Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

milo mi je da si spomenuo tursku. da li ti je poznato kako je kema modernizovao tu zemlju? da je drzao do prava na odabir odece, malo toga bi uspeo da promeni. i pitanje bi bilo da li bi turska bila sekularna drzava, ili bi se, da parafraziram kostunicu, i crkva tu pitala. ponekad su sila i represija najbolje resenje.
a milo ti je da sam pomenuo tursku ali ti nije milo da sam pomenuo iran? sutra ti dolazi revolucionarna garda na vrata.kemo je takodje pobio i oko 300.000 maloazijskih grka i proterao jos ko zna koliko. mislim nije ti bas najbolji primer. do danas pitanje vela u javnim institucijama (veo nije zabranjen u javnom prostoru) je centralno mesto turske politike. zacudo mnoge feministkinje se zalazu za slobodu izbora po ovom pitanju. pri tome je kemo radio sucim je imao to jest vojskom. ukoliko je francuska zandarmerija jedini zdrav deo francuskog drustva onda nazdravlje.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

a milo ti je da sam pomenuo tursku ali ti nije milo da sam pomenuo iran? sutra ti dolazi revolucionarna garda na vrata.
jeste, iran je primer islamske zemlje u kojoj cvetaju ljudska prava i tolerancija, te mii je neugodno kad ga pomenes.
kemo je takodje pobio i oko 300.000 maloazijskih grka i proterao jos ko zna koliko. mislim nije ti bas najbolji primer. do danas pitanje vela u javnim institucijama (veo nije zabranjen u javnom prostoru) je centralno mesto turske politike. zacudo mnoge feministkinje se zalazu za slobodu izbora po ovom pitanju.
sad mozemo i genocid nad jermenima da uvedemo u pricu, ali ne vidim koja bi bila poenta. uspeo je da napravi sekularnu drzavu na silu, mozda tako i treba. mozda zatucani primitivci samo nju i razumeju, pa se isplati upotrebljavati je. umesto da cekas da socijalni radnici i psiholozi i smena 3-4 generacije mozda odradi posao.
pri tome je kemo radio sucim je imao to jest vojskom. ukoliko je francuska zandarmerija jedini zdrav deo francuskog drustva onda nazdravlje.
dobro, ok. nek pokusaju prvo, stajaznam, vatrogasci, pa vozaci autobusa, pa ako oni ne uspeju da zovemo zandarme.
Link to comment

dok se po forumima razglaba i razmatra, sa modnih pista nam stizu konkretna resenja i predlozi -letnja casual burka za gospodu, koja se lako kombinuje sa cargo bermudama ili pantalonama po zelji:marijedehaans1.jpg

