Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Pazi, u tekstu pise da je nesrecna zena cutala do povratka u Sri Lanku. Jel ti zaista mislis da bi joj, da je kojim slucajem u Saudijskoj Arabiji otisla u policiju i prijavila umobolnike, policija rekla "ko te jebe, nek te ekseraju"?

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema me par dana i sta se sve ovde pojavilo :mellow: leia verovatno zaista voli cvrstu ruku (da ne kazem spanking) jer bi te svako drugi poslao momentalno na ignore listu. Mozes li jos malo da izlizes taj izraz "fasista"?
silvija plat je bila sexi plavusa a citat je iz njene pesme daddy. i prilicno je ambivalentan bas kao i sama pesma. ja se nadam da ce nekoga tako nesto zainteresovati za dalje obrazovanje ali ti eto ne vidis dalje od spankinga. ne da je to lose. na kraju krajeva tuzi me ucitelju.opet toliko je o svemu ovome receno da se vise ne treba ponavljati. tebi je sve jasno. lepo si podelio drustva u normalna i nenormalna, ljude saljes na detoks i objasnjavas im sta zaista misle. ja makar to radim sa stilom. prednosti klasicnog obrazovanja sto bi rekao hans gruber. mislim probaj da skrpis neke argumente pa se javi ponovo. ovo je sve odavno predebatovano a ti sada samo vredjas vasu i pokusavas da ispadnes fani (ali ne hil).@leia: da li si se naspavala? shvatila gde gresis? vec sijes burkini za ovo leto na izmaku?edit: inace moguce je da je zena iz blic vesti takodje muslimanka. cak verovatno. ne znam kako to objasnjavas onda do jednostavnim klasnim sukobom koji se krije iza religije i/ili tradicije. bas kao u francuskoj. Edited by kim_philby
Link to comment
Pazi, u tekstu pise da je nesrecna zena cutala do povratka u Sri Lanku. Jel ti zaista mislis da bi joj, da je kojim slucajem u Saudijskoj Arabiji otisla u policiju i prijavila umobolnike, policija rekla "ko te jebe, nek te ekseraju"?
Mozda, mozda ne. Znam da ovo nije prva ovakva vest iz saudi arabije a ne secam se da sam cuo za neku slicnu vest iz zapadne evrope. Mozda zato jer umobolnici u zapadnoj evropi znaju da to nije u redu i znaju da ce biti kaznjeni.
edit: inace moguce je da je zena iz blic vesti takodje muslimanka. cak verovatno. ne znam kako to objasnjavas onda do jednostavnim klasnim sukobom koji se krije iza religije i/ili tradicije. bas kao u francuskoj.
jes vala, potpuno je isti klasni sukob u francuskoj i "klasni sukob" gde ti zabijaju uzarene eksere u telo :isuse: Ako je tebi degradacija pola stanovnistva normalno drustvo, da, onda je saudijsko drustvo normalno.Inace izvinjavam se ako sam uvredio vasu, moja opaska je bila na detoksikaciju od zaslepljenosti. To ne znaci da je neko los covek.
Link to comment
Mozda, mozda ne. Znam da ovo nije prva ovakva vest iz saudi arabije a ne secam se da sam cuo za neku slicnu vest iz zapadne evrope. Mozda zato jer umobolnici u zapadnoj evropi znaju da to nije u redu i znaju da ce biti kaznjeni.jes vala, potpuno je isti klasni sukob u francuskoj i "klasni sukob" gde ti zabijaju uzarene eksere u telo :isuse: Ako je tebi degradacija pola stanovnistva normalno drustvo, da, onda je saudijsko drustvo normalno.Inace izvinjavam se ako sam uvredio vasu, moja opaska je bila na detoksikaciju od zaslepljenosti. To ne znaci da je neko los covek.
jok samo pijan. vino ne zna da smo nekad bili srecan par. a ja bih bio oprezan sa tom noramalnoscu sto ne znaci da bih voelo ili zeleo da zivim kod saudijaca. prvo bi mi smetao rasizam a zatim sve ostalo. iako je moj tata bio savetnik ibn sauda mene ne vezu nezna osecanja za tamo. a i on je proteran 50tih kada ih je optuzio za antisemitizam.u francuskoj zabijaju gumene metke u telo i hvala bogu nije isto. ali da klasni sukob. inace imas ovakvih vesti posvuda po svetu. razni firclovi, ministri pedofili sto se krevelje po tajlandu i slicne stvari za elitu.
Link to comment
Inace izvinjavam se ako sam uvredio vasu, moja opaska je bila na detoksikaciju od zaslepljenosti. To ne znaci da je neko los covek.
gore ti je izvinjenje od uvrede laugh.gif relax, pricamo. posto sam doziveo da mi na forumu prete da ce me gaziti na pesackom prelazu kad me vide, jako mi je porastao prag tolerancije smile.gifinace predlazem da se prouci karijera i intelektualni pedigre autorke teksta. Nesrin Malik bi, da je posredi kojim slucajem clanica ovog foruma, verovatno bila u top 5 njegovih najuspesnijih i najostvarenijih clanova. ne mogu da je vidim kao zrtvu, jedino u najopstijem smislu u kome je covek, ajde, zrtva svoje kulture. ali onda implicitno kazemo da zene nemaju mozga, zato sto ako jedna Nesrin Malik postupa kao trenirani ker koji sam moli gazdu da mu navuce brnjicu, sta onda ocekivati od nepismenih zena saudijskih. Edited by vasudeva418
Link to comment

