Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nesto si pobrkao. Dakle pravo je pravo onkoga ko odlucuje. Nije ovde rec o kolektivnim pravima, vec individualnim pravima. Ako zena zeli da bude obrezana, samo napred. Slucaj sa devojcicama i slobodnom voljom je nesto drugaciji.Sto se mene tice, protiv wholesale zabrane. Ako je rec o prinudi da se nosi burka, onda se to resava sigurnim kucama, informativnim centrima, i zatvorskim kaznama za nasilnika. Jednom recju, efikasnom pravnom drzavom.
moram reci da se slazem sa tobom.edit: ne mislim da je to lose (sto se slazem) nego jednostavno nisam razmisljao o tome da bi se odrasla osoba podvrgla tom zahvatu. Edited by kim_philby
Link to comment

Jebote, vrtimo se u krug, a tema zvuci ko Milanova pesma!Nije frankofobija, a za one koji i dalje ne shvataju o cemu se radi: niti jedna drzava, a najmanje Francuska (le pays des droits de l'homme!!) nema pravo da odredjuje kako ce se i ko oblaciti i sta sme ili ne sme nositi. I kraj price.Nasilje nad zenama, u bilo kojem obliku, treba strogo kaznjavati, a za to vec postoje zakoni.Dobrovoljno (ne)nosenje odredjene odece ne moze/ ne sme da se odredi zakonom.Francuska nije nekadasnja Kambodza, Kampucija pod Kmerima, gde je svako imao propisano sta sme da se nosi.Svako drugo poredjenje i izvlacenje iz konteksta je bedno, licemerno i sramno, jer: to sto "tamo ne smes da se drzis za ruke kad ides niz ulicu" i ostali izgovori i podmetanja nisu razlog da ii mi budemo takvi. Valjda MI imamo neke bolje i vrednije principe zbog kojih treba izdrzati. SVAKO ima pravo da veruje ili ne veruje u sta hoce. Ta nasa "nek crkne onaj koji drugacije radi", kao sto primetih kod nekih forumasa ranije, je zaista deplasirano, da ne kazem degutantno, i razlike izmedju full-on netolerancije/rasizma/verske netrepeljivosti i toga je veoma, veoma mala.I nije samo Sarko "problem", ovo se vec odavno pominje po kuloarima parlamenta i pogotovo po FN krugovima Lepenista.

Edited by dragance
Link to comment
Nesto si pobrkao. Dakle pravo je pravo onkoga ko odlucuje. Nije ovde rec o kolektivnim pravima, vec individualnim pravima. Ako zena zeli da bude obrezana, samo napred. Slucaj sa devojcicama i slobodnom voljom je nesto drugaciji.Sto se mene tice, protiv wholesale zabrane. Ako je rec o prinudi da se nosi burka, onda se to resava sigurnim kucama, informativnim centrima, i zatvorskim kaznama za nasilnika. Jednom recju, efikasnom pravnom drzavom.
moram reci da se slazem sa tobom.edit: ne mislim da je to lose (sto se slazem) nego jednostavno nisam razmisljao o tome da bi se odrasla osoba podvrgla tom zahvatu.
ajde kada ste me isprovocirali. apsolutno protiv. genitalno kasapljenje je opasno (WHO) i ukida jedno od primalnih ljudskih zadovoljstava. ne sporim zelju osobe da to priusti sebi, ali takva jedna stvar dovodi lekara koji to radi u poziciju da narusi prvu zakletvu Hipokrata: "pre svega, ne nauditi"
Link to comment

bloody hell kolko pseudoliberalnih boodalaština napisaste samo za jedan dan... :isuse: paz majku mu slobodna volja žene da nosi burku,...jeste, taman toliko kao i monogamija i obrezivanje klitorisa. Kurčev slobodan izbor kad se zna da je alternativa dva-tri tovara lepo ili manje lepo obradjenog kamenja u glavu. no manje bitno (da ne kažem nebitno)...........koliko kod mrsomudili o kojekakvim gradjanskim pravima, jeste u pitanju borba protiv islama. Posle 9/11 se islamu i muslimanima jednostavno više ne veruje. Zato i upucaše onog Brazilca u Londonskom metrou ,zato su i avganistan i irak okupirani, zato se referendumom zabranjuju džamije po Jevropi, zato se zabranjuju burke.....itd itd... Onaj deo muslimana koji je evropa primila/dovela ponesena liberalnim stavovima (i finom jeftinom radnom snagom za prljave poslove) se promenio. Oni* (i potomci im) koji su 50tih pa nadalje bili fascinirani evropskom otvorenošću, ugodama i neonskim svetlima, kao i obiljem robe na rafovima su se odmetnuli od sekularizma. Danas oni puštaju brade, čitaju kuraan, oblače burke a postoji realna opasnost da se već sutra opašu eksplozivom jer, svidelo se to nekom ili ne, islam je poslednjih 20ak godina evoluirao u veoma agresivnu religiju. I nikakva uteha nije što u tom mračnom segmentu kaska za hrišćanstvom nekoliko vekova. Ko je tome kriv? Amerika koja je ad hoc izjednačila islam sa terorizmom? Islamski fanatici koji su (opet po uzoru na svoje hrišćanske kolege) preneli Jihad na gostujući teren? Evropa koja lagano ali sigurno počinje da oseća ksenofobiju zbog masovne islamizacije? Vatikan i pravoslavne popine koje zadovoljno trljaju ruke zbog povećavanja broja najzadrtijih verskih fanatika? Potpuno nebitno. Tako je kako je. Kali Yuga. Ova zabrana je ustvari samo suludi pokušaj da se muslimani u evropi ponovo sekularizuju. Alternativa tome je mnogo gora i uključuje rasizam i ksenofobiju najgore vrste, jer je evropa potonula u islam do krajnjih granica. A islamisti se sve manje osećaju kao Evropljani. Po meni, sjajni preduslovi za masovni krljajući endgame. :unsure:*nije generalizacija.

