Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Jasno je da se radi o sukobu islama i hrišćanstva, zato je ova inicijativa za zabranu burki i nastala upravo u Francuskoj i Belgiji, tim bastionima ultrakonzervativnog srednjevekovnog hrišćanstva. Inače, kako smo došli do toga da burka = islam, kada se toliko insistiralo na tome da zapravo samo jedna mala, brojčano neznatna frakcija muslimana spada u ljubitelje burki?

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jasno je da se radi o sukobu islama i hrišćanstva, zato je ova inicijativa za zabranu burki i nastala upravo u Francuskoj i Belgiji, tim bastionima ultrakonzervativnog srednjevekovnog hrišćanstva. Inače, kako smo došli do toga da burka = islam, kada se toliko insistiralo na tome da zapravo samo jedna mala, brojčano neznatna frakcija muslimana spada u ljubitelje burki?
mislim da smo samo hteli da pokazemo koliko je burka los nacin da se zamaskiraju pravi razlozi pa smo dali i te brojcane podatke. u Francuskoj i Belgiji se i ekonomska kriza jako oseca a ona, ekonomska kriza, samo pojacava razne vrste diskriminacija. sledeci su kao sto postovah na drugom topiku stranci koji ne mogu da se izdrzavaju svojim radom... opet nespretna formulacija koja bi trebalo da zamaskira netrpeljivost prema Romima.
Link to comment
opet nespretna formulacija koja bi trebalo da zamaskira netrpeljivost prema Romima.
Sta tu ima da se maskira? Da ti upadne sad 10.0000 Eskima ili Islandjana koji ne rade nista ili rade ono sto se ne smatra radom, isti djavo. Nego Romi su u pitanju, pa svaka akcija protiv njih predstavlja diskriminaciju, cak i ako im ne das milostinju.pardon na trolu, Msmodesty je kriva.
Link to comment
Sta tu ima da se maskira? Da ti upadne sad 10.0000 Eskima ili Islandjana koji ne rade nista ili rade ono sto se ne smatra radom, isti djavo. Nego Romi su u pitanju, pa svaka akcija protiv njih predstavlja diskriminaciju, cak i ako im ne das milostinju.pardon na trolu, Msmodesty je kriva.
ne znam da li si citao link koji je Modesti stavila, ali formulacije u njemu pozivaju na sumarna proterivanja, uz vajkanje sto neki, eeto, imaju drzavljanstvo pa se ne mogu sumarno proterati. to je recnik koji je koristila Nemacka u ranoj fazi proterivanja Jevreja.o burkama se moze raspravljati. o ovome, sto se mene tice, nema rasprave. za tebe, trajni ignore. Edited by Idioteque
Link to comment

sarko je odvratan ali nije idiot. izmedju potrage za zenom poput minijaturnog plavobradog (navodno je provodadzisao evu green pre gdjic bruni) on i misli o politici. posto je ekonomija u francuskoj u zastoju resio je da igra na karte koje su ga sluzile dok je bio pendrek-efendija. malo cvrsta ruka, malo ksenofobija, malo integralni a la action francaise nacionalizam i eto smese za sledece izbore. razbijeni socijalisti ni uz sve skandale koji prate ovog komicnog petenistu nece moci da mu prismrde (and rightly so posto je i njihova politika takodje zasnovana na strahu bas kao i sarkova). strasno je koliko ljudi voli da tercira dok neko svira pendrekom. ovde cak ni upozorenje da pendrek moze i po njima da udari nije vise dovoljno. ovde ima neke perverzne investicije u cistu moc. sto nas dovodi do burki i sadistickog zahteva da se neko pred tobom razgoliti te da francuska drzava bude suprug svim tim zacadorenim zenama. mislim mi ovde ne mozemo nista da ucinimo glede ovoga plus ja donekle razumem npr. bracinu lojalnost drzavi marijani ili miralemovu ljubav prema koprofagiji (po svaku cenu) ali sestre srpkinje i braco srbi zar se mora voleti 'snaga dzina' po svaku cenu?

