Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

pa zar zabrana burkizma nije vec ozbiljan korak ka tome?
nije. to je ozbiljan korak ka tome da se dodatno antagonizuje neko koga vec percipiras kao neprijatelja, dok istovremeno njegove ideoloske sponzore tetosis zato sto su nosioci ogromnog kapitala i pokrecu tvog "renoa".
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

posredno odobravas, nesto kao burka je po defaultu nametnuto. nikome ne bi palo na pamet da se svojevoljno uvlaci u cauru.
ljudi namecu sebi svasta, prijatelju. sex-product-sex-toy-bondage-gear-Muzzle-with-Soft-Ball-Gag-Bondage-mouth-harness-GA41.jpg
Link to comment
Školovanje počinje onda kada si još uvek maloletan, pa bi tim zakonodavstvom mogao dobiti i više devojaka iz tih porodica koje ne završe srednju školu.
ne znam da li si ikad video umotane 6-7godisnje devojcice...
Ovo oko prijavljivanja-naravno, ali država mora da bude spremna da radi sve(sve) što treba ako se to desi. Čini mi se da im je lakše da donose ovakve zakone. Isterivanje zakonitosti u tim slučajevima(što je po mom mišljenju ipak mnogo bolji put) može mnooogo da košta. I finansijski i politički.
pa sta drzava konkretno uopste moze da uradi ako ne postoji zakonska regulativa protiv necega? da preporuci socijalnog radnika? way to go...
Link to comment
modesti, lancia, Postoji tu 1 mali problem. Kada papa dođe u posetu nekom gradu, tada se baš dobro vidi koliko religija nije na margini. Tih dana se zapravo pokaže da religiji (u ovom slučaju rimokatozicizmu) itekako ima mesta u javnom prostoru, mnogo više nego što se to želi dati recimo islamu.U Srbiji je država uložila neke resurse u sahranu Patrijarha Pavla, pravoslavlje je izašlo na ulicu; konačno, to se dešava jednom godišnje kada je gradska slava. I nije mi namera da kažem da je Srbija neka teokratska država, već da osporim tvrdnju da Evropa i moderno društvo odavno drže religiju na margini. Čini mi se da bi ispravnije bilo reći da Evropa i moderno društvo na margini odavno drže manjinske religije i manjinski pogled na verovanje, dok se većinskoj religiji (svaka država je ima), dake kudikamo više prostora u javnoj sferi, i konačno na ulicama.
bas se ne slazem."kad papa dodje...." jednom, negde, organizovano....ja pricam o *svakodnevnom* zivotumoram naci fotografiju centra grada Luxemourga kada je dolazio Putin. bilo je vise ljudi nego kad je dolazio XY kardinal.
Link to comment
Po tebi krajnja desnica ispade dokolicarsko udruzenje, koje nema sta da drugo da trazi nego da podjebava posten svet. Sirok dijapazon prinadleznosti i kvalifikacija si im propisao, mislim da bi se i oni sami iznenadili. Ja i dalje otajem pri tome da se radi o inicijativi gradjana tj. kad se licne preference prerode u pokret. Krajnjoj desnici ostaje naravno pitanje useljenika.Sto se tice kljucnih pitanja, tu se slazem. To su stvari koje se desavaju u svakoj zemlji, na zalost.
Доколичарско удружење? :)Не, него је то стратегија. Шта они уопште могу да понуде? Које су то велике идеје у њиховом програму, на које ће да привуку масе? "Всја власћ карпарацијам"?Е онда кад немају велике, ни привлачне, онда иду на изазивање кавге, управо на тим "hot button issues", на питањима која ће изазвати што већу расправу и што већу поделу гласачког тела. Они су ту у тој фази кад се "licne preference prerode u pokret" - они бирају баш те личне преференце где могу да поџавељају што више људи, који би иначе променили канал чим наиђе политика. Абортус, усељеници, галама против "рата против хришћанства" (јер неки трговински ланци изаберу да пожеле муштеријама "срећне празнике" да не озлоједе оне који не славе божић), галама да се енглески прогласи за званични језик, да се дозволи апотекарима да по својој савести (из комитета) одбију да издају антибеби пилуле, и слично.Ради то и противна страна - зато онолика фрка око права ЛГБТ, права на лично наоружање итд итд.Понешто од тога им увек успе, и створи се некакав покрет. Колико пута је такав покрет стваран, а колико пута се састоји од педесетак активиста који копирају имејлове из централе па их шаљу редакцијама, питање је. Догађало се да се са јавне телевизије скине нека емисија (о ваљда две лезбијке које имају проблема да дају дете у обданиште) због масовне реакције јавности (која није ни видела емисију), а за коју се после испостави да се састојала од укупно два писма послата из истог града. Некад та медијска манипулација успе да направи покрет, оснују људи своје огранке нечега што тек онда настане, све мислећи да су се касно прикључили, некад не.