Link to comment
jer je evropa potonula u islam do krajnjih granica
:rolf: jel mozes ovo da argumentujes malo, cisto zabave radiinace ovaj tvoj antropoloski pesimizam delim gotovo u potpunosti, da ne mislis da mi je smesan ceo tvoj post. danasnji islam, eshatoloski i eticki, jeste retardirani mladji brat na primer, islama iz doba Fatimida. nece ovo sve izaci na dobro. Edited by vasudeva418
Link to comment
bloody hell kolko pseudoliberalnih boodalaština napisaste samo za jedan dan... :isuse: paz majku mu slobodna volja žene da nosi burku,...
Mora li i treci put da se postavlja dokument?
Link to comment
*nije generalizacija.
e dobro da bar ovo nije generalizacija! btw islam ima i previše nijansi zelenog. ovaakvo gledanje ti je, blago rečeno, vrlo pojednostavljeno.
:rolf: jel mozes ovo da argumentujes malo, cisto zabave radi
ne u onelinerima angry.gifjbg, editovo si :) Edited by McCabe
Link to comment
Mora li i treci put da se postavlja dokument?
danas mi neki dobri ljudi poslali link ka istrazivanju koje dokumentuje nespremnost covekovog uma da prihvata cinjenice koje se kose sa predrasudama. ovde na forumu to se manifestuje u slepoj mrlji za veoma jasne podatke kojima, znajuci ko ih je prikupio, izvesno ne nedostaje kredibilitet.
Link to comment
ajde kada ste me isprovocirali. apsolutno protiv. genitalno kasapljenje je opasno (WHO) i ukida jedno od primalnih ljudskih zadovoljstava. ne sporim zelju osobe da to priusti sebi, ali takva jedna stvar dovodi lekara koji to radi u poziciju da narusi prvu zakletvu Hipokrata: "pre svega, ne nauditi"
da ne sirimo temu ja bih rekao pre da su pristalice obraezivanja devojcica & pobornici zabrane burki na slicnijim pozicijama nego sto to mozda na prvi pogled izgleda.i jedni i drugi vrse prinudu nad nekim u ime nekog apstraktnog dobra. obrezivaci to cine kako bi te devojcice spasili od zla seksa i tako im obezbedili 'dobar' zivot dok burkoklasti zele za dobro tih zena (emancipacija) da im odredjuju sta ce i kako da oblace. jedni nanose trajne ozlede a drugi infantilizuju odrasle ljude.@stains: ovo je rasizam. nema sta da cekas. srecom zbog beckog soboslikara danas smo svi oprezniji a oni su prinudjeni da se kriju iza satro 'feminizma' u ovom konkretnom slucaju. na kraju krajeva tvoj odgovor je da ce se evropa spasiti fasizma ako se preventivno malo fasizuje. splendid. inace kali-yuga? fan dragosa kalajica i julijusa evole?inace jedan mali savet: kada napises nesto bedasto poput masovna islamizacija sto jednostavno nije tacno malo zastani i razmisli. pa obrisi. Edited by kim_philby
Link to comment
inace kali-yuga? fan dragosa kalajica i julijusa evole?
onda tu upisi i mene, posto i ja, sa hinduistima, verujem da se vreme istekom kalpi sve vise zgusnjava, iluzorna energija uzima zamah, a ljudi postaju postojani samo u zlu.
Link to comment
onda tu upisi i mene, posto i ja, sa hinduistima, verujem da se vreme istekom kalpi sve vise zgusnjava, iluzorna energija uzima zamah, a ljudi postaju postojani samo u zlu.
eh...ja verujem da je svaki trenutak onaj u kojem kroz vrata moze da udje mesija. sta cu.
Link to comment
jok. jedno je sloboda izrazavanja a drugo nije. sto rece oliver wendell holmes 'mogu da masem pesnicom dok nekome ne razbijem nos'.
Ovo je mogao da kaže samo čovek koji nikada nije dobio zaslužene batine. A što se tebe tiče K_P, maši nekome pesnicom ispred nosa (pazi da ga ne razbiješ!), pa kada te taj bude sastavio sa zemljom, ti opet citiraj ovu budalu.Ovo ti najiskrenije ne želim - neke škole se ipak preskupo plaćaju...
Link to comment
Ovo je mogao da kaže samo čovek koji nikada nije dobio zaslužene batine. A što se tebe tiče K_P, maši nekome pesnicom ispred nosa (pazi da ga ne razbiješ!), pa kada te taj bude sastavio sa zemljom, ti opet citiraj ovu budalu.Ovo ti najiskrenije ne želim - neke škole se ipak preskupo plaćaju...
to je tzv. metafora sto bi rekao aca radivojevic.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...