Link to comment
posto je ovde vec utvrdjeno da neke zene koje nose burke retko/nikad ne prijavljuju nasilje u porodici, ne vidim kako ce im ovo dati ikakva prava. ako ne budu smele da nose burku, velika je sansa da im muzevi nece dati da izlaze iz kuce osim ako bas mora, cime ce im se zivot znacajno pogorsati.
slazem se, cak sam i sama pisala isto to ranije na ovom topiku. samo mislim da bi pre trebalo raditi na sankcionisanju nasilnika koji zeni ne da da izadje iz kuce nego povladjivati svakom idiotluku u ime verske tolerancije. sad kako ovo izvesti u praksi nek razmislja ko je za to placen, sto kaze vasa nisam ja drzava.
bolja ideja bi bila aktivno pomoci da dobiju obrazovanje i narocito posao, pa neka nose sta hoce, ali neka se osecaju kao deo drustva. naravno, ovo je mnogo teze postici, a i svaka affirmative action bi izazvala mrznju tipa: nisam dobila posao jer su ga dali nindzi u burki. koliko god tradiocionalni bili, imigranti su dosli u potragu za boljim zivotom, i verovatno bi bili srecni ako mogu da rade i zarade.
i imigranti bi trebali da pokazu bar minimum zelje da se prilagode drustvu u kome zive. a mrznja prema imigrantima postoji kod onih koji hoce da mrze i kad su ovi plavokosi i popravljaju instalacije u kupatilu, nema to veze s burkama.
pre neki dan sam u vladinoj zgradi imala posla sa vladinom sluzbenicom (imigrantski servis) koja je imala burku (istina, ne afganistansku nosnju, neko vise puta zamotanu maramu oko glave ali joj su virele samo oci). da li je bolje da nosi burku i radi ili da ne nosi burku i sedi kod kuce? to je vrlo realna dilema kad se govori o zabranama koje sigurno vose u izopstavanje iz drustva.
dobro bi bilo i da mozes da vidis lice osobe s kojom sluzbeno komuniciras, mozda to sto opisujes nekom izaziva nelagodnost bar isto koliko i toj zamotanoj da se odmota.anyway, nemci a izgleda i uk pocinje da razmatra...
German-Turkish politician calls for burqa ban21 August 2010 | 11:14 | Source: Deutsche WelleBERLIN -- Liberal German-Turkish politician Serkan Toeren has called for a ban on the full-body veil worn by Muslim women.Toeren wants to follow in the model set by France and Belgium, which banned the burqa earlier this year.Toeren, who represents the Free Democratic Party (FDP) in the Bundestag, says it was time to have an open debate on the issue.Toeren, whose constituency is in Lower Saxony, said the full body covering worn by some Muslim women, obscuring the face, posed a threat to public security, and undermined the individuals."Wearing a full-body veil like the burqa is a breach of human dignity." Toeren told the German daily Leipziger Volkszeitung."Women who choose to wear the burqa voluntarily cannot be accepted either, because individuals cannot control human dignity."According to Toeren, the burqa robs women of their dignity and freedom:"It is supposed to make women more or less invisible, and not present. The burqa is a mobile women's prison."The FDP spokesman for integration, who is of Turkish origin, does not accept religious reasons as justification for wearing the full-body veil."The burqa is not a religious, but rather a political symbol against our state order and a means of suppressing women," said Toeren.A ban on the full-body veil is under discussion in a number of European countries. In July the National Assembly in France voted for a ban on the burqa. Belgium banned women from wearing the full-body veil in public earlier this year.Spain and the United Kingdom are currently discussing whether to introduce a ban.However, a number of German politicians from various parties are against such a ban. They point to the civil rights of the individual, and say there are very few women who wear the traditional form of Islamic dress in Germany.
Link to comment

priča o burkama je u stvari priča o borbi protiv islama. Sa jedne strane Hrišćani koji preko referenduma, zakona i gradjevinskih propisa smanjuju /veliki/ uticaj islama na svoje zemlje. A sa druge strane Muslimani koji umesto asimilacije u poslednjoj deceniji biraju neku vrstu autohtonosti. Delimično zbog revolta prema matičnim državama / a zbog odnosa posle 9-11 / a delimično i zato što su dovoljno brojni /u pojedinim hrišćanskim državama/ da im se jednostavno može. Činjenica je da islam u poslednjih 10ak godina postaje sve radikalniji. Isto tako je činjenica da je hrišćanstvo radikalno vekovima unazad. Nažalost radikalizam je najčešće ireverzibilan proces. Priče o gradjanskim pravima, pravima žena i nekakvoj slobodi izbora su tek fasada za one jurodive koji smatraju da je ugodnije raspravljati na toj ravni nego na ravni sukoba dve podjednako gadne /fanatične/ religije.

Link to comment
Priče o gradjanskim pravima, pravima žena i nekakvoj slobodi izbora su tek fasada za one jurodive koji smatraju da je ugodnije raspravljati na toj ravni nego na ravni sukoba dve podjednako gadne /fanatične/ religije.
+1
Link to comment

Što nas dovodi do zaključka da mera zabrane burki nije mera zasnovana na vrednostima i tekovinama sekularizma, ma koliko se njeni zagovornici na to pozivali. U pitanju je "u svoja četiri zida" logika, veoma slična onoj antigej histeriji od pre godinu dana u našoj javnosti. Ako si gej/musliman, praktikuj svoj način odevanja, ali samo unutar svoja četiri zida; nemoj takav da izlaziš na ulicu jer mi(!) smo ipak odlučili da to nije baš prigodno.

Link to comment
Ako si gej/musliman, praktikuj svoj način odevanja, ali samo unutar svoja četiri zida; nemoj takav da izlaziš na ulicu jer mi(!) smo ipak odlučili da to nije baš prigodno.
a ako si gej musliman, praktikuj to sto praktikujes dok te ne kamenuju za primer (ili to behu burke preljubnice, tesko je pratiti)
Link to comment

mislim da i jedni i drugi.ali zabrana burki, od fanatika koji kamenuju zene i vriste zato sto neko jede na ulici u vreme ramazana, pravi mucenike i zrtve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...