Edited by kim_philby
Link to comment
Sta tu ima da se maskira? Da ti upadne sad 10.0000 Eskima ili Islandjana koji ne rade nista ili rade ono sto se ne smatra radom, isti djavo. Nego Romi su u pitanju, pa svaka akcija protiv njih predstavlja diskriminaciju, cak i ako im ne das milostinju.pardon na trolu, Msmodesty je kriva.
jes' vala ja sam kriva :)sve si ti u pravu a opet - nisi.francuzi im, kako se u tekstu lepo kaze, ne daju radne dozvole. Rumunima i Bugarima. generalno. opet, clanovi su EU pa im je garantovana sloboda kretanja. shodno tome, neki dodju i da vide Ajfelovu kulu. mozda bi i radili ali ne mogu, nemaju radnu dozvolui uzmimo da ima onih koji krenu da se bave kriminalom. znaci, prekrse neki zakon. cool. onda ih vlast ima uhapsiti i poslati u zatvor. uglavnom postoje ugovori izmedju zemalja da se zatvorenici shalju u domovinu na sluzenje kazne te bi se tako cisto i lepo resio problem ovako, bas ne vidim zasto bi se to radilo na ovako odvratan nacinosim jednog razlogamoze im se.jebes razlog.
Link to comment
mislim da smo samo hteli da pokazemo koliko je burka los nacin da se zamaskiraju pravi razlozi pa smo dali i te brojcane podatke.
Pa jasno je da broj muslimanki koje nose burku izuzetno mali. Otuda ne razumem kako se svako malo stiže do teze da je zabrana burki sukob hrišćana i muslimana i napad na islam, u stilu "ne mogu muslimani da nose šta hoće". Koji muslimani? :mellow: Više od 99% muslimana može da nosi šta hoće, a to nije burka. I kad smo već kod toga, kakvi hrišćani? Problem je što burka nije stil odevanja, već politička poruka. I kao takva nije namenjena nošenu u "svoja 4 zida", što je takođe pominjano u sklopu raznih paralela. Mislim da je sasvim razumljivo zašto mnogi Evropljani zaziru od te i takve poruke. Druga je stvar to što je krajnje diskutabilno koliko je rešenje (zabrana burki) u proprociji sa problemom (pretnja militantnog islama koji burke simbolizuju), i što politički stav pod burkom ne nestaje uklanjanjem burki iz vidnog polja. I što na kraju krajeva najveću štetu od zabrana burki mogu snositi žene koje treba da imaju najviše koristi od ovog zakona, tj. one koje su naterane da nose burku.
Link to comment
docim, kada bi nekim cudom krenuli da se masovno zaposljavaju bili bi "stranci koji nasim mladima kradu posao"
naravno da je tako. nije problem u tome da li rade ili ne rade, nego u tome sto su Romi.
Link to comment

Pošto ne možemo da se nađemo po pitanju zabrane, da li možemo da se složimo, bilo koji stav zastupali, da burke jesu problem koji treba rešavati, i ako jeste, ako ne zabranom onda kako? Znači konkretno, neka alternativa zabrani, predlog recimo. Možda ne bi bilo loše da topić krene u tom pravcu jer je, čini mi se, baš zapao u ćorsokak...I da... disanje... :)

Edited by Jolly Roger
Link to comment

Ne, ne mozemo se sloziti. Prvo je potrebno da uspostavimo zajednicku bazu podataka o ovom pitanju, a to je nemoguce, zato sto protivnici burki, i pored toga sto im se crta da se one u najvecem broju slucajeva nose dobrovoljno, i da ih nose zene rodjene u EU, trube o potlacenim imigrantkinjama. Ajd na stranu to, nego protivnici burki ne mogu da smisle ni sta im tacno smeta.inace, postoje neke granice posle kojih je nepristojno - razgovarati pristojno. podrzavanje etnickih i rasnih progona je daleko iza te granice.

Edited by vasudeva418
Link to comment
protivnici burki, i pored toga sto im se crta da se one u najvecem broju slucajeva nose dobrovoljno, i da ih nose zene rodjene u EU, trube o potlacenim imigrantkinjama. Ajd na stranu to, nego protivnici burki ne mogu da smisle ni sta im tacno smeta.
Izvini, dal bi mogao mozda da elaboriras ovakvu generalizaciju "nas protivnika"? Crta mi se da su rodjene u EU? Ne mogu da smislim sta mi tacno smeta? Ja sam bio ubedjen da ti i citas ovu temu, a ne samo postujes. Prelistaj par strana unazad pa ces sam da shvatis koliko je besmisleno ovo sto si napisao.
Link to comment
Ne, ne mozemo se sloziti. Prvo je potrebno da uspostavimo zajednicku bazu podataka o ovom pitanju, a to je nemoguce, zato sto protivnici burki, i pored toga sto im se crta da se one u najvecem broju slucajeva nose dobrovoljno, i da ih nose zene rodjene u EU, trube o potlacenim imigrantkinjama. Ajd na stranu to, nego protivnici burki ne mogu da smisle ni sta im tacno smeta.
isuse.gif
Link to comment
Izvini, dal bi mogao mozda da elaboriras ovakvu generalizaciju "nas protivnika"? Crta mi se da su rodjene u EU? Ne mogu da smislim sta mi tacno smeta? Ja sam bio ubedjen da ti i citas ovu temu, a ne samo postujes. Prelistaj par strana unazad pa ces sam da shvatis koliko je besmisleno ovo sto si napisao.
izvinjavam se zbog brzoplete generalizacije. mislio sam na Bracu, Leiu i Lanciu.
isuse.gif
upravo o ovome pricam. brate ako ti se ne cita tema na kojoj su ti podaci plasirani jedno pet puta, tj. podaci do kojih je dosla policija zemlje koja zabranjuje burke, nemoj se na njoj ni javljati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...