ali imam problem sa time da drzava zeli da normira javni prostor u skladu sa voljom jedne grupe ljudi. u nekim zemljama tako nesto je nezamislivo (Amerika, dabome), u Evropi vise nije.
У Америци имаш законска ограничења чак и у погледу тога шта можеш да радиш на својој приватној својини, а камо ли на јавном простору. Не смеш чак ни да стојиш и запричаш се са још две-три особе на улици, јер то спада у loitering (немамо реч за то, и драго ми је што немамо).
Link to comment
nije. to je ozbiljan korak ka tome da se dodatno antagonizuje neko koga vec percipiras kao neprijatelja, dok istovremeno njegove ideoloske sponzore tetosis zato sto su nosioci ogromnog kapitala i pokrecu tvog "renoa".
pa ne tetosis ih u smislu odobravanja njihovog nacina zivota nego s njima poslujes, cist racun - duga ljubav, na obostranu korist.a svako u svojoj kuci/drzavi nek se umotava i razmotava kako hoce, sprovodi svoja pravila i postuje obicaje i ocekuje od drugih isto. u cemu je problem?
Link to comment
bas se ne slazem."kad papa dodje...." jednom, negde, organizovano....ja pricam o *svakodnevnom* zivotumoram naci fotografiju centra grada Luxemourga kada je dolazio Putin. bilo je vise ljudi nego kad je dolazio XY kardinal.
Pa dobro, tačno je; Papa dođe jednom u dvadeset godina. Ali veliki broj drugih religijskih događaja zaista oblikuje našu svekodnevicu. Neki značajni događaji vezani za hrišćanstvo diktiraju naš kalendar, određuju kojim danima će se raditi a kada neće. Mi smo na to navikli i tim stvarima ne pridajemo religijsku konotaciju. Neko ko ne pripada tom kulturnom i/ili religijskom miljeu će možda stvari posmatrati drugačije. I tretiraće to kao neku vrstu nametanja većinskog kulturno religijskog obrasca. A kada postoji nametanje, postoji i protivljenje nametanju, koje se može na različite načine artikulisati. Ponekad su to potpuno pogrešni i štetni, nekada i opasni načini. Nekada jednostavno glupavi. Ali je pogrešno da priču ograničimo samo na taj segment priče.Trenutno se u Evropi i theUSofA vode debate oko toga da li treba dopustiti gradnju džamija. Činjenica je da se gradnja objekata vezanih za islam neuporedivo više dovodi u pitanje nego što je slučaj sa objektima hrišćanskih zajednica, takođe manjinskih u tim društvima. To je mislim veći problem od burki na ulicama.
Link to comment
ne znam da li si ikad video umotane 6-7godisnje devojcice...
16,17,...
pa sta drzava konkretno uopste moze da uradi ako ne postoji zakonska regulativa protiv necega? da preporuci socijalnog radnika? way to go...
Pa o tome se i radi, mora da postoji zakonska regulativa, ali ne ona koja sankcioniše pojavne oblike, nego ona koja jasno precizira i sankcioniše bilo kakvo nasilje u porodici. Pogotovu prema već punoletnim osobama. Pa onda ono što je Vasudeva napisao, da se pozabavimo malo izvorima problema.
Link to comment
Pa o tome se i radi, mora da postoji zakonska regulativa, ali ne ona koja sankcioniše pojavne oblike, nego ona koja jasno precizira i sankcioniše bilo kakvo nasilje u porodici. Pogotovu prema već punoletnim osobama. Pa onda ono što je Vasudeva napisao, da se pozabavimo malo izvorima problema.
pa problem i jeste sto je tesko razdvojiti pojavni oblik od uzroka, jer sama zena valjda i nema predstavu da stvarno moze i drugacije.opet kazem, niko se i ne zalaze za pokrstavanje i uterivanje u minice, ali otkriveno lice je valjda minimum kompromisa i prilagodjavanja sredini u kojoj zive.
