Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

tu je vasa. kada se zakoni ne sprovode to je uvek, apsolutno uvek, krivica onih koji zakone treba da, jelte, sprovode. ovo je u stvari tautologija, ne bih rado polemisao o ovome
poslednji put - da bi se zakon sproveo valjda prvo treba prijaviti krivicno delo. jel kriva drzava sto zena ne prijavi silovanje u braku, muzu to normalno a drugih svedoka nema? posto je od ovog primera kim napravio slucaj za socijalnu sluzbu.ajd onda pozdrav i tebi, nisam mogla tek tako da odem :)
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

hoces reci da se u francuskoj ne sankcionise nasilje u porodici? to sto sam rekla da se zakoni ne sprovode nije krivica drzave nego oklevanja da se krivicno delo uopste prijavi, ako moram bas da ti crtam kao kimu.izvinjavam se ali bih se sad iskljucila iz diskusije, bez vase nije isto :P
Crtaš mi već drugi put. Nije moj problem što ne razumeš da je za nepoverenje prema državi nekog većeg sloja stanovništva uvek kriva država.
Link to comment
jel kriva drzava sto zena ne prijavi silovanje u braku, muzu to normalno a drugih svedoka nema?
da. nije omogucila pravno-socijalni ambijent u kome bi takva prijava bila probitacna.
Link to comment
da. nije omogucila pravno-socijalni ambijent u kome bi takva prijava bila probitacna.
a kakav bi to pravno-socijalni ambijent bio, vaso, hajde malo elaboriraj?
Link to comment
a kakav bi to pravno-socijalni ambijent bio, vaso, hajde malo elaboriraj?
Onaj u kome se isplati prijaviti silovanje u braku i ne strahovati od konsekvenci. Otkud znam, nisam ja drzava.
Link to comment
ja to vidim kao korak ka pruzanju sanse tim zenama da steknu bilo kakva prava.moguce da se trenutno pogresni ljudi za to bore na bahat nacin ali dok ne cujem bolju&realnu ideju...
posto je ovde vec utvrdjeno da neke zene koje nose burke retko/nikad ne prijavljuju nasilje u porodici, ne vidim kako ce im ovo dati ikakva prava. ako ne budu smele da nose burku, velika je sansa da im muzevi nece dati da izlaze iz kuce osim ako bas mora, cime ce im se zivot znacajno pogorsati. bolja ideja bi bila aktivno pomoci da dobiju obrazovanje i narocito posao, pa neka nose sta hoce, ali neka se osecaju kao deo drustva. naravno, ovo je mnogo teze postici, a i svaka affirmative action bi izazvala mrznju tipa: nisam dobila posao jer su ga dali nindzi u burki. koliko god tradiocionalni bili, imigranti su dosli u potragu za boljim zivotom, i verovatno bi bili srecni ako mogu da rade i zarade. pre neki dan sam u vladinoj zgradi imala posla sa vladinom sluzbenicom (imigrantski servis) koja je imala burku (istina, ne afganistansku nosnju, neko vise puta zamotanu maramu oko glave ali joj su virele samo oci). da li je bolje da nosi burku i radi ili da ne nosi burku i sedi kod kuce? to je vrlo realna dilema kad se govori o zabranama koje sigurno vose u izopstavanje iz drustva.
Link to comment
pa jedan tvoj izolovan post nema nikakav smislen niz niti tok, bas cu da se akam da trazim smisao loveci sta si sve pisao po forumu :D za ostatak lupnjave no comment, ajd ostaj mi zdravo
mozes uvek da pitas za poajsnjene kad ti vec citanje ne ide od ruke. ja mozda lupam ali barem rasisticki ne insinuiram da je problem neprijavljivanja zlostavljanja u familiji nesto sto rade oni docim srecne zene kamarge jedu puzeve i piju vino sa svojim nikad neznijim muzevima dok pitoreskne pticice letuckaju naokolo. biju francuzi, biju vehabije, biju srbi, biju lekari, biju advokati a biju i radnici.dakle, ti sve vreme trazis da ti neko da resenje a onda odmahnes rukom i kazes 'pih, socijalni rad'. naravno nema seksa dok neki zandarm ne odvuce prvu vristecu bulu koja se koprca u zatvor. znaci ajde se barem lepo vrati na onaj 'svaka ptica svome jatu leti i ovde imaju da nas slusaju' MO pa da znamo o cemu se radi.
Link to comment

seres.dobar deo muslimanki na zapadu i ne zna da im neko, tj drzava, moze pomoci, a poznavanje zakona da i ne spominjemo. dolaze iz primitivne sredine, od skole imaju pocetni kurs donosenja vode sa bunara, a po dolasku na zapad (tj udaji za nekog gaatrosa kog mozda nisu ni videla pre toga) direktno upadaju u socijalnu izolaciju. drzava slabo dopire do njih i to nije njena krivica- i sluzbe su ogranicene raznoraznim zakonima i pravima, medju kojima je i ono na privatnost. ukratko, muslimanke imaju generalno mnogo losiju startnu poziciju od belkinja, i to naznaciti nije rasizam.

