Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

vec sam rekao na topicu sta mislim o tome. sada ovoliko: ovde govorimo o burkama, a ne o obrezivanju zena.
Čekaj malo, princip je isti. Braniš pravo na različitost. Udovolji mi (ili mi daj link gde si o tome govorio) i odgovori mi na pitanje.
@laki: vec smo se time bavili. nije isto. pa tu i islamske zemlje kazu ozezi po muvi. mislim burku mozes jednom skinuti, klitoris vratiti neces.ali kada bi neko, na primer, streljao sve muskarce u nekom sudanskom plemenu zbog ove prakse rekao bih da je to rasizam i bedan izgovor.
Nije isto samo u iskaznom obliku. Prinicip je identičan.
Link to comment
Nisi ti ni citao tekst.
Pa elsti normalan? Ko da cita Rat i mir oko burke? Imam SAS (Short Attention Syndrome).laugh.gifAli da ti kazem jednu stvar, nemoj da nipodastavas Digov citat. On je krucijalan. On moze da utice da revidiram stav glede burki. Naime, ako burka sluzi da (pojedine) zene izadju neocesljane, u penjoaru, da sakriju dupe i ostale telesne nedostatke, onda ko sam ja da im to branim? Stavise, podrzavam.laugh.gif
Link to comment
Čekaj malo, princip je isti. Braniš pravo na različitost. Udovolji mi (ili mi daj link gde si o tome govorio) i odgovori mi na pitanje.Nije isto samo u iskaznom obliku. Prinicip je identičan.
jok. jedno je sloboda izrazavanja a drugo nije. sto rece oliver wendell holmes 'mogu da masem pesnicom dok nekome ne razbijem nos'.takodjer, pricamo o jednom konkretnom slucaju. francuska (evropa) velovi i marame. Edited by kim_philby
Link to comment
Ovo drugo je sloboda jebavanja.Oops! Oneliner!blink.gif
to spada u vasin departman. ja ne trazim da ljudi diskutuju vec da me slusaju. i crush my enemies like stalin!edit: onelineri a ne jebavanje su vasin departman. iako vrag je on... Edited by kim_philby
Link to comment
jok. jedno je sloboda izrazavanja a drugo nije. sto rece oliver wendell holmes 'mogu da masem pesnicom dok nekome ne razbijem nos'.takodjer, pricamo o jednom konkretnom slucaju. francuska (evropa) velovi i marame.
I jedno i drugo je sloboda izražavanja vere u različitim oblicima. Jedno putem odeće, drugo putem sakaćenja. Princip je potpuno identičan. I u jednom i u drugom slučaju poštuju se i primenjuju postulati vere onako kako ih vernici doživljavaju. Potpuno je licemerno jedno podržavati, a drugo ne.
Link to comment
Čekaj malo, princip je isti. Braniš pravo na različitost. Udovolji mi (ili mi daj link gde si o tome govorio) i odgovori mi na pitanje.
Princip nije isti. Ne zelim da odgovaram na isto pitanje dva puta, nismo u policijskoj stanici.edit: sad vidim tvoju zamku i jako mi je drago da nisam odgovorio. imao si spremnu diskvalifikaciju sta god da odgovorim, na osnovu kljucnog argumenta: "meni je sve to isto" :lol:@Zmitjkoe:k`o sto sam i mislio, nisi citao Rat i mir od 4 slajfne teksta. Imas misljenje, a nemas pojma ni o cemu se prica. Ajde da te ne zadrzavam. Edited by vasudeva418
Link to comment
I jedno i drugo je sloboda izražavanja vere u različitim oblicima. Jedno putem odeće, drugo putem sakaćenja. Princip je potpuno identičan. I u jednom i u drugom slučaju poštuju se i primenjuju postulati vere onako kako ih vernici doživljavaju. Potpuno je licemerno jedno podržavati, a drugo ne.
nope. tacno se zna koja je granica i sudija holmes ju je dobro opisao. tribalisticko sakacenje maloletnih devojcica je jedno a pokrivanje, kulturoloski uslovljeno ili ne, zena je nesto drugo.plus da se vratimo na glavnu stvar topika: mi ovde ne pricamo o nekom idealnom slucaju vec o sarku koji zabranjuje burke i marame, proteruje rome (cigane ako ti milije) i bije trudnice po slamovima. malo li je?
Link to comment
I u jednom i u drugom slučaju poštuju se i primenjuju postulati vere onako kako ih vernici doživljavaju.
Reci mi jednu stvar: da li se zalazes da se ljudi mole u tisini u svome domu, ili da slave slavu? i to je primena postulata vere onako kako ih vernici dozivljavaju. potpuno je licemerno traziti zabranu burke, a dozvoljavati da se ljudi prekrste kada prodju pored crkve.
Link to comment
Ma jok, ja sam ionako samo u prolazu.
ma kul. ali si nastupio kao neko ko ima razvijeno misjenje o stvari, a na kraju se ispostavilo da je to sto kucas zapravo refleksni trzaj, ko one zabe na elektrodama. i dalje ne mogu da verujem kakav lik: postavi smisleno pitanje, dobije jedan moguci odgovor, i kaze ti: "e, mrzi me da citam, dosao sam samo da prikenjavam".
Link to comment
Čekaj malo, princip je isti. Braniš pravo na različitost. Udovolji mi (ili mi daj link gde si o tome govorio) i odgovori mi na pitanje.
Nesto si pobrkao. Dakle pravo je pravo onkoga ko odlucuje. Nije ovde rec o kolektivnim pravima, vec individualnim pravima. Ako zena zeli da bude obrezana, samo napred. Slucaj sa devojcicama i slobodnom voljom je nesto drugaciji.Sto se mene tice, protiv wholesale zabrane. Ako je rec o prinudi da se nosi burka, onda se to resava sigurnim kucama, informativnim centrima, i zatvorskim kaznama za nasilnika. Jednom recju, efikasnom pravnom drzavom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...