Link to comment
mozda - crackdown saudijskih verskih i kulturnih centara koji su leglo burkizma i tricetvrt pantalonizma? ali jok, to ne moze, izvor novca se ne dira. kazete da su te zene zrtve znaci, udri po zrtvi i tetosi krivca, zato sto ima pare.
Ma, jasta. Posebno nakon toga sto je zbog jebenog crteza nekog tamo skribomana koji je napisao Kuran doslo do klanja/samoklanja/spaljivanja/samospaljivanja po evropskim gradovima, ili skorijeg primera u Francuskoj nakon sto je policija zveknula lopova koji je bezao pa su popalili predgradja u nekoliko gradova. Pa da li mozes da zamislis kakav bi haos taj (apsolutno opravdani i pozeljni, po meni) crackdown vehabijskih regrutnih centara po Evropi izazvao? Da ne pricam o posledicnim VHS balavljenjima sa dzihad erekcijom nekog planinskog ideologa Al Kaide iz kakve avganistanske pecine, npr, i kvotom od 1,30 za exploziju metrou u narednih 12 meseci.
Link to comment
Pa dobro, tačno je; Papa dođe jednom u dvadeset godina. Ali veliki broj drugih religijskih događaja zaista oblikuje našu svekodnevicu.
iz perspektive svakodnevice religijski dogadjaji su, u delu sveta gde ja zivim, postali komercijalni izgovor za rasprodaje i prodaje svake vrste.Crkve se pretvaraju u knjizare i restorane (slikacu ti par crkava u Maastricht-u koje to vise nisu) ili hoteli. Znam za par manastira koji su postali centri za mlade tipa Petnice ili kampovi za umetnike.Sa druge strane potreba za dzamijama je sve veca.ne sporim potrebu muslimana za posedovanjem verskih objekata.isto tako (kao militantni ...allé, agnostik) ne razumem tu potrebu i svakako ne zelim da se novac koji placam drzavi na ime poreza koristi u te svrhe.Nazalost, mislim da to sve nije bitno. mislim da je ekonomska kriza samo produbila i na povrsinu izbacila te probleme koji se tako lepo mogu korisistiti kao izgovor za razne potrebe.jedna je i da se stranci optuze za siromastvo ali da se to ne kaze *bas tako*Kultur_Shock_.jpg
Link to comment
Ma, jasta. Posebno nakon toga sto je zbog jebenog crteza nekog tamo skribomana koji je napisao Kuran doslo do klanja/samoklanja/spaljivanja/samospaljivanja po evropskim gradovima, ili skorijeg primera u Francuskoj nakon sto je policija zveknula lopova koji je bezao pa su popalili predgradja u nekoliko gradova. Pa da li mozes da zamislis kakav bi haos taj (apsolutno opravdani i pozeljni, po meni) crackdown vehabijskih regrutnih centara po Evropi izazvao? Da ne pricam o posledicnim VHS balavljenjima sa dzihad erekcijom nekog planinskog ideologa Al Kaide iz kakve avganistanske pecine, npr, i kvotom od 1,30 za exploziju metrou u narednih 12 meseci.
pa to je problem drzave, a ne zena u burkama. ne mogu one da ispastaju zbog toga sto Evropa nema snage da se obracuna sa generatorima problema.
Link to comment
Jbg, da je ucio skolu ja, stranac, mu verovatno ne bih uzeo posao.
onda mu oni sa 3/4 pantalonama i papucicama (burke da ni ne pominjem) daju divan shlagvort da to nije zbog toga sto nema shkole nego zbog stranaca a ovima drugima pravo na religiju daje izgovor da ne rade posto im niko ne da posao zato sto su..... (upisati sta hoces)
Link to comment
pa to je problem drzave, a ne zena u burkama. ne mogu one da ispastaju zbog toga sto Evropa nema snage da se obracuna sa generatorima problema.
Aha, dakle hoces da kazes da su vehabijski regrutni centri problem drzave? Potpuno se slazem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...