hah, sad sam video ovo za eksere. u Saudijskoj Arabiji tretiraju poslugu kao robove, uostalom kao i u Dubaiju. nema to nikakve veze sa burkama, nema nacina da se to dovede u istu ravan. da potkrepim i argumentom: po islamskom obicajnom pravu, kada bi nekome palo na pamet da zabije svojoj supruzi uzarene eksere u telo, njena porodica bi ga skratila za glavu po kratkom postupku. dakle, ovakvi postupci rezervisani su za sluge, tj. robove, bilo da su muskarci ili zene.

Edited by vasudeva418
Link to comment
inace imas ovakvih vesti posvuda po svetu. razni firclovi, ministri pedofili sto se krevelje po tajlandu i slicne stvari za elitu.
ili jedan od stupova evropske ilegalne ekonomije- trafficking. @shan jan ovaj primjer sa sluškinjom u saudijskoj arabiji ne govori toliko o društvenom uređenju, koliko o velikoj razlici u pozicijama moći između nasilnika i žrtve i uobičajenom psihopatskom ponašanju.
Link to comment
ili jedan od stupova evropske ilegalne ekonomije- trafficking. @shan jan ovaj primjer sa sluškinjom u saudijskoj arabiji ne govori toliko o društvenom uređenju, koliko o velikoj razlici u pozicijama moći između nasilnika i žrtve i uobičajenom psihopatskom ponašanju.
ne slazem se sasvim da ne govori o drustvenom uredjenju. odnos poslodavac-sluga(rob) u zemljama Zaliva je generator psihopatskog ponasanja, zato sto su poslodavci uglavnom u poziciji apsolutne moci.
Link to comment

ali ovaj konkretan slučaj govori osobi koja ne zna jezik, ne poznaje zemlju, nema u blizini rodbine niti prijatelja, bez novca je, upašena i bez samopouzdanja i upućena na brigu osobi bez suosjećanja i savjesti. meni to djeluje kao siguran recept za katastrofu u bilo kojoj državi. društveno uređenje vjerojatno ima određen utjecaj, ali da je presudno ne bi ovako cvjetala trgovina ljudima u slobodarskoj EU

Link to comment
gore ti je izvinjenje od uvrede laugh.gif relax, pricamo. posto sam doziveo da mi na forumu prete da ce me gaziti na pesackom prelazu kad me vide, jako mi je porastao prag tolerancije smile.gifinace predlazem da se prouci karijera i intelektualni pedigre autorke teksta. Nesrin Malik bi, da je posredi kojim slucajem clanica ovog foruma, verovatno bila u top 5 njegovih najuspesnijih i najostvarenijih clanova. ne mogu da je vidim kao zrtvu, jedino u najopstijem smislu u kome je covek, ajde, zrtva svoje kulture. ali onda implicitno kazemo da zene nemaju mozga, zato sto ako jedna Nesrin Malik postupa kao trenirani ker koji sam moli gazdu da mu navuce brnjicu, sta onda ocekivati od nepismenih zena saudijskih.
Prilicno sam siguran da inteligencija ne mora biti prepreka da se nekim uspesno manipulise posle dovoljno vremena. Ali to najbolje da razjasni neko ko se razume u psihologiju.Burka i ekseri su znaci dokle je stiglo neko drustvo sa svojim razvojem. U ovom slucaju u pitanju je drustvo sa izrazito snaznim uticajem religije sto cini stvari sa menjanjem jos tezim. Kao sto rekoh, burka je samo spoljna manifestacija izvoza tog modela drustva.Rece drug Kim da je to isto kao pedofilicni ministar u Francuskoj. Nije isto. Da bi tako nesto uradio francuz mora da ode iz Francuske i da bude ekstremno uticajan. Da bi saudijac to uradio treba samo da zaposli poslugu.Sto ne znaci da ne treba i ovo prvo spreciti.@Nicol: Da, i zato u evropi imamo trafficking.
Link to comment
Prilicno sam siguran da inteligencija ne mora biti prepreka da se nekim uspesno manipulise posle dovoljno vremena. Ali to najbolje da razjasni neko ko se razume u psihologiju.
to bi bila amaterska psihologija. po svim kriterijumima veoma uspesna osoba, koja slobodno zivi u slobodnoj zemlji, sada u tvojoj interpretaciji postaje "manipulisana zena" zato sto si ti tako odlucio. takvo patroniziranje jednako je ruzno kao i nametanje burke.ovaj ekser slucaj nije apsolutno nikakav znak. takve slucajeve ces naci u celom svetu. to nije cak ni anegdotski dokaz. ti si arbirtarno odlucio da to ima veze sa burkama. tako moze da se "dokaze" bilo sta. Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...