Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

pod jedan leia ne cita postove, makar moje, te mora ziveti u mraku neznanja kao najgora internet bula. daklem, UK je daleko od takve odluke svetlosnim godinama osim u slucaju nekakve v for vendetta moorovske distopije. za tako nesto osim eugenicara dawkinsa koji je verovao sedamdestih da su bombasi-samoubice 'nestajuce meme' zalazu se jos i ludani iz UKIP-a. dakle leia je u dobrom drustvu.dvaaaaaaaaa, turcin liberal dokazuje da se hitlerovo divljenje prema kemalizmu nije bilo sasvim bez osnova. on izmedju ostalog tvrdi da je burka politicki simbol i da je kao takvu treba zabraniti. okej, u nemackoj je vec zabranjen jedan simbol koji su nosili ljudi koji su se u slobodno vreme zabavljali proterivanjem i zabranama. dakle hajde da analiziramo kakva je poruka onih koji nose burku. na primer, ukoliko je burka zaista odgovor na nemogucnost integracije u zapadna drustva onda je zabranjivati burku kao verovati da se istorija nasilja resava sa jos nasilja. manje jevreja, manje antisemitizma.dakle onaj ko nece da prica o polozaju radnika emigranata bolje da cuti o burkama.tri, zabrana burke je na primer super kada neprosvecena jadnica resi da se okupa u javnom bazenu. inace nije zgorega ponoviti da u francuskoj devojcice vec ne mogu da nose marame u javnim skolama jos od 2004. te da je to vodilo brojnim scenama maltretmana gde se celo odeljenje izruguje maloj 'divljakusi'.ceeeeeeeeetri, francuski sekularizam pod sarkozijem je sustinski nista drugo do maskirani morasov nacionalni katolicizam. dakle hriscansko nasledje ne shvaceno kao ziva vera vec kao konstitutivni i nezaobilazni element nacionalnog identiteta i otuda pokusaj da se svi tragovi islama potru. ne de gol ve marsal peten.peeeeeeeet, mileram je makar posten. on bi covek staljina i svetsku revoluciju. ubrzanu modernizaciju kroz politicki teror. moje malo crno staljinisticko srce kuca bum-bum kada to cuje ali vi ostali ste neki liberali. do prve burke.

Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

pod jedan leia ne cita postove, makar moje, te mora ziveti u mraku neznanja kao najgora internet bula.
vidim da ces da svisnes ako ti ne odgovorim, a tako nesto ne mogu nositi na svojoj nejakoj savesti :D umorna sam i odoh da spavam, stigoh do pola i reko'...naah. videcemo uostalom, ko bi rekao i da ce onolika katolicka spanija odobriti gay brakove pa ih eno, srecni i veseli. laku noc -_-
Link to comment
vidim da ces da svisnes ako ti ne odgovorim, a tako nesto ne mogu nositi na svojoj nejakoj savesti :D umorna sam i odoh da spavam, stigoh do pola i reko'...naah. videcemo uostalom, ko bi rekao i da ce onolika katolicka spanija odobriti gay brakove pa ih eno, srecni i veseli. laku noc -_-
zabrana, dozvola? eto srecna je zemlja u kojoj mogu da koegzistiraju i ta burka i ti gay brakovi.btw, ne zelim da mi odgovoris. zelim da odes da spavas i da se sutra vratis sa pravilnim misljenjem :D
Link to comment
argumente? burqa bad, sarko good?
Burka definitely bad. Sarkozije, 11. septembre, populisticke manipulacije i ostale agense ja nisam upotrebljavao argumentisuci protiv burke. Mene je interesovala prespektiva: kako izgleda svet sa obe strane burke. Procitaj ponovo, ako si uopste, pa ces naci argumente.
Link to comment
:blink: pa koji je ono francuski zvanicnik rekao da se "zivot Republike odvija otkrivenog lica"pretpostavljam da se pod licem imaju smatrati sise?inace zanimljivo je da sekularna republika za najvisi autoritet smatra - Kor'an.
Emerainville Mayor Alain Kelyor said "all this has nothing to do with Islam", adding that the swimsuit was "not an Islamic swimsuit" and that "that type of suit does not exist in the Koran".
inace ovo je jos jedan primer pomesanih loncica u glavama proponenata diskriminacije. data su 4 konfliktna razloga za odluku ovog pitomog grada da zabrani kupanje u burkiniju.1) toga nema u Koranu2) to nije higijenski, ona moze da takva udje i sa ulice (ovo je vec moronizam sa kojim je tesko polemisati)3) burkini je provokacija pitomih Francuza4) burkini je protiv nasledja zenske emancipacije
“This is the tip of the fundamentalist iceberg,” National Assembly member Andre Gerin said of the burkini issue, which he claims is part of a “larger national problem” of growing Islamic extremism in France. Wearing the garment in public is a “clear provocation” and “ridiculous,” while helping “undo years of progress toward equal rights for women.”
Edited by vasudeva418
Link to comment
Burka definitely bad. Sarkozije, 11. septembre, populisticke manipulacije i ostale agense ja nisam upotrebljavao argumentisuci protiv burke. Mene je interesovala prespektiva: kako izgleda svet sa obe strane burke. Procitaj ponovo, ako si uopste, pa ces naci argumente.
pa sta si hteo da ti kazem? nemoj misliti apstraktno pa citirati hegela da se kurcim? ili reci: konkretna resenja za konkretne situacije kao sto je rekao drug lenjin? namera ovog zakona je da pokaze sta i ko je gazda u francuskoj. ja imam obicaj da ne pokusavam da zamislim kako je zeni koja zeli da se kupa u bazenu u smesnom kupacem ali mi je jasno da kada joj to neko ne dozvoli i to digne na nivo apstrakcije da se iza tog brda valja teror.vec sam rekao sarko bi mogao da plati zaostale penzije kolonijalnim vojnicima. francuskoj drzavi je trebalo samo sezdeset godina da te penzije izjednaci a jos se nije osmelila da krene da isplacuje 'razliku'.btw, da li ste znali da su pri ulasku u pariz svi tamnoputi vojnici zamenjeni 'podobnijim' njuskama za slikanje? eto sada sarko ne zeli da mu se podno trijumfalne kapije slikaju bule.neka neka... ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju19b.jpg:D
Link to comment

Svakome ko zivi prema jednoj knjizi nabijem ja tu istu knjigu u bulju. Zamotanu, odmotanu, krstastu, zvezdastu, petokrakastu, semilunarnu, versku, ideolosku... Moje osnovno ljudsko pravo je da takve smatram imbecilima.

Link to comment
inace zanimljivo je da sekularna republika za najvisi autoritet smatra - Kor'an.
dok u "tangama po mateju" stoji da... :D
4) burkini je protiv nasledja zenske emancipacije
sta fali ovome? ;)
Link to comment
Svakome ko zivi prema jednoj knjizi nabijem ja tu istu knjigu u bulju. Zamotanu, odmotanu, krstastu, zvezdastu, petokrakastu, semilunarnu, versku, ideolosku... Moje osnovno ljudsko pravo je da takve smatram imbecilima.
pa ko ti brani? smatraj ih za sta hoces.
Link to comment
dok u "tangama po mateju" stoji da... :D sta fali ovome? ;)
kao i brijanje ispod pazuha! i ono je protiv 'nasledja zenske emancipacije'!(btw, da li je moguce emancipovati pendrekom? da ne ulazimo sta je tacno emancipacija u zemlji u kojoj na najvisem drzavnom polozaju nikada nije bila zena a razliciti oblici konkubinata se smatraju potvrdom muskosti.)tebi se spava, leia...
Link to comment
pa ko ti brani? smatraj ih za sta hoces.
Druze kime, rado bih ja sa tobom divanio, al pre nekoliko strana postavih neka posve prakticna pitanja, odgovora (osim uopceni vanvremensko/vantelesni satromudrozbor) ne dobih, pa ces mi dozvoliti da se ovako odvec glup i star povucem sa ovih vasih wiki based parle pour parleistickih topika.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...