Link to comment
seres.dobar deo muslimanki na zapadu i ne zna da im neko, tj drzava, moze pomoci, a poznavanje zakona da i ne spominjemo. dolaze iz primitivne sredine, od skole imaju pocetni kurs donosenja vode sa bunara, a po dolasku na zapad (tj udaji za nekog gaatrosa kog mozda nisu ni videla pre toga) direktno upadaju u socijalnu izolaciju. drzava slabo dopire do njih i to nije njena krivica- i sluzbe su ogranicene raznoraznim zakonima i pravima, medju kojima je i ono na privatnost. ukratko, muslimanke imaju generalno mnogo losiju startnu poziciju od belkinja, i to naznaciti nije rasizam.
ma da. nije rasizam reci da jedini nacin na koji se pomaze manjini pendrekom i zabranom te da oni sami ne znaju sta im treba. sto bi reko marks 'oni ne mogu govoriti za sebe'. posto imaju losiju satrtnu poziciju to je omda posao za zandarma (a ne nedaj bobe neke birokrate i psihologe i soc radnike) a i ta prava glupo stoje na putu.
Link to comment

birokrate, psiholozi i soc radnici jednostavno ne dopiru do onih kojima treba pomoci. institucija porodice je u islamu poprilicno zatvorena, ne dozvoljava se upliv spolja/ Zna se ko je gazda. drzava ne moze da resi sve probleme, bar ne uvek na najbolji moguci nacin. takodje zaboravljas da te muslimanke ne zive u francuskoj, vec u nekom paralelnom zatvorenom sistemu koji samo geografski deli teritoriju sa ostalim stanovnicima. oni koji ne poznaju svoja prava i obaveze, nisu potpuno svesni svog okruzenja i koji su naviknuti na podredjeni polozaj bas i ne mogu da govore za sebe.

Link to comment
birokrate, psiholozi i soc radnici jednostavno ne dopiru do onih kojima treba pomoci. institucija porodice je u islamu poprilicno zatvorena, ne dozvoljava se upliv spolja/ Zna se ko je gazda. drzava ne moze da resi sve probleme, bar ne uvek na najbolji moguci nacin. takodje zaboravljas da te muslimanke ne zive u francuskoj, vec u nekom paralelnom zatvorenom sistemu koji samo geografski deli teritoriju sa ostalim stanovnicima. oni koji ne poznaju svoja prava i obaveze, nisu potpuno svesni svog okruzenja i koji su naviknuti na podredjeni polozaj bas i ne mogu da govore za sebe.
cak i ako se slozim oko uloge porodice u islamu (a ne slazemo se. kom islamu? vehabitskom ili nekom drugom? onom u iranu gde zene uce da voze mlazne avione? ili onom turskom gde gospodja predsednikovica itekako ima jezicinu?) sta sa tim? francuski zandar poznat po humanosti ce da resava problem? ja ti kazem ili ce te zene postati jos izolovanije ili cemo imati uskoro skandal sa policijom koja trga burke sa trudnica i uplasenih i povredjenih zena. drzava ce samo da zameni muza/starijeg brata koji donosi odluke za nju a sitni petenista, koji svoj skupi trofej voli da pokazuje svetu, ce dodati jos jednu ciglicu mrznje na zgradu svog reizbora. drzava ovde nista ne reseva vec zeli da vaspostavi neku fiktivnu francustinu. mislim za pocetak bi mogla da isplati zaostala dugovanja kolonijalnim vojnicima koji su krvavili gace za tu istu francusku a ne da juri 2000 zena koje nose burke. ali pare su novac a 'francuske vrednosti' (koje izgleda ukljucuju tvrdicluk i rasizam) su 'francuske vrednosti'.i opet ponavljam ljubav prema pendreku i 'olako obecana brzina' nikome nisu doneli nimalo dobra. srecom pa su britanci normalni. svaka cast brave margot na izboru obitavalista.znaci sve sto kazes dodje mu kao argument meni u prilog. cak i kada se ja sa tim ne slazem.
Link to comment
turskom
milo mi je da si spomenuo tursku. da li ti je poznato kako je kema modernizovao tu zemlju? da je drzao do prava na odabir odece, malo toga bi uspeo da promeni. i pitanje bi bilo da li bi turska bila sekularna drzava, ili bi se, da parafraziram kostunicu, i crkva tu pitala. ponekad su sila i represija najbolje resenje.
Link to comment
milo mi je da si spomenuo tursku. da li ti je poznato kako je kema modernizovao tu zemlju? da je drzao do prava na odabir odece, malo toga bi uspeo da promeni. i pitanje bi bilo da li bi turska bila sekularna drzava, ili bi se, da parafraziram kostunicu, i crkva tu pitala. ponekad su sila i represija najbolje resenje.
a ponekad...great_fire_of_smyrna.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...