednom je napadač, koji se se predstavio kao policajc upao u njegov stan i ubo ga sečivom u rebra i isekao ga po rukama i nogama. Života Milanović kaže za “Blic” da policajci nisu nijednom obavili uviđaj ili uzeli otiske, a da su se više interesovali koliko ih ima u verskoj zajednici i gde se okupljaju. - Nadam se da će država da izvuče poku iz ovoga da niko ne sme da bude diskriminisan i da će ljudi u policiji raditi svoj posao i da neće dozvoliti nekom drugom da se desi ono što sam ja doživeo - kaže Milovanić za “Blic” U slučaju da država Srbija ne uloži zahtev za isnošenje slučaja pred Veliko veće u roku od tri meseca, ovo ce biti prva pravosnažna presuda suda u Strazburu po kojoj se Srbija smatra odgovornom za kršenje odredbe o zabrani diskriminacije Evropske konvencije o ljudskim pravima.
jebote, hella vidis sta nam evropa radi! sada ce da nam ponovo turaju drogu u kolacice!
Link to comment
U, jeee! 10k evra. Svakako nešto što će iz korena promeniti odnos države prema diskriminisanima. Stvarno ume ta Evropa.
na ovu napacenu ekonomiju! eeeeeeeeeeeee....
Link to comment
Inicijativa mladih je podnela tri krivične prijave tadašnjem Okružnom tuzilastvu u Jagodini, prvu u martu 2006, a poslednju u junu 2007, obraćala se predsedniku Srbije, ministrima pravde i unutrasnjih poslova i Generalnom inspektoratu, ali su se napadi i dalje nastavljali.
Kakva š(t)ala od države. :ph34r:
Link to comment
  • 2 weeks later...
Right-wing bloggers decry Nightrunner, DC’s Muslim ‘Batman of Paris’ * Posted on December 24, 2010 - 10:00 AM by Kevin MelroseNightrunner, from Batman Annual #28 (art by Trevor McCarthy)A conservative blogger who earlier sounded the alarm about the perceived attack on the tea party movement in Captain America and warned of the “anti-American nihilism” of Watchmen has now turned his attention to Bruce Wayne’s recruitment of a Muslim to be the Batman of Paris.But Nightrunner, the parkour-trained crimefighter introduced in this month’s Detective Comics Annual #12, isn’t just any Muslim — he’s a 22-year-old Algerian Muslim living in Clichy-sous-Bois, the poor commune east of Paris best known outside of France as the epicenter of the 2005 riots. And that doesn’t sit well with Warner Todd Huston.“You see, DC Comics has decided that the ‘French savior,’ the French Batman is to be a Muslim immigrant,” Huston writes on his Publis’ Forum. “The character’s name is Bilal Asselah and he is an Algerian Sunni Muslim and an immigrant that is physically fit and adept at gymnastic sport Parkour. Apparently Batman couldn’t find any actual Frenchman to be the ‘French savior’.” What constitutes an “actual Frenchman” isn’t entirely clear, but presumably the writer is referring to one of the “Frenchmen of European stock” he mentions later.Huston takes aim at David Hine’s story, which centers on a series of political assassinations that lead to riots by communist union members and neo-Nazis, describing it as “PCism at its worst”: “The whole situation is a misreading of what ails France. The truth is, neither communist Union members nor ‘Neo-Nazi’ Parties are causing riots in France. Muslims are. Yet DC Comics is absurdly making a Muslim immigrant the ‘French savior’?” He accuses the publisher of badly downplaying in Nightrunner’s origin “the seriousness of the actual racial tension in France” and oversimplifying the problems “as mere racism as if that is all there is to it ignoring the fact that Islam is the single most important factor in the strife.”From Nightrunner's originHe isn’t alone in his criticism; he’s merely picking up the baton passed by far-right commentators like Avi Green who, writing last week at The Astute Bloggers — a site dedicated to “exposing leftist propaganda,” “highlighting under-reported news” and “promoting universal human rights” — said, “How about that, Bruce Wayne goes to France where he hires not a genuine French boy or girl with a real sense of justice, but rather, an ‘oppressed’ minority who adheres to the Religion of Peace. And this is a guy whose very parents were murdered at the hands of a common street thug!”So while Huston isn’t the only defender of the, I don’t know, wounded honor of “actual Frenchmen” in this manufactured controversy, he may be among the most widely distributed. Commentary from his Publis’ Forum regularly appears at other conservative outlets, such as Andrew Breitbart’s network of websites and Canada Free Press. His Feb. 8 column about Captain America #602 was followed by FoxNews.com’s article about the comic’s “tea party jab” which, in turn, triggered more widespread coverage.Huston characterizes DC’s decision to make “a Muslim in France a hero when French Muslims are at the center of some of the worst violence in the country’s recent memory” as “PCism run amuck.” It’s apparently part of the “PCing of the American comic book industry” that includes the Captain America-tea party incident, the introduction of gay character Kevin Keller in the pages of Veronica, and … Larfleeze? That’s right, Agent Orange.Andrew Belonsky at Death and Taxes, who was among the first to pick up on the reaction to Nightrunner, views it in light of the recent calls for a boycott of Marvel’s Thor movie because black actor Idris Elba was cast as the Norse god Heimdall: The Nightrunner controversy differs a bit from the Thor scandal seen earlier this week. In the Thor scenario, the Council [of Conservative Citizens] wasn’t saying black people can’t be heroes, period. They simply don’t want to see Idris Elba in a specific role. “It’s not enough that Marvel attacks conservatives values, now mythological Gods must be re-invented with black skin,” they said. “It seems that Marvel Studios believes that white people should have nothing that is unique to themselves.” It’s a discriminatory, myopic view, yes, but not nearly as narrow as the one The Astute Bloggers trumpet. Green and his colleagues assume Muslims can’t be heroic because they’re inherently villainous and out to spread “Islamic supremacism.”Nightrunner’s introduction continues in Batman Annual #28, in stores this week.
Link to comment

Ovo je do jaja. Ne mogu ni izmišljene likove koji deci donose poklone da istrpe, već im bacaju fatvu. Deda Mraz kao protivnik. Doduše, kad im se nametne nešto u drugim državama, koje ta država smatra svojim kulturnim nasleđem (sloboda izbora supružnika, npr), onda je to takođe nepodnošljivo. Islam i komunizam ne trpe deo, hoće sve i hoće svugde. Sad znam zašto se Filbi pali na ove ludake.

Link to comment
Ovo je do jaja. Ne mogu ni izmišljene likove koji deci donose poklone da istrpe, već im bacaju fatvu. Deda Mraz kao protivnik. Doduše, kad im se nametne nešto u drugim državama, koje ta država smatra svojim kulturnim nasleđem (sloboda izbora supružnika, npr), onda je to takođe nepodnošljivo. Islam i komunizam ne trpe deo, hoće sve i hoće svugde. Sad znam zašto se Filbi pali na ove ludake.
druze uco, coca-cola & komunizam su izumeli sekularnog djed mraza. bez njih bi europski maljceci cekali jos uvek bozic batu sa spiskom koliko su puta te godine samarali majmuna. ili mozda cika wotana da ih priupita koliko su jevreja prijavili te godine.kako god ali bolje nego samarati majmuna misleci o hrabrim FBI agentima koji hapse male arape zato sto snimaju po diznilendu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...